Avatar użytkownika

Parantela

2
patronów
100 
miesięcznie
1 340 
łącznie
2
patronów
100 zł 1 340 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
PARANTELCIA Dziękujemy! Pomagasz nam spełniać marzenia i rozwijać nasze możliwości, jesteś naszym Mecenasem :) W ramach podziękowań: zaprosimy Cię do prywatnej grupy dla Patronów na FB, gdzie będziemy wrzucać bardziej nieoficjalne i niepublikowane nigdzie indziej treści, raz w miesiącu zaprosimy Cię na specjalny Live z nami tylko dla Patronów, wymienimy Cię jako Patrona na planszy końcowej filmu
20 zł miesięcznie
PARANTELKA
Dzięki i jeszcze raz dzięki! Chcielibyśmy się odwdzięczyć, więc otrzymasz to wszystko co PARANTELCIA, ponadto raz w miesiącu weźmiesz udział w zabawie, w której będzie do wygrania roślinny prezent od Ani :)
30 zł miesięcznie
PARANTELA
Dobrze mieć takich Mecanasów i Patronów po swojej stronie, czujemy się zaszczyceni! W ramach podziękowań otrzymasz od nas to wszystko co PARANTELKA plus własnoręcznie zrobiony przez nas prezent-niespodziankę na Święta wraz z kartką z życzeniami :-)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
28 dostępnych miejsc
PARANTEEELA
Zostałeś Grubą Rybą i poniekąd producentem naszego kanału :-) Bardzo się cieszymy i w ramach naszej wdzięczności chcieliśmy Ci przekazać to wszystko co PARANTELI plus dodatkowo będziesz wymieniony jako Patron na początku filmu, dostaniesz od Ani szczepkę z jej kolekcji i będziesz mógł wybrać 1 danie, które ugotujemy na filmiku :-) Tylko niech to nie będzie super trudne, błagamy :)))
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
30 dostępnych miejsc
PARANTELSKO
O wow, to już naprawdę gi-gan-tycz-na pomoc! Wydaje nam się, że bardzo się polubiliśmy, więc zaprosimy Cię na wirtualną kawę przez kamerę! I oczywiście wszystko to co w PARANTEEELI :)
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
10 dostępnych miejsc
PARANTELA TO TY
Nie ma żartów - otrzymujesz tytuł Złotego Patrona kanału i zostaniesz wymieniony w każdym filmie, dodatkowo otrzymasz wszystko to co PARANTELSKO, a przy subskrypcji dłuższej niż 3 miesiące, jedno z poniższych do wyboru: nagramy z Tobą odcinek o Twoich pasjach, domu, kolekcji roślin czy czymkolwiek co cię kręci, wybierzesz temat jednego z naszych odcinków lub zaprosimy cię do nas na bezpłatny warsztat florystyczny

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Parantela w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witajcie, z tej strony Ania i Szymon Zielińscy - twórcy kanału Parantela na YT, a prywatnie stare dobre małżeństwo. Kochamy las, design, dobrą kawę, rośliny, muzykę z winyli, stare meble. Obecnie jesteśmy na etapie rzucania miasta w cholerę i realizacji życiowego marzenia - domu w środku lasu.

Parantela, czyli w bardzo luźnym rozumieniu - to wszystko, co nam bliskie, co nas kręci, co jest dla nas ważne. Chcemy Wam pokazać, co naprawdę lubimy robić, w czym się dobrze czujemy, dokąd zmierzamy i zaprosić Was do nas w gości - na dobrą kawkę, w domowych kapciach, tak żebyście mogli się z nami i u nas dobrze poczuć. 

