Avatar użytkownika

YouMyGod

31
patronów
1 961 
miesięcznie
44 427 
łącznie
31
patronów
1 961 zł 44 427 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

4 zł miesięcznie
4, jak cztery redakcje ewangelii, jak czterech ewangelistów, aby radosna nowina rozchodziła się na cztery strony świata.

Nie ważne ile wpłacasz, tylko Ty wiesz jak wiele to dla Ciebie znaczy. Dla kogoś drobiazg, dla kogoś "wdowi grosz". Dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy wkład.

Nawet, jeśli na taką kwotę nie możesz sobie dziś pozwolić, nie krępuj się, zapraszamy serdecznie na warsztaty, godność ludzka jest bezcenna i niezbywalna.

Zapisz się www.youmygod.pl
6 zł miesięcznie
Liczba 6 w Biblii to symbol ludzkiej słabości. Możesz powierzyć Bogu wszystkie swoje słabości i stać się mocnym jego mocą. Odwróć wzrok od siebie i skieruj ku niemu, a słabości przestaną mieć znaczenie, zostaną uzdrowione, oprzesz się na Jego ramieniu.

Jeśli nie bardzo rozumiesz, jak to działa, zapraszamy na warsztaty YouMyGod.
12 zł miesięcznie
Liczba 12, jak dwunastu apostołów. Każdy z nich zaniósł dobra nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa w inne miejsce. My też chcemy z nią docierać do nowych miejsc i nowych serc.

Dzięki Twojej wpłacie możemy nieść dobrą nowinę innym spragnionym nadziei.
Do zobaczenia na warsztatach.
20 zł miesięcznie
„(Bóg) pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” 1Tm 2,4

już działamy, zapisz się na próbne zajęcia i sam zdecyduj, czy chcesz by nasze kursy wciągnęły Cię na dłużej...
30 zł miesięcznie
Czy wiesz, że 30 to liczba tunik, którą mieli dać Samsonowi Filistyni, o ile nie rozwiążą zagadki?

Chcesz zrozumieć, jak duże znaczenie taka ilość miała dla Filistynów? I jak rozumieć inne liczby w Piśmie Świętym? Dołącz do Narzędziowni biblijnej!

Marzenie, w którym każdy ma dostęp do tekstu oryginalnego Biblii – w podstawowym stopniu do hebrajskiego i greki koine oraz do retoryki semickiej i obrazowości biblijnej, właśnie zaczyna się realizować.

Dzięki Twojemu wsparciu, nasze marzenie, żeby każdy miał dostęp do sięgania w oryginalny kontekst Pisma, zaczyna się realizować. Właśnie opłaciłeś czyjeś lub swoje uczęstnictwo w naszych warsztatach.

Zapraszamy! Nie zapomnij się zapisać na kurs na naszej stronie https://narzedziownia-biblijna.youmygod.pl/
48 zł miesięcznie
Czy wiesz, że jest 48 ksiąg Starego Testamentu?

Poznaj język Boga z nami i stwórz tą możliwość dla innych. A nawet jak nie możesz sobie pozwolić na taką kwotę, to możesz sobie pozwolić na udział w warsztatach YouMyGod :)

Wierzymy, w szczodrość Boga. Dzięki Twojemu wsparciu, możemy uruchomić regularny kurs i zajęcia w ramach Biblijnej Narzędziowni.
Zapraszamy! Nie zapomnij się zapisać na kurs na naszej stronie www.ymg.pl
60 zł miesięcznie
60 to liczba miast Baszanu zdobytych przez Izraelitów, dzięki bożej pomocy ...

Zrozumienie języka, w którym powstał tekst, daje niewiarygodną perspektywę
i głębokie zrozumienie intencji Boga, przemawiającego przez Pismo Święte.

A zatem język hebrajski czy greka (koine)? Który język chcesz najpierw poznawać? Właśnie swoją cegiełką, pokryłeś koszt miesięcznej nauki języka w ramach naszej Narzędziowni biblijnej. Dziękujemy za ten zapał.
Koniecznie pamiętaj o zapisie na https://narzedziownia-biblijna.youmygod.pl/
63 zł miesięcznie
63 to numer psalmu, który jest mottem przewodnim warsztatów YouMyGod

"Boże, Ty mój Boże, Ciebie szukam,
Ciebie pragnie moja dusza!"
Ps 63, 2

Dzięki Twojemu wsparciu, możemy uruchomić regularny kurs i zajęcia w ramach Biblijnej Narzędziowni, również dla tych, którzy dziś nie są w stanie dorzucić cegiełki. Właśnie otworzyłeś komuś drogę do poznania Boga.
Nie zapomnij się zapisać na kurs na naszej stronie www.ymg.pl. Zapraszamy!
80 zł miesięcznie
Liczba 80, to wiek Mojżesza, gdy zaczął przemawiać w imieniu Boga do faraona w Egipcie...

