Strefa Patrona:

17

patronów

623 zł

miesięcznie

4298 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
95
miesięczne wsparcie
140
liczba patronów

  Lekcje Ekonomii dla Młodzieży to wspólny projekt Stowarzyszenia KoLiber oraz Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Twórcy projektu stawiają sobie za cel dotarcie z edukacją ekonomiczną, prowadzoną w duchu austriackiej szkoły ekonomii, do jak największej liczby uczniów w szkołach licealnych .

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
12 %
100%
osiągnięto 12%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4377 zł
W IV edycji projektu LEM zrealizowaliśmy 585 lekcji dla 4380 uczniów. W V edycji postawiliśmy sobie ambitny cel, aby zrealizować ponad 1000 lekcji dla ponad 8000 uczniów w szkołach w całej Polsce.

Dzięki kwocie wsparcia w wysokości 5000zł/mies. będziemy mogli znacząco przyspieszyć rozwój projektu. Przeznaczymy te fundusze na realizację większej ilości lekcji, szkolenia dla prowadzących, aby prowadzone przez nich lekcje były jeszcze ciekawsze, promocję projektu, a także na rozszerzenie oferty edukacyjnej dla szkół.

O Autorze

 

Jak wskazują liczne badania, publikowane m.in. na stronach Narodowego Banku Polskiego, stan wiedzy ekonomicznej Polaków jest niezadowalający. Problem ten dotyczy szczególnie młodych osób, których wiedza jest fragmentaryczna i nieusystematyzowana. Świadomi tego, że znajomość zasad rządzących globalną gospodarką XXI wieku jest kluczową kompetencją decydującą o przyszłym sukcesie bądź porażce życiowej młodych ludzi, 4 lata temu postanowiliśmy przygotować pionierski projekt edukacyjny skierowany do  uczniów szkół średnich - Lekcje Ekonomii dla Młodzieży.

 

Naszą misją jest zaznajomienie uczniów z podstawami ekonomii oraz kształcenie przyszłej elity intelektualnej i biznesowej, która będzie przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki, ponieważ dzisiejsi uczniowie to przyszli liderzy.

 

 

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży to nasz pomysł na wypełnienie luki w krajowym systemie edukacji ekonomicznej, wysoce merytoryczny i atrakcyjny dydaktycznie. LEM to cykl sześciu logicznie powiązanych ze sobą lekcji, które odwołując się do nowoczesnych narzędzi i sprawdzonych rozwiązań, zapoznają uczniów z kluczowymi pojęciami ekonomicznymi. Uczestnicy naszych lekcji dowiedzą się m.in., po co w ogóle uczyć się ekonomii, rozwiążą arystotelesowski paradoks wody i diamentu, poznają historię pieniądza oraz tajniki bankowości, w trakcie symulacyjnej gry samodzielnie porównają różne sposoby redystrybucji dochodów, a także na przykładzie „fabryki butów” zrozumieją znaczenie krańcowej wydajności pracy dla kierowania przedsiębiorstwem.

 

„Tym, co czyni naszą ofertę programową wyjątkową, jest fakt, że wszystkie lekcje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu sprawiały wrażenie suchych wykładów. Naszym mottem od początku było zdanie: słowa uczą, przykłady pociągają. W związku z tym kładziemy duży nacisk na obrazowanie omawianej problematyki życiowymi przykładami oraz aktywizację uczniów w trakcie zajęć. Z roku na rok nasz projekt rozwija się i dociera do coraz większego grona uczniów. Zapraszam państwa do wspierania nas w naszej misji”.

Rafał Potempa, koordynator ds. organizacyjnych

 

Efekty projektu

 

W ciągu czterech lat działalności dotarliśmy z lekcjami do ponad 10 000 uczniów, przeprowadzając prawie 1400 lekcji w prawie 50 miastach w całej Polsce. Nasz projekt jest unikatowy w skali globalnej. Nigdzie na świecie edukacyjny projekt wolontariacki o tematyce ekonomicznej nie osiąga nawet zbliżonych rezultatów. A tak pisze o nas amerykański think-tank ATLAS Network:

https://www.atlasnetwork.org/news/article/teaching-economic-principles-to-youth-in-poland

 

 

 

Tematy zajęć

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

                                

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

7 zł / miesiąc
patroni: 7
CYKL LEKCJI DLA JEDNEGO UCZNIA

Właśnie ufundowałeś jednemu uczniowi udział w projekcie LEM. Dzięki Tobie zapozna się z przygotowanymi przez nas zagadnieniami z ekonomii. Uzyskujesz w ten sposób dostęp do strefy patrona, w której będziemy zamieszczać niepublikowane materiały z naszych lekcji.
Zostań patronem
23 zł / miesiąc
patroni: 1
PRZESZKOLONY PROWADZĄCY

23 zł to przybliżony koszt przeszkolenia jednego wolontariusza, który pójdzie do szkół prowadzić lekcje ekonomii. W zakres szkolenia wchodzi organizacja rekrutacji, pogłębienie wiedzy dotyczącej ekonomii, przygotowanie do wystąpień publicznych, jakimi są lekcje w szkole. W zamian za wsparcie w tej wysokości wyślemy Ci filmik nakręcony przez prowadzącego w trakcie lekcji, pokazujący jak w praktyce działają LEM-y.
Zostań patronem
34 zł / miesiąc
patroni: 3
JEDNA LEKCJA DLA JEDNEJ KLASY

34 zł to przybliżony koszt realizacji jednej lekcji dla jednej klasy. Dzięki Tobie grupa uczniów będzie mogła poznać fascynujący świat ekonomii. Za wsparcie w tej wysokości, będziemy Ci co 2-3 miesiące wysyłać krótki raport z postępów w realizacji projektu zawierający nasze dotychczasowe rezultaty.
Zostań patronem
42 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 50
6x6 CZYLI CYKL SZEŚCIU LEKCJI DLA SZEŚCIU UCZNIÓW

Wybierając ten próg finansujesz cały cykl LEM dla sześciu uczniów, którego koszt wynosi ok. 42 zł. Dzięki temu kolejni uczniowie będą mieli okazję poznać najważniejsze zagadnienia ekonomiczne. W ramach podziękowania, oprócz wcześniejszych nagród, wyślemy Ci na wskazany adres kubek z logo LEM.
Zostań patronem
65 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 30
JEDNA KSIĄŻKA DLA UCZNIA - JEDNA KSIĄŻKA DLA CIEBIE

Wybierając ten próg, finansujesz nagrody w postaci książek ,,Ekonomia w jednej lekcji" Henry'ego Hazlitta, dla najaktywniejszych uczniów w danej klasie. Ty również zasługujesz na książkę. Oprócz wcześniejszych nagród, otrzymasz od nas wybranego przez siebie e-booka wydanego przez Instytut Misesa.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 10
VIP

Serdecznie dziękujemy za to, że przyczyniasz się do poprawy edukacji ekonomicznej w Polsce, dlatego chcielibyśmy Cię zaprosić na uroczystą Galę podsumowującą V edycję projektu, która odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2018 r. Podczas Gali zaprezentujemy rezultaty miesięcy naszej pracy, nagrodzimy najbardziej zaangażowane w projekt osoby oraz wręczymy dyplomy z podziękowaniem naszym mecenasom. Oprócz wcześniejszych nagród, wyślemy Ci także na wskazany adres pakiet LEM zawierający: zeszyt LEM z naszymi konspektami, kubek i ołówek z logo LEM; który będziesz mógł wręczyć znajomemu nauczycielowi lub pasjonatowi i zaprosić go do projektu.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy