Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyOd ponad 30 lat głównym obszarem działalności Stowarzyszenia jest wsparcie osób doświadczających bezdomności lub osób, które nie mogą z różnych przyczyn przebywać w miejscu dotychczasowego zamieszkania. Od wielu lat z powodzeniem tworzymy programy i projektujemy pomoc, która kompleksowo wzmacnia człowieka w wyjściu z kryzysu życiowego.
Zaczynaliśmy w kwietniu 1991 roku od zrzeszenia kuratorów sądowych, których celem była chęć pomagania osobom opuszczającym zakłady karne i przebywającym w zakładach. Dwa lata później rozwinęliśmy zakres pomocy poszerzając ją o ofertę skierowaną dla osób będących w stanie kryzysu bezdomności. Stale rozwijamy i udoskonalamy swoje programy pomocowe, a obecnie rocznie wspieramy ponad 2500 osób.
Bo znamy się na dobrym, mądrym i profesjonalnym pomaganiu drugiemu człowiekowi. Robimy to odpowiedzialnie, z szacunkiem oraz etycznym postępowaniem wobec osób objętych wsparciem, a także osób, z którymi współpracujemy. Jesteśmy blisko człowieka i jego potrzeb.
☂ STREETWORKING, działający “w terenie” i docierający do ludzi przebywających w komunikacji miejskiej, pod namiotami, w parkach czy w pustostanach. Nasi streetworkerzy próbują razem z osobami w kryzysie bezdomności ustalić najbardziej pilne potrzeby, asystują przy wizytach w łaźniach, urzędach czy u lekarzy_ek, działają interwencyjnie np. przy wizytach na SOR-ach czy w szpitalach psychiatrycznych.
☂ ASYSTENTURĘ, która opiera się na bliskim towarzyszeniu naszym odbiorcom / odbiorczyniom i wspieraniu ich w poradzeniu sobie sobie z wyzwaniami i wprowadzeniu w życie pozytywnych, trwałych zmian.
☂ MOBILNY PUNKT PORADNICTWA - jedyny taki autobus, dostosowany do osób doświadczających bezdomności i zagrożonych bezdomnością. Z ciepłą kawą i herbatą, ale przede wszystkim streetworkerami_rkami, pracownikami_cami socjalnymi i psychologami_żkami.
☂ PUNKT PORADNICTWA, w którym osoby doświadczające bezdomności mogą w ramach “Otwartej Kuchni” samodzielnie przygotować lub odgrzać sobie posiłek, ale przede wszystkim skorzystać z poradnictwa pracownicy socjalnej, edukatorów_ek społecznych, prawnika czy psycholożki.
☂ DOM DLA MATEK Z MAŁOLETNIMI DZIEĆMI I KOBIET W CIĄŻY "ETEZJA", pomagający przezwyciężyć kobietom i mężczyznom z dziećmi oraz kobietom w ciąży życiowe przeszkody poprzez profesjonalną pomoc specjalistyczną (pracownika socjalnego, asystentów, opiekunów, psychologa, pedagoga, doradcę zawodowego, trenera budżetowego, prawnika). Wśród możliwych form pomocy funkcjonuje również program mieszkaniowy dla rodzin.
☂ BUDOWANIE I ROZWIJANIE INTERDYSCYPLINARNEJ WSPÓŁPRACY. W naszych działaniach stawiamy na współpracę między profesjonalistami_tkami z różnych organizacji. Współtworzymy “Warszawski Streetworking i Poradnictwo” skupiający działania pomocowe na terenie całej Warszawy, a także szkolimy i prowadzimy warsztaty z zakresu wspierania osób doświadczających bezdomności.
☂ WSPIERANIE ROZWOJU. Jako kadra dbamy o dostęp do aktualnej wiedzy w obszarach takich jak interwencja kryzysowa, dialog motywujący, wiedza o substancjach psychoaktywnych czy chorobach przenoszonych drogą płciową.
☂ CZYNNY UDZIAŁ W TWORZENIU SYSTEMOWYCH ZMIAN. Bierzemy udział w Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Bezdomności, Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i w Ogólnopolskiej Federacji na Rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności, gdzie jako rzecznicy przedstawiamy postulaty i potrzeby osób doświadczających bezdomności, tworząc dla nich jak najlepsze rozwiązania prawne, ustawodawcze i systemowe.
Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.