... i koszty miesięcznej nauki języków hebrajskiego i greki koine w naszej Narzędziowni biblijnej, abyś lepiej rozumiał, jak przez pismo przemawia Bóg.

Dowiedz się więcej i dołącz do nas https://narzedziownia-biblijna.youmygod.pl/

Dziękujemy i czekamy!
100 zł miesięcznie
Wiesz, że nawet jeśli jedna sposród 100 owiec się zgubi, to Pasterz jej nie porzuci i nie zostawi?

Chcesz zrozumieć głębiej? Marzy Ci się dostęp do tekstu oryginalnego Biblii?

Właśnie, wybierając tą cegiełkę, pokrywasz miesięczne koszty udziału kogoś
w zajęciach z wybranego Testamentu i języka, w którym został on spisany.

Dołącz do grupy, która przez cztery kolejne miesiące, będzie wspólnie studiować teksty i uczyć się sięgania do oryginalnych języków, wszędzie, gdzie tłumaczenie może zbyt mocno "filtrować" przekaz Boga.

Więcej na https://narzedziownia-biblijna.youmygod.pl/
200 zł miesięcznie
200 to liczba tarcz ze złota, jakie Salomon umieścił w świątyni jerozolimskiej... Ciekawe?

Jeśli intryguje Cię znaczenie liczb, słów, sformułowań, szukanie odniesień do języków oryginału Pisma Świętego, zarówno Nowego jak i Starego Testamentu, to właśnie ufundowałeś komuś miesięczny kurs wraz z hebrajskim i greką.

Ogromu wdzięczności nie da się wyrazić słowami. Koniecznie zajrzyj do nas na https://narzedziownia-biblijna.youmygod.pl/ i zacznij naukę z nami!

Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora YouMyGod w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Słowa Pisma Świętego to znakomita instrukcja, jak dotrzeć do miłości i mądrości Bożej, jednak zawarta w tysiącu wersów, pisanych małą czcionką.

Jak przejść przez labirynt ?

Projekt YouMyGod jest odpowiedzią


Boże, Ty mój Boże,
Ciebie szukam, Ciebie pragnie moja dusza!
Ps 63, 2

 


W ramach projektu YouMyGod organizowane są przeszło od dwóch lat warsztaty biblijne w formie comiesięcznych spotkań, uzupełniane podcastami serii Czy leci z nami pilot? prowadzonymi przez siostrę dr hab. Joannę Nowińską.

 

YouMyGod to projekt chrześcijański,
stworzony z potrzeby poznania Pana Boga

i umacniania relacji z Nim, poprzez zgłębianie tajemnicy
Jego Słowa.

 

Zaczynaliśmy kameralnie, dziś YouMyGod umacnia relację z tekstem Biblii u osób z różnych zakątków Polski, a wiemy, że potrzeby są większe. Po każdych warsztatach padają pytania o organizację kolejnych spotkań online i na żywo.  

Wszystkie dotychczasowe inicjatywy udało nam się zrealizować tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, prywatnych środków i tytanicznym wkładzie siostry Joanny, która opracowuje szczegółowo cały cykl i każde spotkanie. 

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie i zapał uczestników do zgłębiania Pisma Świętego, otwieramy kolejny projekt Narzędziownię Biblijną, czyli marzenie, by każdy, kto chce, potrafił właściwie odczytywać miłość i mądrość Bożą płynącą z kart Pisma Świętego.

Spotkania prowadzone są w duchu otwartości, atmosfera buduje odwagę do poruszania trudnych kwestii związanych z wiarą. Stąd uczestnikami warsztatów są też osoby, które szukają swojej drogi do Boga, choć pełne są wątpliwości.

Czy YouMyGod jest dla Ciebie?  

Sprawdź sam. Jeśli…

 • boksujesz się z Biblią od dawna, nie umiejąc pogodzić tekstu z teorią ewolucji, mitami, archeologią i współczesną nauką
 • chcesz rozumieć właściwie tekst biblijny
 • bulwersują Cię fragmenty biblijne, stwarzające wrażenie, że Bóg jest zły i nie potrafisz się z tym zgodzić
 • poszukujesz narzędzia do szukania właściwych znaczeń słów z tekstu oryginalnego
 • Bóg Cię pasjonuje (tak jak mnie)

… to tak, zdecydowanie weź udział w naszych warsztatach, słuchaj naszych podcastów, śledź naszą działalność i po prostu bądź z nami.  Wspieraj nas modlitwą a jeśli chcesz dorzuć cegiełkę od siebie, która być może sprawi, że otworzysz drzwi do Boga, komuś, kto bardzo tego potrzebuje.

Dlaczego finanse?

Zajrzyj do nas i zobacz jak wiele cudownych spotkań już się wydarzyło i do ilu treści już masz dostęp i to bez finansowania z zewnątrz :)
Jesteśmy z tego dumni, jednak nie odbyło się to, bez kompromisów dotyczących jakości, czy częstotliwości działań... można lepiej i więcej

Poszukujemy sponsorów i patronów, aby zwiększając skalę działania, dotrzeć do potrzebujących, a jednocześnie utrzymać misyjny charakter projektu, czyli otwartość i dostępność dla każdego, bez barier finansowych, bez barier odległości, dla tych co nie mają czasu i dla tych, co mają go więcej. Chcemy utrzymać kameralną atmosferę spotkań, chcemy robić je częściej, więcej i profesjonalnie. Nie udźwigniemy tego w obecnej formule.

Potrzebujemy Waszego wsparcia w każdej formie :-)

Konkrety znajdziecie w zakładce CELE.

Zajrzyjcie tam i jeśli uznacie, że warto, zostańcie naszymi Patronami przez wielkie P!

 

"Czytając Pismo Święte, patrzymy Bogu w oczy,
uczymy się jego spojrzenia
na świat i na nas samych,
pełnego prawdziwej miłości.

Widzimy, że On żyje,
dostrzegamy dynamikę Jego funkcjonowania 

i doświadczamy ciepła Jego obecności”. 

dr hab. Joanna Nowińska 


Siostra Joanna jest niesamowitą pasjonatką Słowa Bożego, która wykorzystując dar pedagogiczny, w osób obrazowy, kreatywny i sensoryczny wskazuje swoim słuchaczom, jak "dostroić się" do źródła miłości płynącej od Boga. 

Jest doświadczonym i cenionym przez studentów wykładowcą egzegezy Starego i Nowego Testamentu oraz introdukcji biblijnej. Równolegle z dydaktyką prowadzi cały czas pracę naukową, a w obu koncentruje się na Osobie Boga.
Systematycznie publikuje artykuły naukowe, uczestniczy w konferencjach i sympozjach. Skutecznie promuje biblistykę na forum naukowym, interdyscyplinarnym oraz w społeczeństwie, poprzez różne projekty, seminaria, warsztaty.

Dr hab.  Joanna Nowińska jest z wykształcenia  biblistą, nauczycielem akademickim na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest wykładowcą także w  Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach. Współpracuje z ALPHA Polska posługując podczas kursów czy inicjatyw jak kampania "JEDEN",  czy rozważania na Wielki Post. Uczestniczy w prowadzeniu formacji w Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów, współpracuje z Inicjatywą Missio, wspólnotą Góra Oliwna, Stowarzyszeniem Otwarte Niebo, telewizją,  radiem eM i Gościem Niedzielnym.

Zaangażowana jest w propagowanie egzegezy i teologii biblijnej w projekcie YouMyGod, Słowo Na Jutro (wraz z Księżmi Salwatorianami) oraz Biblia Formatora. W centrum jej prac i zainteresowań naukowych znajduje się Bóg, który JEST i Jego Słowo. Specjalizuje się w apokaliptyce kanonicznej, którą bada w kluczu interdyscyplinarnym. 

W latach 1995-2022 r. była członkinią Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, w sierpniu 2022 r. przeszła do Cor Patris. Jest członkiem European Association of Biblical Studies, Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Sekcji Teologii Życia Konsekrowanego Polskiego Towarzystwa Teologicznego

Cele Autora

Podcasty YouMyGod
 • 1 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
PODCASTY YOUMYGOD

Tworzymy serię podcastów “Czy leci z nami pilot?”, które publikowane są na kanale YouTube oraz Spotify i naszej stronie www.

https://youmygod.pl/podcasty-youmygod/

Życie stawia nas w sytuacjach, gdzie niejednokrotnie nie rozumiemy, jaki sens im nadać, czy zwyczajnie, po ludzku,
nie wiemy, gdzie nas dane zdarzenie prowadzi. Z tymi właśnie wątpliwościami będziemy kołatać do „kabiny Pilota”, by spojrzeć na nie oczami Pana Boga, który siedzi za sterami naszej ziemskiej drogi.

