Stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom

W Patronite od 26.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Pamiętasz Strajki Kobiet z 2020 r.? To my. A może Czarny Marsz z 2016 r.? To też my. Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom to twoje koleżanki-feministki z sąsiedztwa. Walczymy o Twoje prawa. Pomagamy w aborcjach. Wydajemy pismo SILNE.

O Autorze

ZNAMY SIĘ Z ULICY

Jesteśmy Stowarzyszeniem Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Jeśli byłaś/eś na jakimkolwiek proteście Strajku Kobiet w 2020/21 roku w Łodzi, to już nas znasz. A może pamiętasz Czarny Marsz w październiku 2016 r.? Za nim też stałyśmy my.

Trochę z Wami zrobiłyśmy kilometrów po ulicach Łodzi. 

Brałyśmy udział w wojnie billboardów

Wydajemy czasopismo SILNE. Aperiodyk społeczny

 

A Wszechpolacy nas wyrzucili z katedry.

Działamy od 2016 roku, jesteśmy grupą kobiet*, która wk*rwiła się na plany zaostrzenia prawa do aborcji i w 2 tygodnie zorganizowała marsz w Łodzi (wspólnie z  KOD Łódzkie). Od tego czasu protestowałyśmy razem wielokrotnie. I pokazałyśmy naszą siłę i sprawczość. Na największym proteście było nas razem ponad 30 000. Większy był tylko Marsz Głodowy w 1981r. (Też zorganizowany przez kobiety)

O NAS 

Jesteśmy grupą różnorodnych kobiet*. Na pewno znacie Alex, Madzię, Kat, Agatę, Gosię, Olę, Wiktorię czy obie Kasie. Część z nas jest bardziej medialna, część woli działać od zaplecza. Mamy swoje prace zawodowe, rodziny, dzieci, psy i koty. Część z nas działa politycznie.

Wszystkie jesteśmy wolontariuszkami i cała nasza działalność oparta jest na dobrowolnej pracy na rzecz wypełniania celów statutowych stowarzyszenia. Tzn. walczymy o Wasze i nasze prawa. Za darmo. 

To my. A fotę zrobił T. Stańczak z Gazeta Wyborcza Łódź 

 

CO ROBIMY? 

Walczymy o Twoje (i nasze) prawa. 

 • Organizujemy protesty w obronie praw kobiet, osób LGBT+, demokracji. #całeżycienaulicy
 • Działamy na rzecz zmiany prawa do aborcji. Nasze przedstawicielki były w komitetach Ratujmy Kobiety 2017 oraz Legalna Aborcja Bez Kompromisów. Pracowałyśmy nad projektami tych ustaw, zbierałyśmy podpisy, uczestniczyłyśmy w pracach komietetu, wspierałyśmy prowadzenie Instagrama LABK i kampanię Aborcja na TAK.
 • Od 2020 roku wydajemy aperiodyk społeczny SILNE. To znakomite feministyczne teksty i grafika. Wydajemy go na papierze, rozsyłamy do bibliotek, aby był dostępny za darmo. 
 • Pomagamy w aborcjach. Mówimy skąd wziąć  tabletki. Jesteśmy z Wami w trakcie procesu, odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości. Wysyłamy Was do godnych zaufania ginekologów, gdy potrzebujecie sprawdzić, czy wszystko ok po abo.
 • Wsparłyśmy technicznie i promocyjnie zrzutkę na rzecz SEMA UKRAINE z Polonijną Radą Kobiet. To ważne wsparcie dla kobiet z doświadczeniem przemocy seksualnej podczas wojny. 
 • Lobbujemy politycznie, działamy na szczeblu lokalnym, krajowym i w Europarlamencie.
 • Prowadzimy nasze social media - robimy grafiki, piszemy teksty. Adminujemy grupę Łódzkich Dziewuch i Legalnej Aborcji Bez Kompromisów. 
 • Edukujemy, organizujemy debaty, warsztaty, spotkania. Wielokrotnie uczestniczyłyśmy jako prelegentki bądź prowadzące na Kongresach Kobiet, Igrzyskach Wolności, Festiwalu TranAtlantyk, WatchDocs. 
 • Jak mamy kasę to stawiamy billboardy LEGALNA ABORCJA żeby trochę odmienić krajobraz Łodzi.
 • Piszemy granty i prowadzimy projekty - bezpłatne wsparcie psychologiczne, prawne, pedagogiczne. WenDo, Ciałopozytywność, Feminatywy. Ich podsumowanie możesz znaleźć na naszej stronie www.lodzkiedziewuchy.org.pl 

DLACZEGO PROSIMY WAS O WSPARCIE: 

Jesteśmy Stowarzyszeniem. Ale nie jesteśmy instytucją. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Nie mamy szansy na wielkie rządowe granty (to chyba oczywiste bo skoro my ***** *** to PiS ***** nas). Każda z nas pracuje zawodowo, a w Dziewuchach działamy wolontaryjnie, w wolnym czasie, często kosztem czegoś  - hobby, rodziny, sportu...

Bo musimy, bo tak trzeba, bo nie umiemy inaczej w tej sytuacji. 

Ale przez to nie możemy sobie pozwolić na bardzo zaawansowany fundraising, ciągłe szukanie i pisanie grantów. W związku z czym nie mamy praktycznie żadnego finansowania, poza nieregularnymi darowiznami i własnymi składkami członkowskimi. 

Nie mamy wielkich ambicji ani wielkich potrzeb. Nie będziemy tu pisać, że za X tyś PLN zrobimy serię grafik, animację czy będziemy nagrywać podcast. 

Ale mamy dwa cele:

1. Wyjście na 0 co miesiąc z obsługą Stowarzyszenia. Czyli 200 zł lokal + 300 zł obsługa księgowo-finansowa. Takie 500+ na Łódzkie Dziewuchy. Na razie zjadamy własne oszczędności. 

2. Wydanie co jakiś czas numeru aperiodyku SILNE. Zbieramy tylko na druk i wysyłkę, reszta odbywa się wolontaryjnie. Przy obecnej inflancji kwota druku wzrosła dramatycznie. 

Co do reszty - jak będzie trzeba, to i tak spotkamy się znowu na ulicy. 

Liczymy, że wesprzesz swój lokalny  kolektyw feministyczny. Dla Ciebie to jedna kawa/piwo na miesiąc, dla nas to realne wsparcie. 

DZIĘKUJEMY. W KOŃCU WSZYSCY JESTEŚMY DZIEWUCHAMI 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika