Trudno być katolikiem

W Patronite od 22.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 139

Liczba Patronów: 232

Zostań Patronem
Kup na prezent
80 patronów
3 535 miesięcznie

Tutaj regularnie wspierasz nas jako dokumentalistów produkujących katolickie filmy

5 000 zł

miesięcznie

70%

osiągnięto

1 465 zł

brakuje

Uff... Pierwszy historyczny dokument, jaki wspólnie tworzymy jako małżeństwo, już w montażu. To wycieńczająca, ale fascynująca podróż życia - ok. 5000 km w drodze, 4 tygodnie w trasie i kilkaset poznanych osób. Odwiedziliśmy najważniejsze ośrodki Tradycji Katolickiej w Polsce. Spotkaliśmy się z ludźmi, którzy pomogli nam opowiedzieć fascynującą historię o tym co utraciliśmy.

Bohaterem filmu jest Msza katolicka w rycie rzymskim, pokazujemy jej piękno i arcyciekawe zjawisko - zrywu katolików w stronę świętej Tradycji, który jako ruch odnowy od wewnątrz, może odrestaurować Kościół. Powrót do tego co było w Kościele zawsze, niezmienne, powszechne czyli do św. Tradycji, może przerodzić się w źródło wiary katolickiej, takiej jaką być powinna, przyczyniając się do jej rozkwitu.

Jako twórcy pozostajemy obserwatorami kroczącymi za bohaterami filmu. To będzie także film o duszy człowieka zagubionego w czasach powszechnego zagubienia. W samym środowisku Tradycji jest sporo miejsc i przestrzeni, które mają inny ogląd wydarzeń i sytuacji. Nasze zadanie to możliwie najobiektywniejsze ukazanie rzeczywistości naszymi oczami.

Zebrana kwota będzie zapłatą za naszą pracę (prace dziennikarskie, wywiady, scenariusz, zdjęcia do filmu, montaż, postprodukcja) oraz wsparciem finansowym dla naszych współpracowników, pokryje koszty organizacji wyjazdów oraz doposażenia sprzętu. Wielkie Bóg Zapłać Tobie za modlitwę i pomoc finansową przy tak wielkim i odpowiedzialnym projekcie.

Tworzysz z nami kanał You Tube i wspierasz Fundację "Sensus Fidei"

10 000 zł

miesięcznie

35%

osiągnięto

6 465 zł

brakuje

Przytulna sceneria domowego poddasza, służy nam jako studio telewizyjne/yutubowe z prawdziwego zdarzenia. W klimatycznej aranżacji rozmawiamy z Wami o wierze, rodzinie, kryzysie Kościoła, nowinkach ze świata katolickiego. Zamierzamy zapraszać gości, relacjonować wydarzenia, komentować i przekazywać wiedzę z zakresu doktryny katolickiej. Promujemy wartości oraz niezmutowaną naukę katolicką. Wspieramy osoby wierzące na świecie. Mamy widzów od Australii aż po mroźne krańce Kanady. Tworzymy rodzaj unikatowej społeczności zrzeszającej tysiące katolików i nie tylko-katolickie rodziny, osoby samotne, poszukujące Chrystusa. To przestrzeń łącząca osoby zagubione w zamęcie. Niesiemy przesłanie Kościoła i wlewamy nadzieję wartościowymi treściami video, na możliwie najwyższym poziomie. Pomagamy łączyć ludzi i wspieramy się w trudach życia chrześcijańskiego. By osiągnąć cel i rozwijać kanał telewizyjny, Ania porzuciła etat dla pracy w studio i fundacji.

Pozyskane środki umożliwiają nam produkcję co najmniej dwóch cyklicznych filmów/programów/reportaży tygodniowo na kanale - publicystycznego oraz formacyjnego, w tym publikację podcastów i artykułów na stronie internetowej, prowadzenie mediów społecznościowych, oraz sklepu www. Organizowanie wyjazdów do miejsc kluczowych dla cywilizacji łacińskiej, także poza granicami kraju jak miejsca objawień czy sanktuaria świata.

Wszystkie powyższe cele będziemy realizować w ramach Fundacji “Sensus Fidei”, którą powołaliśmy do życia.

Celami Fundacji są:
1. Prowadzenie działalności informacyjnej w duchu nauki katolickiej;
2. Realizacja filmów i innych materiałów audiowizualnych promujących wartości katolickie;
3. Organizowanie warsztatów, spotkań, wykładów, pokazów filmowych, mających na celu promowanie kultury katolickiej;
4. Promocja i dystrybucja materiałów filmowych, multimedialnych i książkowych;
5. Pozyskiwanie funduszy do w/w celów;

Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Kasia Adamiak
Kasia Adamiak
Próg: 300 zł
Patrycja Bronk-Stoitseva
Patrycja Bronk-Stoitseva
Próg: 20 zł
Urszula Lubińska
Urszula Lubińska
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Urszula Wilton
Urszula Wilton
Próg: 10 zł