Avatar użytkownika

Trudno być katolikiem, ale warto

344
patronów
344
patronów

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Jesteś naszym Patronem!

Zgodnie z sentencją „ora et labora”, ofiarujemy Ci to co najcenniejsze - modlitwę i pracę bez względu na kwotę wsparcia. Ty nam pomagasz, my odwdzięczamy się tym co robimy najlepiej.

To dowód, że widzisz wartość w naszej pracy. Podarunki w progach potraktuj jako wyróżnienie i formę wdzięczności. To ofiarność jest ważna. I za to dziękujemy.

Każdy aktywny Patron, bez względu na próg, otrzyma darmowy i przedpremierowy dostęp do naszych filmów dokumentalnych.
10 zł miesięcznie
Tyle kosztuje domowy, zdrowy chleb. Dowodzisz, że zdrowa prawda katolicka jest potrzebna nam jak chleb powszedni. Czujemy się niezmiernie docenieni i dziękujemy.

..Masz rację, bez kawy też trudno żyć :)

Każdy Patron bez względu na próg otrzymuje:

-dostęp do prywatnej grupy na Facebooku. Wystarczy wysłać zaproszenie do grupy -fb/trudnobyckatolikiem

-dostęp do treści audio/video/postów niepublikowanych nigdzie indziej, tylko dla Patronów, na naszym profilu Patronite.

Każdy aktywny Patron, bez względu na próg, otrzyma darmowy i przedpremierowy dostęp do naszych filmów dokumentalnych.
20 zł miesięcznie
To może wszystko co masz dziś w portfelu, a jednak przeznaczasz dla nas. To może twój wdowi grosz, który widzi tylko Bóg i na pewno go wynagrodzi. Wielkie dzięki!

Co w zamian? Możesz zasugerować temat programu, lub współtworzyć odcinek „Dzieje się” poprzez dostarczenie katolickich newsów lub memów itp.

Każdy aktywny Patron, bez względu na próg, otrzyma darmowy i przedpremierowy dostęp do naszych filmów dokumentalnych.
35 zł miesięcznie
Drogi Patronie. Tutaj wspierasz niezależnych twórców, niezależnych treści.
Ty dajesz nam wsparcie, my dajemy Ci to co potrafimy najlepiej. Dobry film i wartościowe treści na kanale, opakowane w profesjonalny warsztat.

Wielkie dzięki. Otrzymujesz 5% stałej zniżki na zakupy w naszym sklepie www.trudnobyckatolikiem.pl. Nie zapomnij poinformować nas każdorazowo drogą mailową o stałym rabacie, przed dokonaniem zakupu.

Każdy aktywny Patron, bez względu na próg, otrzymuje darmowy i przedpremierowy dostęp do naszych filmów dokumentalnych.
50 zł miesięcznie
Twoje serce jest niezwykle pojemne! Tworzysz z nami wspólnotę ludzi rozumnych. Katolików walczących o przebicie się prawdy w mediach.

Wspierając nas tą kwotą, dajesz nam wielki kredyt zaufania i szansę na poszerzenie grafiku o nowe programy.

Zobaczysz tez swoje imię/nick na planszy końcowej programu „Dzieje się”.

Każdy aktywny Patron, bez względu na próg, otrzymuje darmowy i przedpremierowy dostęp do naszych filmów dokumentalnych.
100 zł miesięcznie
Stajesz się współproducentem filmów. Kłaniamy się nisko, dziękując za tak hojne wsparcie, dla nas to szansa na gromadzenie ekipy filmowej i stopniowe udoskonalanie kanału. Bóg zapłać!

Po rocznym wsparciu, otrzymasz prezent z naszą specjalną dedykacją.

Każdy aktywny Patron, bez względu na próg, otrzymuje darmowy i przedpremierowy dostęp do naszych kolejnych filmów dokumentalnych i reportaży.
300 zł miesięcznie
Gratulujemy, jesteś naszym Mecenasem! Dziękujemy i czujemy się zobowiązani. To mocny sygnał, że jesteśmy potrzebni, a nasza praca ma sens. Możemy myśleć w przyszłości o powiększeniu naszego zespołu.

Nasza forma wdzięczności, po kilkumiesięcznej subskrypcji:

- zobaczysz swoje Imię i Nazwisko w końcowych napisach filmu dokumentalnego wśród Mecenasów

-otrzymasz szybszy dostęp do wybranych filmów na kanale

-pewnego dnia otrzymasz niespodziankę dostarczoną pod same drzwi :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Trudno być katolikiem, ale warto w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Odkryłeś katolicką Tradycję dzięki nam? To dlatego tu jesteśmy. Jako pierwsze na świecie małżeństwo, odważyliśmy się nakręcić film o Mszy trydenckiej i jako pierwsze małżeństwo w Polsce, stworzyliśmy katolicki małżeński kanał na YT. Cenią nas za odwagę i mówienie jak jest, od Australii po Kanadę.

Kim jesteśmy?

Małżeństwem z trójką dzieci. Razem z Wami uczymy się i poznajemy katolicyzm. Udowadniamy, że można być dumnym z wiary katolickiej. I odkrywamy skarb Kościoła - Mszę łacińską.

Wraz z milionami gigantów duchowych, świętych i męczenników mówimy: Bóg nie umiera, do Niego należy ostatnie słowo.

Gdy odkryliśmy Tradycję katolicką, doświadczyliśmy bolesnych narodzin, z powodu poznania prawdy jaka nas zawsze pociągała. Kościół, który nas uformował nie jest ortodoksyjny, został zinfiltrowany przez wrogów i uległ zepsuciu. Dotąd trwał jako niewzruszona latarnia oświetlająca drogę, jednak utracił cechy soli ziemi i zaprzestał zmieniać świat, poddając się jego deprawującym wpływom.

Panuje dziś apokaliptyczny zamęt, brakuje autorytetów, boli upadek duchowieństwa począwszy od samego szczytu oraz masowa apostazja świeckich. Kościół został upokorzony wraz z terrorem "sanitaryzmu", co obnażyło jego żałosny stan.

Wierni zaczęli szukać drogi do domu.

I tak jak my, znajdują ją ostatecznie w świętej Tradycji Kościoła, hagiografach świętych, krystalicznym nauczaniu przedsoborowym, dokumentach papieskich, encyklikach i pismach Ojców i Doktorów Kościoła. Tam jest ocean mądrości jakiej nie da nam świat. To nieprzerwana i niezmienna od dwóch tysiącleci nauka.

Świętość, sacrum, misterium, której szukaliśmy tyle lat  i o które walczymy w naszym  życiu, odkryliśmy w źródle wiary- Mszy świętej w rycie klasycznym. 

I tu zaczyna się nasza podróż

Zaczęło się od spontanicznego pomysłu, by sfilmować film dokumentalny o łacińskiej Mszy świętej. Wyruszyliśmy w dwuletnią podróż po Polsce, odwiedziliśmy dziesiątki parafii, kilkaset osób, wielu duchownych. Za nami setki wywiadów, tysiące kilometrów w podróży, metry rozwijanych kabli i ciut nieprzespanych nocy z wiadrem cappuccino. A efekt? Można obejrzeć poniżej.

 

Założyliśmy kanał Trudno być katolikiem, który rozwijał się w szybkim tempie i osiągnął pokaźną oglądalność. Dziś otrzymujemy masę wiadomości z podziękowaniem za odkrycie św. Tradycji i Mszy łacińskiej od naszych widzów. Płynie od nich wiele łez wzruszenia oraz próśb o wsparcie, dlatego chcemy dotrzeć do najskrytszych zakątków świata gdzie odprawia się "po staremu".

Przekazujemy w formie publicystycznej, w postaci mini dokumentów, reportaży, vlogów to co stanowi rdzeń życia duchowego katolika , poprzez dzielenie się wiarą, wiedzą i rodzicielskim, małżeńskim doświadczeniem skorelowanym z nauczaniem Kościoła. 

Stworzyliśmy piękne, silne miejsce w sieci. Kanał Trudno być katolikiem to zróżnicowana społeczność ludzi z całego świata, 20% widzów pochodzi spoza granic Polski. Oglądają nas katolicy Tradycji, osoby poszukujące, wierni Nowej Mszy jak i osoby niewierzące. Pragniemy przyciągnąć do Tradycji zwłaszcza osoby spoza Tradycji. 

Dokładamy wszelkich starań, by prowadzić nasz kanał bez wymówek, oryginalnie, autentycznie i bez dróg na skróty. Bez zbędnej sensacji, ale ciekawie, bez kiczu okraszonego słabej jakości rzemiosłem i nudą. 

Do tego potrzeba samozaparcia, wytrwałości, wiedzy, umiejętności i dobrego filmowego sprzętu. Zarówno montaż jak i kadrowanie, dźwięk, scenariusz, a także cała otoczka dziennikarska jest dla nas kluczowa. Chcemy odkłamać mit o katoliku, który nie potrafi osiągnąć poziomu najlepszych. 

