Słowiańskości | Natalia Kościńska

W Patronite od 05.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2281

Liczba Patronów: 2108

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
50 miesięcznie
2 865 łącznie
Ideą „SłowiańsKości” jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny. Szeroko pojętej - czyli opieram się nie tylko na historii, ale także na etnografii, archeologii, literaturoznawstwie czy kulturoznawstwie. No i nurzam się też w słowiańskiej popkulturze.

O Autorze

"SłowiańsKości" powstały, by popularyzować wiedzę na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny. To oznacza, że nie skupiam się tylko na historii, ale korzystam także z dorobku innych dziedzin: etnografii, archeologii, literaturoznawstwa czy kulturoznawstwa. W podcaście pojawiają się także wątki związane z popkulturą i współczesnym rozumieniem słowiańskości.


„SłowiańsKości” mają stanowić zachętę do samodzielnego zgłębiania tematu, dlatego poszczególne odcinki są uzupełniane listą publikacji, do których warto zajrzeć i które stanowią źródła przekazywanych informacji. Oprócz tego co jakiś czas pojawiają się głosy ekspertów i ekspertek: naukowców i naukowczyń, rekonstruktorów i rekonstruktorek, pisarzy i pisarek. Wokół „SłowiańsKości” tworzy się też społeczność osób, dla których ten temat jest szczególnie ważny.

 


Natalia Kościńska – twórczyni „Słowiańskości”, członkini Stowarzyszenia Badaczy Popkultury „Trickster” i absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze to polski folklor (ze szczególnym uwzględnieniem wątków religijnych, w tym demonologii) oraz sposoby jego wykorzystywania w popkulturze.  Zajmują ją także zagadnienia związane z feminizmem i dyskursami mniejszościowymi. Wygłaszała prelekcje m.in. na Dniach Fantastyki we Wrocławiu, Polconie, Horror Day czy Nyskonie. Czyta słowiańską fantastykę (nawet gdy jest zła), słucha polskiego folku, bywa na imprezach rekonstrukcyjnych. W wolnych chwilach haftuje krzyżykami i ogląda filmy o okrętach podwodnych. Marzy o własnym toporze.

Kontakt:
http://slowianskosci.pl/
natalia@slowianskosci.pl
Autorem zdjęć jest Marek Adamczyk.


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Paulina Krasińska
Paulina Krasińska
Próg: 9 zł
Dorota Miller
Dorota Miller
Próg: 25 zł
Jakub Golis
Jakub Golis
Próg: 16 zł
Paulina Krasińska
Paulina Krasińska
Próg: 25 zł
Marcin Saltarski
Marcin Saltarski
Próg: 50 zł
Weronika Nadzikiewicz
Weronika Nadzikiewicz
Próg: 25 zł