W Patronite od 05.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 154

Liczba Patronów: 499

Zostań Patronem
Kup na prezent
39 patronów
4 002 miesięcznie
16 886 łącznie
Słowa Pisma Świętego to znakomita instrukcja, jak dotrzeć do miłości i mądrości Bożej, jednak zawarta w tysiącu wersów, pisanych małą czcionką.

Jak przejść przez labirynt ?

Projekt YouMyGod jest odpowiedzią

O Autorze


Boże, Ty mój Boże,
Ciebie szukam, Ciebie pragnie moja dusza!
Ps 63, 2

 


W ramach projektu YouMyGod organizowane są przeszło od dwóch lat warsztaty biblijne w formie comiesięcznych spotkań, uzupełniane podcastami serii Czy leci z nami pilot? prowadzonymi przez siostrę dr hab. Joannę Nowińską.

 

YouMyGod to projekt chrześcijański,
stworzony z potrzeby poznania Pana Boga

i umacniania relacji z Nim, poprzez zgłębianie tajemnicy
Jego Słowa.

 

Zaczynaliśmy kameralnie, dziś YouMyGod umacnia relację z tekstem Biblii u osób z różnych zakątków Polski, a wiemy, że potrzeby są większe. Po każdych warsztatach padają pytania o organizację kolejnych spotkań online i na żywo.  

Wszystkie dotychczasowe inicjatywy udało nam się zrealizować tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, prywatnych środków i tytanicznym wkładzie siostry Joanny, która opracowuje szczegółowo cały cykl i każde spotkanie. 

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie i zapał uczestników do zgłębiania Pisma Świętego, otwieramy kolejny projekt Narzędziownię Biblijną, czyli marzenie, by każdy, kto chce, potrafił właściwie odczytywać miłość i mądrość Bożą płynącą z kart Pisma Świętego.

Spotkania prowadzone są w duchu otwartości, atmosfera buduje odwagę do poruszania trudnych kwestii związanych z wiarą. Stąd uczestnikami warsztatów są też osoby, które szukają swojej drogi do Boga, choć pełne są wątpliwości.

Czy YouMyGod jest dla Ciebie?  

Sprawdź sam. Jeśli…

 • boksujesz się z Biblią od dawna, nie umiejąc pogodzić tekstu z teorią ewolucji, mitami, archeologią i współczesną nauką
 • chcesz rozumieć właściwie tekst biblijny
 • bulwersują Cię fragmenty biblijne, stwarzające wrażenie, że Bóg jest zły i nie potrafisz się z tym zgodzić
 • poszukujesz narzędzia do szukania właściwych znaczeń słów z tekstu oryginalnego
 • Bóg Cię pasjonuje (tak jak mnie)

… to tak, zdecydowanie weź udział w naszych warsztatach, słuchaj naszych podcastów, śledź naszą działalność i po prostu bądź z nami.  Wspieraj nas modlitwą a jeśli chcesz dorzuć cegiełkę od siebie, która być może sprawi, że otworzysz drzwi do Boga, komuś, kto bardzo tego potrzebuje.

Dlaczego finanse?

Zajrzyj do nas i zobacz jak wiele cudownych spotkań już się wydarzyło i do ilu treści już masz dostęp i to bez finansowania z zewnątrz :)
Jesteśmy z tego dumni, jednak nie odbyło się to, bez kompromisów dotyczących jakości, czy częstotliwości działań... można lepiej i więcej

Poszukujemy sponsorów i patronów, aby zwiększając skalę działania, dotrzeć do potrzebujących, a jednocześnie utrzymać misyjny charakter projektu, czyli otwartość i dostępność dla każdego, bez barier finansowych, bez barier odległości, dla tych co nie mają czasu i dla tych, co mają go więcej. Chcemy utrzymać kameralną atmosferę spotkań, chcemy robić je częściej, więcej i profesjonalnie. Nie udźwigniemy tego w obecnej formule.

Potrzebujemy Waszego wsparcia w każdej formie :-)

Konkrety znajdziecie w zakładce CELE.

Zajrzyjcie tam i jeśli uznacie, że warto, zostańcie naszymi Patronami przez wielkie P!

 

"Czytając Pismo Święte, patrzymy Bogu w oczy,
uczymy się jego spojrzenia
na świat i na nas samych,
pełnego prawdziwej miłości.

Widzimy, że On żyje,
dostrzegamy dynamikę Jego funkcjonowania 

i doświadczamy ciepła Jego obecności”. 

dr hab. Joanna Nowińska 


Siostra Joanna jest niesamowitą pasjonatką Słowa Bożego, która wykorzystując dar pedagogiczny, w osób obrazowy, kreatywny i sensoryczny wskazuje swoim słuchaczom, jak "dostroić się" do źródła miłości płynącej od Boga. 

Jest doświadczonym i cenionym przez studentów wykładowcą egzegezy Starego i Nowego Testamentu oraz introdukcji biblijnej. Równolegle z dydaktyką prowadzi cały czas pracę naukową, a w obu koncentruje się na Osobie Boga.
Systematycznie publikuje artykuły naukowe, uczestniczy w konferencjach i sympozjach. Skutecznie promuje biblistykę na forum naukowym, interdyscyplinarnym oraz w społeczeństwie, poprzez różne projekty, seminaria, warsztaty.

Dr hab.  Joanna Nowińska jest z wykształcenia  biblistą, nauczycielem akademickim na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest wykładowcą także w  Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach. Współpracuje z ALPHA Polska posługując podczas kursów czy inicjatyw jak kampania "JEDEN",  czy rozważania na Wielki Post. Uczestniczy w prowadzeniu formacji w Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów, współpracuje z Inicjatywą Missio, wspólnotą Góra Oliwna, Stowarzyszeniem Otwarte Niebo, telewizją,  radiem eM i Gościem Niedzielnym.

Zaangażowana jest w propagowanie egzegezy i teologii biblijnej w projekcie YouMyGod, Słowo Na Jutro (wraz z Księżmi Salwatorianami) oraz Biblia Formatora. W centrum jej prac i zainteresowań naukowych znajduje się Bóg, który JEST i Jego Słowo. Specjalizuje się w apokaliptyce kanonicznej, którą bada w kluczu interdyscyplinarnym. 

W latach 1995-2022 r. była członkinią Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, w sierpniu 2022 r. przeszła do Cor Patris. Jest członkiem European Association of Biblical Studies, Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Sekcji Teologii Życia Konsekrowanego Polskiego Towarzystwa Teologicznego


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna Gawlowski
Joanna Gawlowski
Próg: 60 zł
Daniel Brzózka
Daniel Brzózka
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Paweł Szeląg
Paweł Szeląg
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł