Ambasada Krakowian

W Patronite od 26.11.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1006

liczba Patronów: 1150

3 patronów
105 zł miesięcznie
12 310 zł łącznie
Otwarta przestrzeń działań i spotkań dla krakowian, zarządzana kolektywnie przez grupę gospodarzy. Chcemy inspirować do współpracy, tworzyć miejsce, gdzie spotykają się ludzie, ich pomysły i idee. Zawsze możesz tu przyjść, dołączyć do istniejących inicjatyw lub zrobić coś zupełnie własnego :)

O Autorze

 

Misja

 

W samym sercu Krakowa, na 111m2 budujemy dom inspiracji i pozytywnych działań dla naszego miasta. Zachęcamy Krakowian aby się spotykali, współpracowali i eksperymentowali – tworząc wspólnie z nami laboratorium innowacji społecznych.

 

By to osiągnąć organizujemy rozmaite wydarzenia na rzecz wspólnego dobra, łącząc ludzi, ich pomysły i idee. Zawsze możesz tu przyjść, poznać ciekawych ludzi i nawiązać nowe kontakty, dołączyć do istniejących inicjatyw lub rozpocząć własny projekt z naszą pomocą bądź dobrym słowem.

 

Co robimy?

 

[Dzieje się]

 

 • Krakowska Zupa” - crowdsourcing i crowdfunding na żywo. Pionierski i smaczny sposób na wsparcie miejskich inicjatyw.

 • Collaborate, Krakow!” - program aktywizacji obcokrajowców mieszkających w naszym mieście.

 • “Ambasada Dzieciaków” - zajęcia dla rodzin w artystyczny i nieszablonowy sposób poruszające ważne społecznie tematy, min.: smog, zdrowe i naturalne żywienie, zieleń w mieście.

 • “MamyMeeting” - regularne spotkania sieciujące aktywne krakowskie mamy.

 • “Ambasada Naturalna” - regularnie gościmy: warsztaty permakultury, warsztaty kulinarne, spotkania krakowskiej grupy roboczej Greenpeace i wszelkie inicjatywy ekologiczne.

 • Tygodnik Nienachalny” - czasopismo internetowe w sposób lekki i daleki od poszukiwania sensacyjnych newsów ukazujące pozytywne działania dziejące się wokół.

 • “Społeczna Biblioteka Ambasady” - zbiór książek dla aktywistów oraz bookcrossing.

 • “Bardzo Uważne Czytanie” - spotkania skupione wokół literatury z możliwością wymiany doświadczeń.

 • “Śniadania w Ambasadzie” - wtorkowe śniadania sieciujące dla wszystkich głodnych współdziałania i tworzenia w Krakowie dobrego klimatu. Zazwyczaj po polsku, raz w miesiącu po angielsku, czasem nieformalnie a czasem tematycznie z zaproszonym gościem specjalnym.

 • “Wielka Wymiana Wszystkiego” - Uśmiech za uśmiech, ciastko za sweter, nasionko za cebulkę, sukienka za kwiat czy spodnie za książkę? Wymieniamy się wszystkim, by nie zalegało w szafach.

 • Joga w Ambasadzie” - dla początkujących i zaawansowanych, po polsku i po angielsku.

 • “Cowork w Ambasadzie” - staramy się nie mieć wolnych przebiegów. Gdy akurat nic się nie dzieje, można u nas spokojnie popracować.

 • Stworzyliśmy platformę i przyjazną przestrzeń umożliwiającą spotkania i działanie licznych nieformalnych grup, organizacji i inicjatyw.

 • Organizowaliśmy serię “Rozmowy o Wizji Krakowa”, “Opowieści Nowych Krakowian” oraz spotkania kulinarno-literackie Cook&Book.

 • Byliśmy partnerami i współorganizatorami niezliczonych projektów i projekcików, festiwali i koncertów, projekcji i prelekcji, zajęć i warsztatów, konferencji i debat.

 • Staramy się wspierać wszystkie inicjatywy dążące do uczynienia Krakowa jak najfajniejszym miejscem do życia. Tu narodziły się między innymi: Fundacja ”Głos Serca”, Krakowskie Ogrody Społeczne, Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży.

 • ​Gościmy wiele zewnętrznych inicjatyw. W Ambasadzie odbyło się w ciągu ostatnich 3 lat około 3 tysiące rozmaitych wydarzeń, spotkań, eventów i szkoleń.
   

Twarze Ambasady


Ambasada Krakowian byłaby tylko ładnym lokalem użytkowym przy dobrej ulicy gdyby za tym wszystkim nie stali wspaniali ludzie:

 

Joanna Zabawa, Agata Dutkowska, Joanna Żyłowska, Vanda Tribocka, Paulina Józefowska, Monika Doroszkiewicz, Tetiana Demydko, Lara Malan-Woodgate, Pola Latko, Marta Shaw, Diana Sałacka, Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, Hania Żurek, Zuzanna Pajorska, Mery Jabłońska, Agata Maziarz, Maria Adach, Janek Szpil, Przemek Walocha, Staszek Zarychta, Miłosz Tatara, Ben Lazar, Mariusz Laudański, Dawid Sobolak, Wit Hubert, Paweł Chlebicki, Adam Partyka, Łukasz Siatka, Damian Abushe, Jurek Tchórzewski, Sławek Ptaszkiewicz i wielu, wielu innych...

 


oraz nasi partnerzy:

 

Nasi partnerzy

 

Czym jest Ambasada Krakowian?

 

Dla jednych jest przyjazną przestrzenią w kamienicy niedaleko Rynku, dla drugich grupą przyjaciół, dla innych zaś miejscem, gdzie zawsze dzieją się ciekawe rzeczy. Ambasada niejedno oblicze i wciąż stać ją na nowe. To eksperyment.

 

Jesteśmy ludźmi zaangażowanymi i pełnymi pasji do pracy na rzecz dobra wspólnego i rozwoju społeczności. Budujemy nowy model współpracy i komunikacji wewnątrz lokalnych społeczności i grup zaangażowanych wokół  konkretnych problemów lub idei. Wspieramy aktywnych ludzi w ich rozwoju. Lubimy to co robimy.

 

Tworzymy społeczność, która aktywnie chce wpływać na kształt Krakowa.

 

I choć jesteśmy stowarzyszeniem, nie uzależniamy się od grantów i dofinansowań. Wyróżnia nas dywersyfikacja pozyskiwanych na naszą działalność środków. Chcemy działać dla lokalnej społeczności, a także dzięki tej społeczności.

 

Jak to osiągnąć?

 

Zachęcamy Was do wsparcia Ambasady przez ten portal, bo wierzymy w moc oddolnego finansowania i zaangażowania. Jest to dla nas forma podziękowania, a także bodziec i motywacja do dalszych działań!

 

Uruchamiamy zbiórkę, by umożliwić Wam jeszcze częstsze korzystanie z naszych zasobów. Środki z niej pozyskane pozwolą nam ograniczyć czas komercyjnego wynajmu na rzecz udostępniania przestrzeni non profit.

 

Zapraszamy na nasz fanpage – dzięki niemu dowiecie się, co aktualnie dzieje się w Ambasadzie. Zapraszamy na naszą stronę www – tutaj można przejrzeć dokładnie nasz kalendarz, zapoznać się z osobami, które tworzą to miejsce, oraz dokonać wstępnej rezerwacji sali na swoje wydarzenie. A kiedy znajdziecie coś dla siebie, zapraszamy na Stolarską 6/9 - zobaczcie, czego możecie być częścią :)
Ambasada Krakowian

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni