Zwierz popkulturalny

W Patronite od 27.02.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 141

Liczba Patronów: 55

Zostań Patronem
322 patronów
3 015 miesięcznie
91 490 łącznie
Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.

O Autorze

Nazywam się Kasia Czajka-Kominiarczuki prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny"

Od 2009  roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

 

Poza pisaniem zajmuję się mnóstwem różnych aktywności:

- Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy.

- Współprowadzę też podcast "Czytu-Czytu" poświęcony literaturze. 

-  Niedawno wystartował mój nowy podcast o filmowych musicalach Wtem, piosenka

-  Dwukrotnie komentowałam dla telewizji Canal+ ceremonię rozdania Oscarów.

- Dla portalu Polityka.pl piszę co pewien czas teksty publicystyczne - niekoniecznie związane z kulturą. 

- Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce.

- Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze.

 

A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głównie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+ np. Kino Mówi). Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka.

- W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się moja pierwsza powieść "Dwóch Panów z Branży". Książka opowiadała o dwóch właścicielach kina w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym.

- W 2018 roku w wydawnictwie W.A.B ukazała się moja książka o Oscarach "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej", poszerzone wydanie książki ukazało się w 2019 roku.

- W 2019 roku w wydawnictwie Genius Creation ukazała się książka zawierająca moje felietony poświęcone popkulturze "Zwierzania popkulturalne".

- W 2020 wydałam darmowego e-booka "Mama obudziła mnie pięć minut wcześniej..." w którym zebrałam historie moich górskich wypraw. W ostatnich miesiącach skończyłam też prace nad kolejną książką, której tematyka dotyczy spraw poruszanych na blogu,

Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prime, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

Dzięki Waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starczy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję Waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga, ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ewa Jentys
Ewa Jentys
30 zł jednorazowo
Małgorzata Grobelna
Małgorzata Grobelna
20 zł miesięcznie
Monika Pawlusińska
Monika Pawlusińska
20 zł miesięcznie
Beata Krowisz
Beata Krowisz
10 zł miesięcznie
Natalia Wyszywacz
Natalia Wyszywacz
10 zł miesięcznie
Mateusz Sadowski
Mateusz Sadowski
10 zł miesięcznie