Lech Giemza

W Patronite od 07.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1404

liczba Patronów: 1518

1 patron
30 zł miesięcznie
30 zł łącznie
Akcja polega na spotkaniach wykładowców polonistyki z uczniami szkół średnich w ramach lekcji i realizowaniu szkolnych tematów w sposób typowo akademicki, tak, by pokazać, że literatura uczy przede wszystkim samodzielnego myślenia. Uzupełnieniem jest profil FB z licznymi wykładami "na żywo".

O Autorze

"Książka z plecaka" działa nieprzerwanie od 2016 roku - główna idea akcji polega na jeżdżeniu wykładowców polonistyki KUL do szkół średnich, gdzie w ramach lekcji realizują warsztaty łączące szkolne tematy z akademickim podejściem i wiedzą wykraczającą poza podstawę programową. Ma być atrakcyjnie, problemowo i dialogowo - nie są to więc typowe wykłady, co raczej spotkanie na żywo z wykładowcą. Młodzież zainteresowana projektem ma też szansę przynajmniej raz w semestrze przyjechać na uczelnię, by poczuć atmosferę studiowania w akademickich murach.

Uzupełnieniem akcji jest profil facebookowy, gdzie również realizujemy spotkania na żywo, skierowane głównie do licealistów i maturzystów. Przez ostatnie dwa miesiące zrealizowaliśmy około 30 filmów związanych z tematami maturalnymi, za każdym razem dbając o to, by były przystępne, atrakcyjne i merytoryczne zarazem. Chcemy, korzystając z narzędzi TIK, robić spotkania w grupach studyjnych, z możliwością wprowadzenia interakcji z odbiorcą.

Potrzebujemy wsparcia w kilku obszarach: musimy mieć środki, by jeździć do szkół, potrzebujemy finansowego wsparcia na organizowane przez nas zjazdy uczniowskie i warsztaty metodyczne dla nauczycieli, marzą się nam własne materiały promocyjne...

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie ksiazkazplecaka.pl

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!