Maciej z zamiłowaniu do film dokumentuje otaczający go świat wykorzystując obraz i dźwięk.  Właściciel reporterskiego oka z talentem do montażu. Jego kreatywność najlepiej ujawnia się w koncepcjach na scenariusze. Potrafi wycisnąć łzy. Stworzył sporo filmów reklamowych na potrzeby wielu firm. Zwiedził pół globu, a do tego ma kolosalne doświadczenie w międzynarodowym biznesie, negocjacjach i zarządzaniu.

Ania z wykształcenia dziennikarz. W wieku 12-tu lat zetknęła się z radiowym mikrofonem. W wieku 19-tu lat zasiadła przed kamerą.  Przez 5 lat redagowała artykuły dla ogólnopolskich magazynów "Presto", "Twoja Muza". Publikowała dla poczytnych portali internetowych. Pracowała jako social media menadżer obsługując firmy, zgłębiając e-marketing jak Google Ads i automatyzację marketingu. Przez trzy lata prowadziła bloga. Zapraszana wielokrotnie do telewizji. Marzy o swojej książce na emeryturze :)

O czym chcemy mówić? O tym czego nie widać lub nikt nie chce widzieć...

 

Dlaczego trudno być katolikiem?

Z powodu zamętu i ciemności wiary w Kościele i na świecie, zapowiadanego w Fatimie. 

Katolicyzm jest dziś skrajnie niemodny i wyszydzany. Zatrważająca jest ilość herezji w Kościele wraz ze "ściekiem wszelkich błędów" - modernizmem, protestanckich "uzdrowicieli", pentekostalnej mentalności, arenowego samouwielbienia i emocjonalności, koloratkowych "gwiazd" na YT głoszących zgubną naukę. Dusimy się od zaduchu nowinek. Nijaka liturgia Pawła VI wymusza szukanie "rozrywki" we wspólnotach. Wierni szukają sacrum, odstręcza bylejakość i infantylizm tańców, sacrosongów i sekciarstwa. Ludzie zatracili tradycyjną, ludową pobożność naszych ojców, odrzucili rozumowe przylgnięcie do prawdy i jej umiłowanie.

 

Efekt posoborowego "aggiornamento"

Co zachęca wiernych do powrotu do Tradycji?

Bliski zeru poziom powołań. Lawendowa mafia na szczycie Kościoła, popieranie cywilnych związków tej samej płci przez Najwyższego Pasterza. Ideologie budzące się jak hydry z uśpienia propagowane przez sam Rzym. Pachamamizm, ekologizm, polityka imigracyjna. Schizma niemiecka. Synod o synodalności, który słucha innowierców. Otwarcie na komunię dla rozwiedzionych, posługę kobiet w Watykanie. Współpraca Rzymu z globalną elitą na rzecz "rządu światowego" i "zrównoważonego programu rozwoju". Uderzenie w Tradycję przez "Traditiones custodes" i ograniczenie Mszy katolickiej. Poddaństwo Kościoła wobec państwa i bezczeszczenie Hostii przez komunii "na rękę" czy bezprawne zamknięcie świątyń i nowe warunki przystąpienia do sakramentów jak maski czy preparaty. Wszystko podlane fałszywym posłuszeństwem i ekumenią.

Młodzież ucieka z Kościoła, tylko 40% Polaków uczęszcza na Mszę św. Na świecie płoną katedry, bezcześci się ołtarze, burzy kościoły i masowo prześladuje się chrześcijan, a bycie katolikiem kojarzy się dziś z głupotą. 

Ale jest iskra

Jest autentyczna wiara w Kościele. To Kościół katolicki, Walczący. Choć prześladowany, zmarginalizowany i zmalały do garstki zapowiedzianej przez wielu proroków, Ojców Kościoła, to jednak żywy i gorliwy. 

Rodzina, naród, wiara- nabierają proporcji w świetle Tradycji. I ów najczcigodniejszy skarb przekazujmy z ekranu, by dążyć ku zbawieniu.

Pokazujemy miejsca, ludzi, historie, odsłaniamy prawdziwe oblicze Kościoła i szukamy najdrobniejszych śladów katolickości w świecie.  Z dumą wyznajemy wiarę, za którą umierały miliony świętych i męczenników. Tradycja ma siłę przemieniania świata! 

