Avatar użytkownika

Słowiańskości | Natalia Kościńska

1
patron
25 
miesięcznie
3 392 
łącznie
1
patron
25 zł 3 392 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję! :) Twoje wsparcie jest bardzo ważne i pomoże mi pokrywać koszty związane z prowadzeniem Słowiańskości (hosting, domena itp.).
9 zł miesięcznie
Dziękuję! :)
W zamian za Twoje wsparcie chętnie zaproszę Cię do specjalnej facebookowej grupy dla Patronów i Patronek.
16 zł miesięcznie
Dziękuję!
W zamian za Twoje wsparcie chętnie zaproszę Cię do specjalnej facebookowej grupy dla Patronów i Patronek.
25 zł miesięcznie
Dziękuję!
Poza dołączeniem do grupy, możesz liczyć też na słowiańską prasówkę - czyli na maila z linkami do artykułów o ciekawych słowiańskich sprawach. Mail będzie wysyłany razy w miesiącu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Słowiańskości | Natalia Kościńska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ideą „SłowiańsKości” jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny. Szeroko pojętej - czyli opieram się nie tylko na historii, ale także na etnografii, archeologii, literaturoznawstwie czy kulturoznawstwie. No i nurzam się też w słowiańskiej popkulturze.

"SłowiańsKości" powstały, by popularyzować wiedzę na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny. To oznacza, że nie skupiam się tylko na historii, ale korzystam także z dorobku innych dziedzin: etnografii, archeologii, literaturoznawstwa czy kulturoznawstwa. W podcaście pojawiają się także wątki związane z popkulturą i współczesnym rozumieniem słowiańskości.


„SłowiańsKości” mają stanowić zachętę do samodzielnego zgłębiania tematu, dlatego poszczególne odcinki są uzupełniane listą publikacji, do których warto zajrzeć i które stanowią źródła przekazywanych informacji. Oprócz tego co jakiś czas pojawiają się głosy ekspertów i ekspertek: naukowców i naukowczyń, rekonstruktorów i rekonstruktorek, pisarzy i pisarek. Wokół „SłowiańsKości” tworzy się też społeczność osób, dla których ten temat jest szczególnie ważny.

 


Natalia Kościńska – twórczyni „Słowiańskości”, członkini Stowarzyszenia Badaczy Popkultury „Trickster” i absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze to polski folklor (ze szczególnym uwzględnieniem wątków religijnych, w tym demonologii) oraz sposoby jego wykorzystywania w popkulturze.  Zajmują ją także zagadnienia związane z feminizmem i dyskursami mniejszościowymi. Wygłaszała prelekcje m.in. na Dniach Fantastyki we Wrocławiu, Polconie, Horror Day czy Nyskonie. Czyta słowiańską fantastykę (nawet gdy jest zła), słucha polskiego folku, bywa na imprezach rekonstrukcyjnych. W wolnych chwilach haftuje krzyżykami i ogląda filmy o okrętach podwodnych. Marzy o własnym toporze.

Kontakt:
http://slowianskosci.pl/
natalia@slowianskosci.pl
Autorem zdjęć jest Marek Adamczyk.


 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Słowiańskości | Natalia Kościńska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dorota Miller
Dorota Miller
25 zł
Paulina Krasińska
Paulina Krasińska
9 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.