Avatar użytkownika

RetroFutbol

1
patron
15 
miesięcznie
5 370 
łącznie
1
patron
15 zł 5 370 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
SYMPATYK

Każde 5zł, to takie symboliczne jedno piwo dla autora, a jak sami wiecie "nie ma futbolu bez alkoholu" :)
Jeśli podobają Ci się nasze teksty i zastanawiasz się, jak nawet w symboliczny sposób wesprzeć autora, jest to idealny próg.
10 zł miesięcznie
KIBIC

Wpłata dychy to strzał w dziesiątkę! W zamian otrzymasz comiesięczne podziękowanie na naszym profilu na Facebooku.
15 zł miesięcznie
CZŁONEK SZTABU

Jesteś coraz bliżej. Twoje wsparcie zostanie nagrodzone podziękowaniem na profilu na Facebooku, a także Twoje nazwisko zostanie dodane do listy patronów, która znajduje się na naszej stronie.
30 zł miesięcznie
DRUGI TRENER

Znaczysz już bardzo dużo. W zamian podziękujemy Ci w jednym tekście tygodniowo, który znajdzie się na naszej stronie. Oprócz tego także otrzymasz podziękowania na Facebooku, a Twoje nazwisko znajdzie się na liście patronów.
50 zł miesięcznie
ASYSTENT TRENERA
Twoja pomoc jest niezbędna.

W jaki sposób współdziałasz z nami? Możesz zaproponować temat tekstu. Jeśli okaże się możliwy do publikacji (dobry temat, dostęp do materiałów źródłowych), przygotujemy go, a obok autora pojawi się Twoje nazwisko! Oprócz tego otrzymasz podziękowania na Facebooku, Twoje nazwisko znajdzie się na liście patronów, a także podziękujemy Ci w jednym tekście tygodniowo na stronie!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
5 dostępnych miejsc
SZEJK
Jesteś prawdziwym sponsorem.

Możesz zaproponować temat tekstu, a obok autora pojawi się Twoje nazwisko! Oprócz tego otrzymasz podziękowania na Facebooku, Twoje nazwisko znajdzie się na liście patronów, a także podziękujemy Ci w jednym tekście tygodniowo na stronie!

Otrzymasz także dostęp do naszej grupy redakcyjnej, gdzie będziesz uczestniczył w wielu dyskusjach, a także miał wpływ na kierunek rozwoju strony.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora RetroFutbol w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy grupą pasjonatów, która tworzy wartościowe treści o historii piłki nożnej.

Jesteśmy niczym Corinthians – przesiąknięci romantycznym futbolem, który narodził się z czystej pasji i chęci rywalizacji, nie zysku. Kochamy piłkę nożną. To ona wypełnia nasze nozdrza, płuca i wszystkie komórki naszego ciała. To ona definiuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Futbol nie jest naszym sposobem na życie. Jest jego częścią. Jeżeli myślisz podobnie, to już znaleźliśmy wspólny język.

Dlaczego Retro? 

Przypomnij sobie czasy, gdy grałeś w piłkę z kumplami na podwórku. Wszyscy chcieliśmy być wtedy jak Boniek, Maradona, Pele czy Ronaldo. Do szczęścia nie potrzeba było zazwyczaj nic więcej niż kawałek placu i okrągły przedmiot do gry. Stoimy na straży romantycznego futbolu. Dziś trendy w światowym futbolu wyznacza pieniądz. Drużyny przez niego budowane dominują rozgrywki krajowe i europejskie, spychając na margines te mniejsze i biedniejsze. Owszem starcia magnatów finansowych przynoszą nam emocje, jednak do pełnego spełnienia brakuje „tego czegoś”. Tym czymś jest odpowiednia doza romantyzmu.

My ten romantyzm dostarczamy.

Co robimy?

Jesteśmy futbolowymi hipsterami. Przeczytasz u nas o najlepszych występach polskich drużyn w europejskich pucharach, ale również o piłce nożnej w Czarnobylu

Piszemy o wyjątkowych postaciach polskiego i światowego futbolu, a także wspominamy mecze, które przeszły do historii

Publikujemy ciekawe statystyki, a nasz dział recenzji dba o to, żeby nasi Czytelnicy nie kupowali przysłowiowego kota w worku. Lubisz podcasty? Możesz nas słuchać w audycji #KiedyśtoByło w Weszło.fm. 

Oprócz tego posiadamy patronaty nad wieloma świetnymi publikacjami, a jakiś czas temu wydaliśmy własną książkę!

Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Właśnie dlatego zapraszamy Cię do współtworzenia RetroFutbol.pl. Bo przecież każdy, ma w sobie coś z romantyka, prawda? 

 

Cele Autora

Magazyn RetroFutbol
  • 10 000 zł
  • 4 630 zł brakuje
53%
Niewielu z Was pamięta, ale RetroFutbol zaczynał jako magazyn elektroniczny:
http://rfbl.pl/wp-content/uploads/2015/01/RetroFutbol-nr1.pdf

Chcielibyśmy powrócić do tej formy. Tworzyć najlepsze teksty w wyjątkowej formie e-magazynu, a w przyszłości może nawet wydania papierowego. Dzięki Waszemu wsparciu jest to możliwe!
Rozwój redakcji
  • 1 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Każdy z nas pisze z pasji. Zarówno autorzy jak i osoby zarządzające stroną nie zarabiają na publikowaniu. W związku z tym musimy łączyć pasję z pracą zarobkową.

To niestety ogranicza możliwości rozwoju. Pozyskanie materiałów wymaga czasu i często pieniędzy. Wyjazdy na mecze i wywiady są finansowane z kieszeni autorów.

Najlepsi redaktorzy przechodzą do większych redakcji i rozwijają się w mediach. Jesteśmy z tego dumni i nie chcemy tego zmieniać! Chcemy jednak nagradzać najlepszych z naszych redaktorów.
Odświeżenie technologiczne
  • 2 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Nasza strona to Retro nie tylko z nazwy. Odświeżenia wymaga layout. Chcemy przenieść się na nowy serwer, żeby strona była szybsza w obsłudze. Marzymy o dodatkowych rozwiązaniach, które uatrakcyjnią witrynę i sprawią, że będzie ona bardziej użyteczna.

Niestety wszystko wymaga nakładów finansowych. Nasza strona nie ma reklam i nie chcemy tego zmieniać!
Wsparcie marketingowe
  • 5 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Kolejnym krokiem jest zwiększanie świadomości o Retro. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści i zakorzenianie pasji do historii piłki wśród kibiców. Wierzymy, że futbol to nie tylko oglądanie meczu na wielkim ekranie, ale również świadomość historii ulubionej drużyny, znajomość biografii najlepszego piłkarza, czy kojarzenie najważniejszych faktów z historii piłki.

Bez odpowiedniego marketingu nie dotrzemy do osób, które są pasjonatami. Chcemy tę pasję w nich zatlić.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora RetroFutbol już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aleksandra Kurzacz
Aleksandra Kurzacz
15 zł
Hubert Walko
Hubert Walko
30 zł
Aleksandra Kurzacz
Aleksandra Kurzacz
30 zł
Karol Sobański
Karol Sobański
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.