Avatar użytkownika

Skazany na film

201
patronów
3 190 
miesięcznie
170 620 
łącznie
201
patronów
3 190 zł 170 620 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Po pierwsze - cholera, dzięki :)

Po drugie, mam nadzieję, że mi wybaczycie, ale nigdy nie rozumiałem potrzeby rozdzielania konkretnych nagród na konkretne progi. Nie widzę też sensu w obiecywaniu Wam, że odpiszę na jakąś wiadomość, jeśli przelejecie mi X złotych miesięcznie, bo a) w 90% przypadków i tak staram się to robić i b) moja odpowiedź na pewno nie będzie warta X złotych miesięcznie.

W skrócie - chciałbym, żeby Patronite był raczej miejscem, gdzie możecie mnie wesprzeć, a nie kupić.

I to tylko od Was zależy jaką kwotą.


Niemniej, jest kilka rzeczy, które chciałbym dać Wam w zamian, niezależnie od sumy, którą wpłacicie:

᛫ jako patroni otrzymacie dostęp do grupy na FB, na której (na to liczę) pogadamy sobie o filmach. O tych na czasie, o tych mniej na czasie. O wszystkich.

᛫ na grupie jako pierwsi dowiecie się o temacie kolejnego odcinka. Wyślę wam jego skrypt i praktycznie każdy materiał, z którego korzystałem podczas jego przygotowywania.

᛫ na grupie będą też pojawiały się krótkie newslettery w formie tekstowej, wideo lub audio na temat dobrych rzeczy, które widziałem w ostatnim czasie. Nie tylko o nowościach i premierach, ale też o starszych filmach, które da się gdzieś dorwać na platformach streamingowych.

᛫ każdego miesiąca wybiorę wśród Was jedną osobę, która dostanie ode mnie mały prezent - film na blu-rayu lub DVD, który w jakimś stopniu mnie zachwycił. Obiecuję nieoczywiste wybory :)

᛫ zostaniecie wpisani na listę patronów, która w jakiejś formie pojawi się na kanale. Mam kilka pomysłów, ale szczegóły dogramy już na grupie.

Oczywiście, jeśli nie macie FB lub nie chcecie zapychać sobie powiadomień jakimikolwiek grupami, każdą z tych rzeczy mogę wysłać Wam na maila lub (w wyjątkowych sytuacjach) tradycyjną pocztą. Na pewno się dogadamy :)

Wszystkie bonusy są też oczywiście całkowicie opcjonalne.
20 zł miesięcznie
Próg zawiera dokładnie te same nagrody co poprzedni.

Wielkie dzięki, że mimo to zdecydowałeś/aś się wesprzeć mnie wyższą kwotą.
50 zł miesięcznie
Próg zawiera dokładnie te same nagrody co poprzednie.

Wielkie dzięki, że mimo to zdecydowałeś/aś się wesprzeć mnie wyższą kwotą.
100 zł miesięcznie
Próg zawiera dokładnie te same nagrody co poprzednie.

Wielkie dzięki, że mimo to zdecydowałeś/aś się wesprzeć mnie wyższą kwotą.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Skazany na film w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W 1996 siedziałem na kolanach Bohdana Łazuki. W 2019 wciąż zaczynam od tego rozmowy na Tinderze.

Cześć!

Nazywam się Skazany na film i naprawdę nie lubię wypełniać rubryk "O Autorze". W internecie wolę raczej mówić o filmach - o tym czym są, co dla mnie znaczą i dlaczego mogą być tak dobre. 

Zawsze wydawało mi się, że zasługują na trochę więcej niż to, co otrzymują w socialmediowym świecie, dlatego kilka lat temu odszedłem od recenzji i wszelkich rankingowych form jutubowania, aby zająć się trochę niewykorzystywanym u nas wideoesejem. Jego forma jest chyba najmniej ograniczająca ze wszystkich, więc raz mogę spędzić cały odcinek mówiąc o tym, co David Lynch ma wspólnego z okiem kaczki...

A raz o tym, czym jest verfremdungseffekt i dlaczego "Womanizer" od Britney Spears jest wszystkim, na co zasłużyliśmy:

Przygotowanie takich materiałów zajmuje trochę czasu, ale wciąż staram się wychodzić z założenia, że jakość > ilość. Wbrew pozorom, myślę że jest nas (podobnie zakładających) całkiem sporo na tym świecie.

Dlaczego Patronite?

Tak jak chyba każdy tutaj chciałbym po prostu zarabiać na swojej pasji. Tylko tyle i aż tyle. Przyznam szczerze, że trochę boję się patronajtowych pieniędzy i dlatego założyłem go dopiero teraz, a nie "dwa dni po Gonciarzu". Jakby nie patrzeć, oddaję Wam w pewnym stopniu niezależność swojego kanału, a to właśnie świadomość tego, że przed nikim nie odpowiadam kręci(ła?) mnie w youtubie najbardziej. Niestety, z pięknej idei o niezależności nie nakarmię ani siebie, ani swojego psa. A skurczybyk lubi dobrze zjeść (i nie mówię tu o psie).  

Jak możecie się domyślać codzienne widoki takie jak ten poniżej też nie pomagają:

roszczenia

Co dalej?

Od samego początku istnienia kanału staram się, żeby każdy kolejny film był lepszy od poprzedniego. Nie mnie oceniać, czy wychodzi, ale żeby nie zabrzmieć jak ktoś fałszywie skromny, powiem że tak, na ogół wychodzi. No, chyba. Mama mi tak mówi. 

Jeśli zapytacie jednak o jakieś ściśle określone plany na przyszłość, to mogę Wam szczerze powiedzieć, że nie mam ich zbyt dużo. Na pewno chciałbym ulepszyć sprzęt do nagrywania i sprawić, by kolejne filmy pojawiały się nieco częściej, ale poza tym nie nastawiam się na ciągły i całkowity rozwój, który miałby zrobić z mojego kanału minikorporację pełną fantów, koszulek i trzech filmów tygodniowo. Nie nadaję się do tego.

W głowie mam oczywiście kilka luźnych planów na mniej lub bardziej określoną przyszłość (podcast?), ale ze 100% pewnością wiem na razie tylko jedno. Chciałbym żeby Skazany na film cały czas opowiadał przede wszystkim o filmach, nie o Skazanym na film. I mam szczerą nadzieję, że z Waszą pomocą się to uda.

Cele Autora

Pasja i praca
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 310 zł brakuje
91%
Jakiś czas temu odpowiedziałem sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić? I zacząłem to robić. Teraz chciałbym spróbować się z tego utrzymać...

Dzięki tej kwocie byłoby to w pełni możliwe, a YouTube stałby się nie tylko pasją i czasochłonnym hobby, ale też pełnoprawną pracą. I z jednej strony brzmi to trochę strasznie - wcale nie tak łatwo zarabiać na tym co się kocha, ale z drugiej, to chyba ten moment, w którym muszę spróbować.


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Skazany na film już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta Faix-Czopinska
Marta Faix-Czopinska
10 zł
Sebastian Porębski
Sebastian Porębski
20 zł
Marcin Wierciak
Marcin Wierciak
10 zł
Stanisław Słodyczka
Stanisław Słodyczka
10 zł
Cezary Adamczak
Cezary Adamczak
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.