SecondHandy

W Patronite od 09.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2155

Liczba Patronów: 1890

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
90 miesięcznie
4 905 łącznie
Kochamy lumpeksy i od ponad dwóch lat rozwijamy projekt SecondHandy, za pomocą którego chcemy ułatwić każdemu z Was kupowanie odzieży używanej ♻ Jeśli też dajesz rzeczom drugie życie, chodź z nami 🧡

O Autorze

 

Cześć!

Z tej strony Maja, Zuza i Marcin 👋🏻 Pochodzimy z różnych miast, ale poznaliśmy się w Internecie i razem chcemy zmieniać świat!

👉🏻 Zależy nam na zwiększeniu świadomości Polaków o ogromnej nadprodukcji w branży odzieżowej i jednocześnie na wpłynięciu na jej zmniejszenie, poprzez promowanie wtórnego obiegu rzeczy. Wszystko w myśl wizji #slowfashion i #zerowaste. 

Właśnie dlatego tworzymy pierwszą w Polsce platformę do wyszukiwania sklepów z rzeczami z drugiej ręki i wydarzeń tematycznych, abyście mogli dowiedzieć się, gdzie i kiedy warto wybrać się na lumpeksowe łowy 💎

Co robimy?

Większość naszych działań skupia się aktualnie na prowadzeniu lokalnych społeczności za pomocą grup na Facebooku, na których łącznie jest już ponad 90 tys. fanów odzieży używanej. Oprócz tego rozwijamy bloga oraz profil na IG, gdzie, współpracując z osobami z naszych grup, dzielimy się lumpeksowymi poradami.

W trakcie rozwoju grup tworzyliśmy mapki Google z lumpeksami. Z czasem przekształciliśmy to w Platformę SecondHandy.com.pl, czyli miejsce, w którym znajdziesz mapę wydarzeń i sklepów z odzieżą używaną w swojej okolicy. Oprócz lokalizacji dowiesz się także, jaki asortyment oferują te miejsca, poznasz harmonogram ich dostaw oraz opinie innych osób. To miejsce wymiany doświadczeń i inspiracji do życia w duchu #lesswaste.

Dlaczego Patronite?

Codzienność z Wami na grupach oraz prowadzenie Instagrama oraz Bloga sprawia nam mnóstwo satysfakcji, szczególnie widząc to, że doceniacie naszą pracę i jest ona dla Was przydatna. Bardzo zależy nam na kontynuowaniu tego co robimy - nie tylko po godzinach pracy, ale na pełen etat 🤠 Chcemy pomagać Wam bez ograniczeń. Szczególnie, że mamy w głowach tyle pomysłów, co jeszcze można zrobić, aby kontynuować naszą wspólną lumpeksową rewolucję! Jeśli podoba Wam się to co robimy i chcecie nas w tym wspomóc, będziemy Wam niesamowicie wdzięczni 🧡

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magda Smolińska
Magda Smolińska
Próg: 20 zł
Julia Cichoń
Julia Cichoń
Próg: 10 zł
Miroslawa Lis-Iwanska
Miroslawa Lis-Iwanska
Próg: 50 zł
Asia s
Asia s
Próg: 10 zł