Avatar użytkownika

Zwierz popkulturalny

144
patronów
1 355 
miesięcznie
162 880 
łącznie
144
patronów
1 355 zł 162 880 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie

Niby mała rzecz a cieszy.


5 zł to nie jest wcale tak niewiele w świecie pisania o kulturze. Dwie pięciozłotówki i można bez zastanowienia kupić nowy numer Kina. Albo innego czasopisma poświęconego kulturze popularnej.

Jeśli zdecydujecie się na taką wpłatę dostaniecie ode mnie:
- moje osobiste podziękowanie
- zaproszenie na Dzień Patrona.


PS. takie towarzyskie spotkanie zwierza z jego patronami (szczegóły spotkania, będą zależały od tego jak liczna będzie to grupa).
Obrazek progu
10 zł miesięcznie

O Panie, czysta rozpusta!

Toż to cena bardzo przecenionego DVD wyłowionego z kosza w hipermarkecie, czasopismo filmowe albo bilet do jednego z kin studyjny we wtorek.

Wszyscy którzy zdecydują się na takie wsparcie będą mogli liczyć na:
- podziękowanie zwierza,
- zaproszenie na Dzień Patrona,
- okazję podsunięcia zwierzowi tematu wpisu który zwierz zobowiązuje się zrealizować w ciągu 2 miesięcy.


Dziękuję!
Obrazek progu
20 zł miesięcznie

Jeśli chcesz coś zmienić!

No wchodzimy w świat konkretnych sum. Zwierz już widzi jak wchodzi do księgarni niczym panisko i mając dwóch takich Patronów kupuje książkę bez patrzenia na cenę.

A co Wy dostajecie?
- podziękowanie,
- zaproszenie na Dzień Patrona,
- możecie wybrać dla mnie dowolny program telewizyjny albo film, który chcecie żebym zobaczyła i zrecenzowała.


Nie obiecuję, że recenzja pojawi się w postaci notki na blogu, ale może się pojawić w formie omówienia na kanale Youtube. Publikacja będzie promowana podobnie jak post więc wszyscy poznają zdanie zwierza :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zwierz popkulturalny w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.

Nazywam się Kasia Czajka-Kominiarczuki prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny"

Od 2009  roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

 

Poza pisaniem zajmuję się mnóstwem różnych aktywności:

- Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy.

- Współprowadzę też podcast "Czytu-Czytu" poświęcony literaturze. 

-  Niedawno wystartował mój nowy podcast o filmowych musicalach Wtem, piosenka

-  Dwukrotnie komentowałam dla telewizji Canal+ ceremonię rozdania Oscarów.

- Dla portalu Polityka.pl piszę co pewien czas teksty publicystyczne - niekoniecznie związane z kulturą. 

- Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce.

- Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze.

 

A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głównie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+ np. Kino Mówi). Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka.

- W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się moja pierwsza powieść "Dwóch Panów z Branży". Książka opowiadała o dwóch właścicielach kina w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym.

- W 2018 roku w wydawnictwie W.A.B ukazała się moja książka o Oscarach "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej", poszerzone wydanie książki ukazało się w 2019 roku.

- W 2019 roku w wydawnictwie Genius Creation ukazała się książka zawierająca moje felietony poświęcone popkulturze "Zwierzania popkulturalne".

- W 2020 wydałam darmowego e-booka "Mama obudziła mnie pięć minut wcześniej..." w którym zebrałam historie moich górskich wypraw. W ostatnich miesiącach skończyłam też prace nad kolejną książką, której tematyka dotyczy spraw poruszanych na blogu,

Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prime, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

Dzięki Waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starczy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję Waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga, ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 

Cele Autora

Ale Festiwale - edycja polska
  • 6 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Co roku w Polsce odbywa się kilkanaście festiwali filmowych - niestety mogę brać udział tylko w tych na które zostanę zaproszona, lub tych które odbywają się w Warszawie. Mój pomysł jest następujący - gdyby udało mi się zebrać potrzebną sumę wzięłabym udział we wszystkich najważniejszych festiwalach filmowych w Polsce - czyli nie tylko w festiwalu w Gdyni, Koszalinie czy w Warszawie, ale też w Cameraimage, Nowe Horyzonty, Amerykańskim Festiwalu Filmowym, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Off Festiwalu.

Pieniądze pozwoliłby mi pokryć koszt przejazdów, zakwaterowania i karnetów (w przypadku w którym nie dostałabym akredytacji na dany festiwal).

Z jednej strony udział w kilku festiwalach filmowych to moje marzenie, z drugiej - mogłabym donosić wam o ważnych premierach i wydarzeniach kulturalnych :)
Ale Festiwale - edycja międzynarodowa
  • 12 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Nigdy nie byłam na międzynarodowym festiwalu filmowym poza Polską, co jest moim wielkim marzeniem. Obserwując innych blogerów widzę, że udział w Europejskich festiwalach nie jest technicznie trudny, ale dość kosztowny. Gdyby udało mi się zebrać kwotę na ten projekt spróbowałabym wziąć udział w co najmniej dwóch zagranicznych festiwalach filmowych - w tym momencie, myślę głównie o Festiwalu Filmowym w Londynie i o Festiwalu Filmowym w Berlinie. Być może - gdyby udało się to zorganizować - mogłabym śladem wielu polskich blogerów spróbować wyruszyć aż do Cannes.

Pieniądze przeznaczyłabym głównie na transport, koszty akredytacji i zameldowania - choć w tym ostatnim przypadku Berlin i Londyn są dla mnie łaskawe.

Oczywiście udział w każdym takim festiwalu wiązałby się z relacjami dla moich czytelników, a także z recenzjami obejrzanych filmów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zwierz popkulturalny już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tadeusz Chelkowski
Tadeusz Chelkowski
10 zł
Agnieszka Biernacka
Agnieszka Biernacka
20 zł
Aleksander Jankowski
Aleksander Jankowski
5 zł
Swen Marondel
Swen Marondel
5 zł
Ewa Krynicka
Ewa Krynicka
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.