Trochę tych naszych pasji z biegiem lat się nazbierało... Główną miłością Ani są niepodzielnie i od dawna rośliny, a w szczególności pnącza, którymi z upodobaniem obwiesza cały dom (reszta domowników tak się już przyzwyczaiła, że nawet specjalnie nie protestuje:)). To zielone love tak się rozwinęło, że zostaliśmy współwłaścicielami sklepu z roślinami Jungle Boogie i stworzyliśmy kanał na YT o tej samej nazwie. Tutaj możecie zobaczyć małą część naszej domowej dżungli:

Oprócz roślin, Ania lubi też pasjami porcelanę i ceramikę -  od lat zbiera biało - niebieskie naczynia, głownie z polskich manufaktur i ma już całkiem niezłą kolekcję w kredensie, którą możecie zobaczyć tutaj:

Z kolei Szymon od lat interesuje się fotografią i filmem i tę jego pasję najdokładniej widać na naszych filmach, bo to właśnie on je nagrywa i montuje, robi zdjęcia na Instagram i zarywa noce testując filtry i presety. Najczęściej można go zobaczyć z aparatem w ręce lub przy komputerze, stąd też na filmach pojawia się rzadziej, ale za to możecie być pewni, że zawsze jest obecny po drugiej stronie kamery. Obecnie rozważa zakup drona i najbardziej lubi tworzyć Silent Vlogi, jak ten poniżej, być może dlatego, że Ania w nich nie gada :-))
 
Oprócz tego jest wielkim fanem dobrej kawy z ekspresu, co jest korzystne dla domowników i gości, których częstuje boskim naparem ze swojego legendarnego Rocketa, oraz od lat zbiera pyty winylowe, głównie Country i Rock, których słucha na pięknie odrestaurowanym gramofonie.
Wspólną pasją obu Zielaków są stare drewniane meble, obrazki sakralne, urządzanie mieszkania i szeroko pojęty design. Do tej pory mieszkaliśmy w stuletniej kamienicy w centrum Wrocławia i naprawdę polubiliśmy te klimaty. Nasze mieszkanie z pięknymi bielonymi deskami możecie podejrzeć tutaj:
 

Jednak tym co kochamy najbardziej jest od zawsze LAS. Już w liceum (taaak, znamy się baardzo długo) jechaliśmy na wagary... zbierać grzyby. Oboje jesteśmy dość introwertyczni, lubimy ciszę, dzikość a zarazem spokój leśnych ostępów i o domu w lesie marzymy od wielu lat.  Po długich poszukiwaniach rok temu znaleźliśmy piękną działkę w środku lasu na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego:

A całkiem niedawno sprzedaliśmy nasze piękne ukochane mieszkanie, by zdobyć środki na wybudowanie na niej domu. I teraz rozpoczyna się dla nas podróż, którą chcemy odbyć razem z Wami na YouTube: budowa naszego domu, urządzanie go, zakładanie ogrodu i uprawa własnych warzyw i owoców. Jesteśmy sami ogromnie ciekawi, choć też trochę przerażeni:) tym, co nas teraz czeka. Będzie nam szalenie miło, jeśli będziecie razem z nami przygotowywać i odkrywać nowy rozdział w naszym życiu. Zakładamy, że na pewno będzie ekscytująco!

 
 

 

 

Cele Autora

Nowa kamera = jeszcze lepsza jakość filmów
  • 17 000 zł miesięcznie
  • 16 900 zł brakuje
0%
Baardzo już za nami chodzi zakup nowego sprzętu do nagrywania filmów, który pozwoli uzyskać jeszcze lepszą jakość nagrywanych materiałów. Zwłaszcza, że w najbliższych planach mamy wyprowadzkę do lasu - więcej przyrody, więcej pięknych krajobrazów i detali do nakręcenia. A nowy sprzęt oprócz tego, że podnosi jakość samych filmów, daje mnóstwo nowej motywacji i zapału do pracy :-) Szymon bardzo marzy o kamerze Canon R6 Mark II oraz o zakupie drona, by kręcić dla Was z góry sielskie leśne kadry. A że przy budowie domu wydatków będzie od groma i ciut, przydałaby się Wasza pomocna wspierająca dłoń przy zakupie sprzętu :-) Z góry bardzo dziękujemy i obiecujemy odwdzięczyć się na filmach!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Parantela już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Liliana
Liliana
50 zł
jacob adamczak
jacob adamczak
50 zł
Joanna Madej
Joanna Madej
30 zł
Magdalena Furca
Magdalena Furca
10 zł
Małgorzata Kowalik
Małgorzata Kowalik
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.