Już dziś dziękujemy Ci za wszelką pomoc i modlitwę!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Trudno być katolikiem, ale warto w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Pierwszy polski i katolicki kanał z filmami dokumentalnymi
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 8 895 zł brakuje
55%
Wyprodukowaliśmy wymarzony pełnometrażowy dokument o Mszy wszech czasów, który spotkał się z ogromną przychylnością ze strony widzów. To dla nas wielki sukces i radość, że możemy promować naszą wiarę. Kochamy pracę filmową i dziennikarską. Wiemy, że autentyzm i prawda wygrywa. Rozwinęliśmy kanał do ponad 100-tu tysięcy Subskrybentów tym samym stając się znaczącą TV katolicką w Polsce. Otworzyliśmy sklep. Dodajemy otuchy i edukujemy, sami ucząc się wiary katolickiej.

Chcemy tworzyć mini telewizję na YouTube opartą na dotychczasowych programach formacyjnych i informacyjnych i dodatkowo regularnie produkować to, za co nas cenicie i co potrafimy najlepiej- FILMY DOKUMENTALNE - oglądane jednym tchem, edukujące, inspirujące. Na każdy frapujący temat.

Możemy wejść na poziom wyżej, stworzyć kanał jakiego w polskiej sferze YouTube jeszcze nie ma.

Na co przeznaczymy środki z tego progu? Wynagrodzenie za naszą pracę publicystyczną i filmową, koszty związane z wyjazdami, zakupy sprzętu filmowego i oprogramowania. Z czasem pomyślimy o rozbudowaniu zespołu, który pomoże nam wypełniać naszą misję.

Ten próg umożliwi także rozbudowę sklepu z unikatowymi dewocjonaliami, książkami, rękodziełami i zdrową żywność. Tworzymy miejsca w sieci jedyne w swoim rodzaju, nie do skopiowania.

Kochani Patroni, YouTube wystawiło nam pierwsze ostrzeżenie i cały czas nas cenzuruje, nierzadko odłącza od zarobku na reklamach. Liczymy na Wasze, cykliczne wsparcie. To dzięki Waszej szczodrości możemy pokazać na co nas stać. Viva Chrsito Rey!
Regularna aktywność na kanale
  • 5 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Wspierasz pierwsze na świecie małżeństwo, które odważyło się nakręcić film o Mszy trydenckiej i założyło pierwszy małżeński, katolicki kanał na You Tube w Polsce. Marzymy także o katolickej telewizji/portalu YT, na którą zasługuje polski katolik z każdego krańca świata, łączącej znanych twórców. To na razie marzenie, ale nie ma marzeń nie do spełnienia. Póki co przytulna sceneria domowego studia, służy nam jako studio nagraniowe. Rozmawiamy o wierze, rodzinie, kryzysie Kościoła, raportujemy nowinki ze świata katolickiego w cyklu "Dzieje się".

Zapraszamy gości na wywiady, komentujemy i przekazujemy doktrynę katolicką w programach formacyjnych. Mamy widzów od Australii aż po krańce Kanady. Tworzymy unikatową społeczność. Razem z wami uczymy się Tradycji świętej, wlewamy nadzieję.

Pozyskane środki umożliwiają nam produkcję cyklicznych filmów/programów/reportaży na kanale o zróżnicowanej tematyce- publicystycznego oraz formacyjnego. Publikację podcastów i artykułów na stronie internetowej, prowadzenie mediów społecznościowych, oraz otwarcie sklepu www. Organizowanie wyjazdów do miejsc kluczowych dla cywilizacji łacińskiej, także poza granicami kraju jak miejsca objawień czy sanktuaria, świątynie gdzie odprawia się "po staremu". Prosimy zatem- zostańcie naszymi Patronami :)

Cele realizujemy w ramach naszej filmowej Fundacji “Sensus Fidei”.

1. Prowadzenie działalności informacyjnej w duchu nauki katolickiej;
2. Realizacja filmów i innych materiałów audiowizualnych promujących wartości katolickie;
3. Organizowanie warsztatów, spotkań, wykładów, pokazów filmowych, mających na celu promowanie kultury katolickiej;
4. Promocja i dystrybucja materiałów filmowych, multimedialnych i książkowych;
5. Pozyskiwanie funduszy do w/w celów;

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Trudno być katolikiem, ale warto już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Leszek Kielak
Leszek Kielak
100 zł
Małgo Rzata
Małgo Rzata
10 zł
Anonimowy patron
35 zł
Miłosz Kula
Miłosz Kula
35 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.