Słowiańskości | Natalia Kościńska

W Patronite od 05.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1060

Liczba Patronów: 887

Zostań Patronem
11 patronów
199 miesięcznie
905 łącznie
Ideą „SłowiańsKości” jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny. Szeroko pojętej - czyli opieram się nie tylko na historii, ale także na etnografii, archeologii, literaturoznawstwie czy kulturoznawstwie. No i nurzam się też w słowiańskiej popkulturze.

O Autorze

"SłowiańsKości" powstały, by popularyzować wiedzę na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny. To oznacza, że nie skupiam się tylko na historii, ale korzystam także z dorobku innych dziedzin: etnografii, archeologii, literaturoznawstwa czy kulturoznawstwa. W podcaście pojawiają się także wątki związane z popkulturą i współczesnym rozumieniem słowiańskości.


„SłowiańsKości” mają stanowić zachętę do samodzielnego zgłębiania tematu, dlatego poszczególne odcinki są uzupełniane listą publikacji, do których warto zajrzeć i które stanowią źródła przekazywanych informacji. Oprócz tego co jakiś czas pojawiają się głosy ekspertów i ekspertek: naukowców i naukowczyń, rekonstruktorów i rekonstruktorek, pisarzy i pisarek. Wokół „SłowiańsKości” tworzy się też społeczność osób, dla których ten temat jest szczególnie ważny.

 


Natalia Kościńska – twórczyni „Słowiańskości”, członkini Stowarzyszenia Badaczy Popkultury „Trickster” i absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze to polski folklor (ze szczególnym uwzględnieniem wątków religijnych, w tym demonologii) oraz sposoby jego wykorzystywania w popkulturze.  Zajmują ją także zagadnienia związane z feminizmem i dyskursami mniejszościowymi. Wygłaszała prelekcje m.in. na Dniach Fantastyki we Wrocławiu, Polconie, Horror Day czy Nyskonie. Czyta słowiańską fantastykę (nawet gdy jest zła), słucha polskiego folku, bywa na imprezach rekonstrukcyjnych. W wolnych chwilach haftuje krzyżykami i ogląda filmy o okrętach podwodnych. Marzy o własnym toporze.

Kontakt:
http://slowianskosci.pl/
natalia@slowianskosci.pl
Autorem zdjęć jest Marek Adamczyk.


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
5 zł miesięcznie
Michał Butterweck
Michał Butterweck
48 zł jednorazowo
Sylwia Miazga
Sylwia Miazga
300 zł jednorazowo
Anonimowy patron
108 zł jednorazowo
Marcin Saltarski
Marcin Saltarski
50 zł miesięcznie
Aleksandra Cieślicka
Aleksandra Cieślicka
15 zł jednorazowo