"Sorry. Taki mamy klimat", czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały

W Patronite od 22.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 809

liczba Patronów: 561

13 patronów
140 zł miesięcznie
600 zł łącznie
Obserwacja pogody pasjonowała mnie od dziecka. Dziwne to hobby. Patrzysz w chmury, kupujesz termometr, higrometr, zapisujesz swoje obserwacje w zeszycie w kratkę. Ciekawe, nie ciekawe, ale dynamiczne i wciągające. Polski klimat jest niczym kalejdoskop - Czasem słońce, czasem deszcz.

O Autorze

Moja przygoda z meteorologią zaczęła się jeszcze w przedszkolu. W miarę upływu czasu starałem się pogłębiać moją wiedzę z zakresu meteorologii oraz synoptyki. Obecnie przekazuje Wam prognozy, ostrzeżenia i wiem, że tekst pisany nie musi być nudny. Czasem wystarczy troszkę inne spojrzenie i już nawet największy opad może wywołać uśmiech na twarzy.

Co może być takiego ciekawego w chmurkach, opadach czy też burzach?.......Wszystko.

Przyglądając się dzień w dzień aktualnym warunkom można by rzec, że każdy dzień jest w pogodzie inny. Nie ważne, czy panuje wyż rosyjski, czy niż Genueński. Każdy dzień przynosi w pogodzie coś nowego. Dlatego warto ją obserwować, podziwiać zamiast na nią kląć.

Do pogody mam ogromny szacunek, jak również do ludzi, którzy ją prognozują i obserwują. Martwią mnie bardzo sytuację, gdy ludzie z tej samej branży potrafią sobie robić na złość, by wybić się wyżej, by polubień było więcej, by moja racja, była bardziej “mojsza” niż “twojsza”. Przecież nie o to tutaj chodzi.....

Zachęcam Was wszystkich do obserwacji nieba, opadów, osadów. Róbcie zdjęcia i chwalcie się nimi. Kto wie, czy właśnie nie jesteście autorami fotograficznego bestselleru. Możecie być pewni, że chmura którą fotografujecie, więcej się już nie pojawi. Pamiętajcie o tym

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni