Tak Brzmi Miasto

W Patronite od 07.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 450

Liczba Patronów: 620

Zostań Patronem
22 patronów
903 miesięcznie
3 625 łącznie
Wspólnie tworzymy muzyczną przyszłość!

O Autorze

Muzyczna społeczność

Społeczność Tak Brzmi Miasto może być nową siłą w branży muzycznej. W obliczu tempa, w jakim zmienia się ten przemysł, natłoku narzędzi, digitalizacji i, oczywiście, pandemii, stara szkoła kariery muzycznej przestaje działać. Odkrywamy nowe możliwości, ale – co najważniejsze – robimy to razem. Chcemy wspólnie wypracować nowe metody wzajemnego wsparcia w branży, tworzenia partnerstw i narzędzi dla miast.

Celem wszystkich działań Tak Brzmi Miasto jest edukacja nowej branży muzycznej, wykształcanie umiejętności samozarządzania u artystów i świadomości funkcjonowania sektora muzycznego u wszystkich, którzy chcą stać się jego częścią. Najchętniej mówimy o dwóch podstawowych inicjatywach: Inkubatorze i Konferencji.

 

Inkubator samozarządzających się muzyków

Największy program rozwoju muzyków i menedżerów w Polsce. Inkubator to wspólne pół roku spotkań, warsztatów i konsultacji indywidualnych kształtujących młodą społeczność muzyczną.

Uczestnicy otrzymują ekspercko-branżowe wsparcie Kuratorów programu. Podczas swoich wykładów, a później spotkań indywidualnych kierują oni ścieżką uczestników, wzbogacając ich o wiedzę z zakresu produkcji, bookingu, eksportu, networkingu, organizacji zespołu i wielu innych.

Kuratorom towarzyszą Skrzydłowi: specjaliści od coachingu artystów i wsparcia przemysłu kultury. Pomagają oni Inkubatorowiczom określić ich cel i wybrać odpowiednią ścieżkę pracy.

 

Konferencja dla nowej branży muzycznej

Konferencja ludzi muzyki. Jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży muzycznej: wielkie spotkanie muzyków, menedżerów, dziennikarzy, ludzi muzyki. Ogólnopolski networking, wymiana dobrych branżowych praktyk, ogromna dawka aktualnej wiedzy – co roku w listopadzie TBM eksploruje jeden główny temat – aktualny, ważny i praktyczny. W 2020 roku badaliśmy PRZ⏩SZŁOŚĆ, a w 2021 tematem jesteśmy my wszyscy: LUDZIE!

 

 

 

Międzynarodowa sieć współpracy

Inkubator łączy co roku polskie miasta, dla których ważny jest rozwój ich muzyków. Ale i Tak Brzmi Miasto jest częścią partnerstw, które skupiają organizacje i inicjatywy ponad granicami. Wspólnie z reprezentantami branży muzycznej z dziewięciu krajów Europy Środkowej i Południowej Tak Brzmi Miasto tworzy klaster HEMI Music Hub. Wspólnie prowadzimy program HEMI Music Awards, tworzymy przestrzeń wymiany wiedzy i kontaktów, wspieramy artystów ze swoich krajów w eksporcie i promocji międzynarodowej.
Przed nami kolejna przygoda w ramach Baltic Music Aid - rozpoczynamy partnerski program z Estonią, Finlandią i Ukrainą.

 

Wirtualne know-how i social-art

Wirtualny blog, który prowadzi ekipa TBM, Społeczność i eksperci, którzy współpracują przy naszych projektach. Spora dawka wiedzy, która w każdym miesiącu zajmuje się kolejnym tematem ważnym dla branży muzycznej, na naszej tapecie był m.in. #początek, #wybór, #współpraca czy #niezależność. 
Branżowe know-how można uzupełniać także dzięki podcastom (w których rozmawiamy z Hańbą!, Misią Furtak czy Leszkiem Biolikiem) wideo poradom ekspertów czy fantastycznej serii TBM CRIBS, w której odwiedzamy z kamerą studia niezależnych producentów muzycznych.

Social-art to na blogu część poświęcona społeczności: śledzimy premiery, przełomowe wydarzenia i debiuty, pytamy Społeczność o jej głos w tematach, które poruszamy i wiele innych. Na kanale YT social-art to wywiady ze wschodzącymi artystami, które prowadzi Piotr Metz i Marcin Bąkiewicz.

Treści, głosy i wideo zbieramy w dwa newslettery w każdym miesiącu, dostarczając wiedzę i wieści bezpośrednio do ponad 1000 naszych regularnych odbiorców.

 

Tak Brzmi Miasto

Tak Brzmi Miasto to przyszłość. Z przeszłości wyciągamy lekcje, a tu i teraz działamy, tworząc przyszłość. Przyszłość świadomej i transparentnej branży muzycznej, której częścią mogą poczuć się wszyscy tworzący muzykę.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Andrew Apanov
Andrew Apanov
Próg: 10 zł
Bogdan Sierpień
Bogdan Sierpień
Próg: 27 zł
Agata Solecka
Agata Solecka
Próg: 27 zł
Bartek Odrzywołek
Bartek Odrzywołek
Próg: 49 zł
Jakub Stasikowski
Jakub Stasikowski
Próg: 27 zł
Hanna Kowalska
Hanna Kowalska
Próg: 27 zł