Łukasz Unterschuetz

W Patronite od 02.01.2019

Twórca projektu Retro Stories - serii dokumentów o polskich twórcach gier. W 2018 roku stworzył 12 ponad dwugodzinnych wywiadów z twórcami takich gier jak Mortyr, Electrobody czy Schizm.

O Autorze

Archiwizuję historię polskiego game devu

Szukam ludzi którzy xx lat temu robili gry, przekonuję ich do tego aby opowiedzieli swoją historię, jadę czasem setki kilometrów a potem godzinami to wszystko montuję aby historia drogi od Robbo do Wiedźmina 3 była jak najlepiej udokumentowana. 


Co zrobiłem do tej pory?

W ramach projektu Crowdfundingowego przepytałem już ponad 12 autorów w tym 3 z zagranicy. Efekty możecie obejrzeć tutaj:

 

Oprócz tego uwolniłem do sieci niepublikowane wcześniej gry: Eksperyment Delfin w wydaniu na PC oraz Warhammer 40k: Agents of Death. Podobnych gier są jeszcze dziesiątki, jednak ich sprawa prawna nie zawsze do końca jest jasna więc moja praca polega na docieraniu do właścicieli praw i przekonywaniu ich do uwolnienia gier

 

Stworzyłem stronę retrostories.pl która jest unikalną bazą wiedzy na temat polskich gier. Są to skatalogowane prawie wszystkie artykuły o polskich grach z magazynów takich jak SS, Gambler czy Reset. Cały projekt zajął mi kilka dobrych miesięcy a planuję rozbudować go o dalszą funkcjonalność taką jak filtrowanie po konkretnych nazwiskach. 


Skoro zebrałeś pieniądze na crowdfundingu to czemu drugi raz sięgasz po nasze pieniążki?

Projekt rozrósł się o wiele bardziej niż na początku się tego spodziewałem. Między innymi powstaje film o Krzysiu Kubeczko czy Rezerwowych Psach w trochę szerszym kontekście niż zwykłe Retro Stories. Dotarłem też do twórców największej porażki polskiego game devu czyli Tower of Worlds. Do tej pory robiłem to z własnej kieszeni, jednak pojawiały się osoby pytające czy nie mogą mnie jakoś wesprzeć skoro zbiórka się skończyła. Stąd też patronite. 

 


Podziękowania

Jeśli podoba Ci się to co robię wrzuć monetę. Każde wsparcie jest dla mnie ważne i potrzebne. Na co idą pieniądze? Na wszystko - benzynę, sprzęt, telefon i przede wszystkim czas. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)