Zwierz popkulturalny

W Patronite od 27.02.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 345

Liczba Patronów: 122

Zostań Patronem
Kup na prezent
186 patronów
1 705 miesięcznie
143 605 łącznie
Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.

O Autorze

Nazywam się Kasia Czajka-Kominiarczuki prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny"

Od 2009  roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

 

Poza pisaniem zajmuję się mnóstwem różnych aktywności:

- Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy.

- Współprowadzę też podcast "Czytu-Czytu" poświęcony literaturze. 

-  Niedawno wystartował mój nowy podcast o filmowych musicalach Wtem, piosenka

-  Dwukrotnie komentowałam dla telewizji Canal+ ceremonię rozdania Oscarów.

- Dla portalu Polityka.pl piszę co pewien czas teksty publicystyczne - niekoniecznie związane z kulturą. 

- Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce.

- Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze.

 

A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głównie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+ np. Kino Mówi). Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka.

- W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się moja pierwsza powieść "Dwóch Panów z Branży". Książka opowiadała o dwóch właścicielach kina w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym.

- W 2018 roku w wydawnictwie W.A.B ukazała się moja książka o Oscarach "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej", poszerzone wydanie książki ukazało się w 2019 roku.

- W 2019 roku w wydawnictwie Genius Creation ukazała się książka zawierająca moje felietony poświęcone popkulturze "Zwierzania popkulturalne".

- W 2020 wydałam darmowego e-booka "Mama obudziła mnie pięć minut wcześniej..." w którym zebrałam historie moich górskich wypraw. W ostatnich miesiącach skończyłam też prace nad kolejną książką, której tematyka dotyczy spraw poruszanych na blogu,

Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prime, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

Dzięki Waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starczy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję Waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga, ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Aga Karolczyk
Aga Karolczyk
Próg: 10 zł
Natalia Bienek
Natalia Bienek
Próg: 20 zł
Halina Lewandowska
Halina Lewandowska
Próg: 5 zł
Zuza Zajt
Zuza Zajt
Próg: 10 zł