Seria “Czy leci z nami pilot?” przybliża "myślenie Boga" ukazane
w księgach biblijnych, głównie Starego Testamentu.

Środki potrzebne są na profesjonalne udźwiękowienie podcastów, przygotowanie nagrań, dostęp do platform, wynagrodzenia dla montażystów oraz zakup potrzebnego sprzętu, licencji, żeby to brzmiało godnie na chwałę Pana!
Warsztaty YouMyGod
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 539 zł brakuje
78%
WARSZTATY YOUMYGOD

Cykliczne, miesięczne, otwarte dla wszystkich w formule online, warsztaty weekendowe, prowadzone wokół konkretnych ksiąg biblijnych, w celu nauczenia się właściwej interpretacji myślenia
i języka miłości Boga.

https://youmygod.pl/

Spotkania prowadzone są w duchu otwartości, atmosfera buduje odwagę do poruszania trudnych kwestii związanych z wiarą.
Stąd uczestnikami warsztatów są też osoby, które szukają swojej drogi do Boga, a pełne są wątpliwości. Są przestrzenią na spotkanie i doświadczenie Boga w jego Słowie, w relacjach z innymi, w relacji z Nim.

Mamy wiernych odbiorców warsztatów jednak potrzebujemy profesjonalnego wsparcia, aby rozszerzyć działalność.
Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców w języku polskim i rozszerzać Słowo.

Dzięki zbieranym funduszom możemy dostarczać dobre treści,
w dobrej jakości! Koszty obejmują przygotowanie merytoryczne warsztatów wraz z niezbędnym zapleczem pomocy dydaktycznych, do których możesz sięgać długo po zakończeniu kursu, obsługę mediów społecznościowych, www, komunikację, grafika, organizowanie zapisów i bieżącą korespondencję, licencje.

Zobacz też tutaj
https://www.facebook.com/YouMyGod

Mamy wiernych odbiorców warsztatów jednak potrzebujemy profesjonalnego wsparcia, aby rozszerzyć działalność. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców w języku polskim
i rozszerzać Słowo.
Narzędziownia biblijna
 • 8 900 zł miesięcznie
 • 6 939 zł brakuje
22%
NARZĘDZIOWNIA BIBLIJNA

Narzędziownia biblijna jest realizacją marzenia, by każdy miał dostęp do poznania Boga, poprzez Pismo Święte. Do zweryfikowania swoich poglądów, rozwiązania wątpliwości i znalezienia wyjaśnień tych miejsc w Biblii, które budzą wzburzenie wynikające często, z niewłaściwego odczytania “języka”. Marzenia, aby sięganie do hebrajskiego i greki koine oraz do retoryki semickiej i obrazowości biblijnej, było możliwe, dla każdego, kto stawia pytania i szuka odpowiedzi, pracując z tekstem Biblii.

Startujemy zatem z regularnym kursem, dla tych co chcą bliżej, dalej, głębiej ku Bogu. To kilka miesięcy spotkań, w trakcie których poznasz narzędzia, umożliwiające odczytywanie treści Pisma Świętego, sięgając do oryginalnych języków starożytnych i kontekstu kulturowego autorów.

Zależy nam na misyjnym charakterze projektu, czyli udostępnieniu udziału w kursie każdemu, kto potrzebuje. Wierzymy, że dotacje pozwolą zbudować nam przestrzeń finansową, w której ani uczestnicy, ani prowadzący, nie będą kłopotać się opłatami, a skupią się radości obcowania z Bogiem w Piśmie Świętym.

Środki potrzebne są na licencje, obsługę techniczną, administracyjną, księgową, zakup materiałów, obsługę mediów, zapisów, korespondencji z uczniami. Organizację przestrzeni spotkań wirtualnych i tych na żywo. Znaczącym w budżecie są koszty opracowania i prowadzenia kursu, przygotowania materiałów, do których uczestnicy będą mogli wrócić. Konieczne są również fundusze na prowadzenie dalszych badań nad Słowem. Jesteśmy profesjonalni i transparentni dlatego też zakładamy fundację, której głównym celem jest szerzenie zaproszenia od Boga do bliskiej z Nim relacji, relacji budowanej poprzez Słowo.

Dołącz, skorzystaj, sam oceń, czy warto wspierać tą inicjatywę!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora YouMyGod już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Anonimowy patron
100 zł
Joanna Gawlowski
Joanna Gawlowski
100 zł
Marta Witkowska
Marta Witkowska
200 zł
Anonimowy patron
63 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.