Fundacja Kudłaty Kumpel

W Patronite od 04.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1007

Liczba Patronów: 944

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
375 miesięcznie
4 270 łącznie
Fundacja Kudłaty Kumpel powstała w celu ratowania zwierząt. Dzięki pomocy dobrych ludzi, udało się nam uratować już ponad 70 psów oraz 6 kotów- na tym nie zamierzamy poprzestać, chcemy dalej pomagać. Celem naszej działalności jest ograniczenie bezdomności zwierząt oraz poprawa ich warunków życia.

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy osobami, które mają bzika na punkcie zwierząt, postanowiłyśmy zaangażować się w pomoc i ratowanie zwierzaków, głównie psów. 

Przyjaźnimy się od 2016 roku- poznałyśmy się w Schronisku na Paluchu w Warszawie, gdzie byłyśmy wolontariuszkami. 

Kudłaty Kumpel powstał 11 stycznia 2020 r., zaczęłyśmy wtedy pomagać realnie. Pierwszego „naszego” psiaka wyciągnęłyśmy ze Schroniska w Radysach.

W pierwszych miesiącach naszej „działalności” nie myślałyśmy o tym żeby zakładać Fundację, jednak nadmiar wiadomości z prośbami o pomoc psom, który w pewnym momencie zaczął do nas napływać uświadomił nam, że trzeba sformalizować tą inicjatywę i tak 7 lipca 2021 r. Kudłaty Kumpel oficjalnie stał się Fundacją.

 

Pod naszą opiekę trafiają psiaki z różnych miejsc- schronisk, przechowali w których nie miałyby szansę na adopcję, ze wsi, po śmierci właścicieli, znalezione. Zwierzaki, które do nas trafiają są najczęściej w opłakanym stanie, wychudzone, śmierdzące, z pchłami i kleszczami, kołtunami, bojące się, z lękami, nie potrafią chodzić na smyczy, mają duże problemy behawioralne. Staramy się, aby przeszły dużą przemianę, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Myjemy, dbamy, odkarmiamy i przede wszystkim dajemy im ciepło, spokój i miłość, której prawdopodobnie nigdy nie zaznały. 

 

 

Od początku naszych działań udało się uratować ponad 70 psów oraz 6 kotów.

 

Oprócz realnej pomocy psom, staramy się również edukować ludzi na portalach społecznościowych, a naszym domom tymczasowym zapewniamy szkolenia, aby mogli się przygotować i dowiedzieć jak radzić sobie z problemami, które mogą się pojawić podczas pobytu psiaka u nich w domu.

Naszą misją jest niesienie pomocy tym, które same nie potrafią o siebie zadbać.

Niestety jako Fundacja ściśle związana z pomocą potrzebującym zwierzętom, nie jesteśmy dofinansowywane ze środków publicznych, utrzymujemy się wyłącznie z bazarków charytatywnych oraz darowizn od dobrych ludzi.

JAK WYGLĄDA POBYT PSIAKÓW POD NASZĄ OPIEKĄ:

 - umieszczenie psiaka w DT lub płatnym Hoteliku,

- zapoznanie i socjalizacja,

- diagnostyka,

- leczenie jeśli jest konieczne,

- w miarę możliwości kastracja,

- jeśli jest potrzeba to konsultacje behawioralne,

- po pełnym wyleczeniu i poznaniu psiaka zaczynamy szukać domku. 

 

„Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha Cię bardziej, niż siebie samego.”- Josh Billing

Twoje wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie, dziękujemy Ci z całego serca w imieniu naszych uratowanych zwierzaków. 

Dzięki Tobie będziemy mogły dalej ratować i pomagać tam, gdzie pomoc jest potrzebna. 

Pamiętaj- dobro wraca 💗

Dziękujemy!

Sylwia i Paulina 🤗

Fundacja Kudłaty Kumpel

Nasza strona na Facebook:

https://www.facebook.com/kudlatykumpel/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub 93
Jakub 93
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Michalina Insadowska
Michalina Insadowska
Próg: 5 zł
Pauli
Pauli
Próg: 50 zł
Sylwia S
Sylwia S
Próg: 10 zł
Katarzyna Popławska
Katarzyna Popławska
Próg: 100 zł