Avatar użytkownika

Łukasz Giergasz

41
patronów
495 
miesięcznie
25 460 
łącznie
41
patronów
495 zł 25 460 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
"Piątak" co miesiąc to tak jakbyś poklepał mnie po ramieniu i powiedział "stary - robisz dobrą robotę, stawiam browara!". Piękne dzięki, bo tak się składa, że bardzo lubię zimny browarek :-) Pięć ziko od Ciebie, to dla mnie "subskrybcja na sterydach" i sygnał, że podoba Ci się moja praca i wysiłek jaki wkładam w produkcję materiałów udostępnianych na YT. Śliczne dzięki - niech brzękną szkła!
10 zł miesięcznie
Dycha co miesiąc to już poważne zobowiązanie - naprawdę dobry browarek (co najmniej "Atak Chmielu" od Pinty) albo Cappuccino (jeszcze bez ciastka). Doceniam taki gest, bo rzadko sobie pozwalam na takie frykasy. Za dychę należy się już coś więcej od przysłowiowego uścisku dłoni prezesa - przygotowując się do każdego odcinka zbieram materiały i wykonuję sporo fotografii, które nie są potem nigdzie publikowane. W moich zbiorach posiadam również sporo doskonałych zdjęć z sesji fotograficznych do poprzednich odcinków. Proponuję więc "Strzał w dziesiątkę" czyli dostęp do takich niepublikowanych materiałów i fotek w wysokiej jakości. Możesz te materiały wykorzystać w dowolnym celu - np. wydrukować i w postaci fotosu powiesić na ścianie w swojej pracowni - zawsze to milej się pracuje w otoczeniu zdjęć zabytkowych narzędzi stolarskich. Ja tak robię - co widać na moich filmach :-) Oczywiście każdy Dychacz trafi na Listę Patronów, która pojawi się w każdym nowym filmie.
20 zł miesięcznie
Dwie dyszki! O ja cię pierdykam - dziękować pięknie! To już kawa i ciacho (Murzynek z gałką lodów waniliowych) lub co istotniejsze - ładnych kilka litrów wachy w baku. Nie wiem co powiedzieć...tacy Patroni jak Ty zbliżają mnie do mojego wymarzonego celu - chcę zająć się produkowaniem fajnego i wartościowego kontentu na pełny etat. To oznacza, że filmy będą pojawiały się bardziej regularnie, będą wolne od lokowania produktów i jakość produkcji będzie się polepszać. Nie chodzi tylko o jakość audio-wizualną ale również o możliwość podróżowania w poszukiwaniu ciekawych, stolarskich historii, które będę mógł Wam opowiedzieć. W zamian za dwie dyszki otrzymasz dostęp do niepublikowanych fotek (the best of the best), wpis na Listę Patronów oraz specjalne podziękowanie pod koniec każdego nowego filmu. Niech Moc będzie z Tobą!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Łukasz Giergasz w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Produkuję treści rozrywkowo-edukacyjne na temat rzemiosła i jego roli kiedyś, w teraźniejszości i w przyszłości. Odtwarzam zapomniane techniki. Przybliżam wymierające zawody. Wszystko to podlane delikatnie historycznym sosem i ciekawostkami z pogranicza humanizmu i technologii.

Moi Drodzy Kochani!

Dokładnie 13 Maja 2017 roku uploadowałem na mój Jutubowy kanał pierwszy film poświęcony swojej pasji - stolarstwu. Dzisiaj ten film jest ukryty (był po prostu kiepski - każdy kiedyś zaczynał), ale to był początek czegoś co z perspektywy ostatnich sześciu lat mogę nazwać pogłębiającym się szacunkiem do tradycji i do pracy tak w ogóle. Zaczynając swoją przygodę z drewnem, wiele lat temu (grubo zanim pomyślałem o nagrywaniu filmów), wydawało mi się, że stolarstwo to po prostu budowanie czegoś z ostruganych desek. Dzisiaj wiem, że stolarka była brakującym klockiem w mojej układance, która bez niej jest stosem rozsypanych na stole puzzli. Moje filmy łączą w sobie wszystkie moje zamiłowania - ciekawość świata, gawędziarstwo historyczne, prawdy uniwersalne, fotografię nieruchomą (tylko RAW!) i tę ruchomą (24 fps!). Moje produkcje są dostępne za darmo na kanale https://www.youtube.com/c/ŁukaszGiergasz5m2

Na dzień dzisiejszy zaufało mi prawie 30 tysięcy osób - bo tyle dostałem od Was dowodów zaufania w postaci subskrybcji. Dziękuję Wam za to serdecznie!

 

Cele Autora

Strugnica Morawska - film bonusowy w Herrnhut
  • 3 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Moi Drodzy Kochani! Budowa Strugnicy Morawskiej zakończona - wszystko udokumentowane w serii filmów na moim kanale na YT.
Uwieńczeniem serii byłoby nakręcenie ostatniego filmu w mateczniku Braci Morawskich - w Herrnhut, to jest miasteczko założone przez Herrnhutów w 1722 roku na Łużycach, w pobliżu Zgorzelca/Goerlitz.
Po co chcę tam jechać? To proste - TAM NADAL MIESZKAJĄ BRACIA MORAWSCY (Herrnhuci), są tam muzea i zabytkowe budynki, stare warsztaty wypełnione narzędziami (mam nadzieję)...
Historia strugnicy, której kopię zbudowałem (oryginał znajduje się w muzeum w mieście Old Salem USA) jest nierozerwalnie związana z Herrnhut. Może znajdę tam inne ciekawe narzędzia? Może natknę się na jakąś ciekawą strugnicę? A wiecie, co to oznacza - kolejna seria z budowy :-)
Ogłaszam zbiórkę na realizację bonusowego odcinka. Potrzebny budżet na opłacenie ekipy, dojazd, nocleg/i oraz wypożyczenie sprzętu koniecznego do dobrej realizacji tego tematu. W momencie w którym osiągniemy cel - robimy odcinek!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Łukasz Giergasz już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Zbigniew Załęski
Zbigniew Załęski
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Piotr Psiuk
Piotr Psiuk
20 zł
Aneta Bukowska
Aneta Bukowska
20 zł
Wiktor Kowalczyk
Wiktor Kowalczyk
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.