Avatar użytkownika

Zwierz popkulturalny

169
patronów
1 515 
miesięcznie
153 345 
łącznie
169
patronów
1 515 zł 153 345 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie

Niby mała rzecz a cieszy.


5 zł to nie jest wcale tak niewiele w świecie pisania o kulturze. Dwie pięciozłotówki i można bez zastanowienia kupić nowy numer Kina. Albo innego czasopisma poświęconego kulturze popularnej.

Jeśli zdecydujecie się na taką wpłatę dostaniecie ode mnie:
- moje osobiste podziękowanie
- zaproszenie na Dzień Patrona.


PS. takie towarzyskie spotkanie zwierza z jego patronami (szczegóły spotkania, będą zależały od tego jak liczna będzie to grupa).
Obrazek progu
10 zł miesięcznie

O Panie, czysta rozpusta!

Toż to cena bardzo przecenionego DVD wyłowionego z kosza w hipermarkecie, czasopismo filmowe albo bilet do jednego z kin studyjny we wtorek.

Wszyscy którzy zdecydują się na takie wsparcie będą mogli liczyć na:
- podziękowanie zwierza,
- zaproszenie na Dzień Patrona,
- okazję podsunięcia zwierzowi tematu wpisu który zwierz zobowiązuje się zrealizować w ciągu 2 miesięcy.


Dziękuję!
Obrazek progu
20 zł miesięcznie

Jeśli chcesz coś zmienić!

No wchodzimy w świat konkretnych sum. Zwierz już widzi jak wchodzi do księgarni niczym panisko i mając dwóch takich Patronów kupuje książkę bez patrzenia na cenę.

A co Wy dostajecie?
- podziękowanie,
- zaproszenie na Dzień Patrona,
- możecie wybrać dla mnie dowolny program telewizyjny albo film, który chcecie żebym zobaczyła i zrecenzowała.


Nie obiecuję, że recenzja pojawi się w postaci notki na blogu, ale może się pojawić w formie omówienia na kanale Youtube. Publikacja będzie promowana podobnie jak post więc wszyscy poznają zdanie zwierza :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zwierz popkulturalny w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.

Nazywam się Kasia Czajka-Kominiarczuki prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny"

Od 2009  roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

 

Poza pisaniem zajmuję się mnóstwem różnych aktywności:

- Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy.

- Współprowadzę też podcast "Czytu-Czytu" poświęcony literaturze. 

-  Niedawno wystartował mój nowy podcast o filmowych musicalach Wtem, piosenka

-  Dwukrotnie komentowałam dla telewizji Canal+ ceremonię rozdania Oscarów.

- Dla portalu Polityka.pl piszę co pewien czas teksty publicystyczne - niekoniecznie związane z kulturą. 

- Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce.

- Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze.

 

A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głównie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+ np. Kino Mówi). Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka.

- W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się moja pierwsza powieść "Dwóch Panów z Branży". Książka opowiadała o dwóch właścicielach kina w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym.

- W 2018 roku w wydawnictwie W.A.B ukazała się moja książka o Oscarach "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej", poszerzone wydanie książki ukazało się w 2019 roku.

- W 2019 roku w wydawnictwie Genius Creation ukazała się książka zawierająca moje felietony poświęcone popkulturze "Zwierzania popkulturalne".

- W 2020 wydałam darmowego e-booka "Mama obudziła mnie pięć minut wcześniej..." w którym zebrałam historie moich górskich wypraw. W ostatnich miesiącach skończyłam też prace nad kolejną książką, której tematyka dotyczy spraw poruszanych na blogu,

Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prime, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

Dzięki Waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starczy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję Waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga, ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 

Cele Autora

Ale Festiwale - edycja polska
  • 6 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Co roku w Polsce odbywa się kilkanaście festiwali filmowych - niestety mogę brać udział tylko w tych na które zostanę zaproszona, lub tych które odbywają się w Warszawie. Mój pomysł jest następujący - gdyby udało mi się zebrać potrzebną sumę wzięłabym udział we wszystkich najważniejszych festiwalach filmowych w Polsce - czyli nie tylko w festiwalu w Gdyni, Koszalinie czy w Warszawie, ale też w Cameraimage, Nowe Horyzonty, Amerykańskim Festiwalu Filmowym, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Off Festiwalu.

Pieniądze pozwoliłby mi pokryć koszt przejazdów, zakwaterowania i karnetów (w przypadku w którym nie dostałabym akredytacji na dany festiwal).

Z jednej strony udział w kilku festiwalach filmowych to moje marzenie, z drugiej - mogłabym donosić wam o ważnych premierach i wydarzeniach kulturalnych :)
Ale Festiwale - edycja międzynarodowa
  • 12 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Nigdy nie byłam na międzynarodowym festiwalu filmowym poza Polską, co jest moim wielkim marzeniem. Obserwując innych blogerów widzę, że udział w Europejskich festiwalach nie jest technicznie trudny, ale dość kosztowny. Gdyby udało mi się zebrać kwotę na ten projekt spróbowałabym wziąć udział w co najmniej dwóch zagranicznych festiwalach filmowych - w tym momencie, myślę głównie o Festiwalu Filmowym w Londynie i o Festiwalu Filmowym w Berlinie. Być może - gdyby udało się to zorganizować - mogłabym śladem wielu polskich blogerów spróbować wyruszyć aż do Cannes.

Pieniądze przeznaczyłabym głównie na transport, koszty akredytacji i zameldowania - choć w tym ostatnim przypadku Berlin i Londyn są dla mnie łaskawe.

Oczywiście udział w każdym takim festiwalu wiązałby się z relacjami dla moich czytelników, a także z recenzjami obejrzanych filmów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zwierz popkulturalny już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Monika Grzelak
Monika Grzelak
5 zł
Barbara Gornicka
Barbara Gornicka
20 zł
Małgorzata Rutkowska
Małgorzata Rutkowska
10 zł
Maggie
Maggie
10 zł
Anka Sądur-Gersztyn
Anka Sądur-Gersztyn
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.