"Sorry. Taki mamy klimat", czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały

W Patronite od 22.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1056

Liczba Patronów: 712

Zostań Patronem
12 patronów
140 miesięcznie
1 200 łącznie
Obserwacja pogody pasjonowała mnie od dziecka. Dziwne to hobby. Patrzysz w chmury, kupujesz termometr, higrometr, zapisujesz swoje obserwacje w zeszycie w kratkę. Ciekawe, nie ciekawe, ale dynamiczne i wciągające. Polski klimat jest niczym kalejdoskop - Czasem słońce, czasem deszcz.

O Autorze

Moja przygoda z meteorologią zaczęła się jeszcze w przedszkolu. W miarę upływu czasu starałem się pogłębiać moją wiedzę z zakresu meteorologii oraz synoptyki. Obecnie przekazuje Wam prognozy, ostrzeżenia i wiem, że tekst pisany nie musi być nudny. Czasem wystarczy troszkę inne spojrzenie i już nawet największy opad może wywołać uśmiech na twarzy.

Co może być takiego ciekawego w chmurkach, opadach czy też burzach?.......Wszystko.

Przyglądając się dzień w dzień aktualnym warunkom można by rzec, że każdy dzień jest w pogodzie inny. Nie ważne, czy panuje wyż rosyjski, czy niż Genueński. Każdy dzień przynosi w pogodzie coś nowego. Dlatego warto ją obserwować, podziwiać zamiast na nią kląć.

Do pogody mam ogromny szacunek, jak również do ludzi, którzy ją prognozują i obserwują. Martwią mnie bardzo sytuację, gdy ludzie z tej samej branży potrafią sobie robić na złość, by wybić się wyżej, by polubień było więcej, by moja racja, była bardziej “mojsza” niż “twojsza”. Przecież nie o to tutaj chodzi.....

Zachęcam Was wszystkich do obserwacji nieba, opadów, osadów. Róbcie zdjęcia i chwalcie się nimi. Kto wie, czy właśnie nie jesteście autorami fotograficznego bestselleru. Możecie być pewni, że chmura którą fotografujecie, więcej się już nie pojawi. Pamiętajcie o tym


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni