Strefa Patrona:

27

patronów

505 zł

miesięcznie

7870 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
113
miesięczne wsparcie
91
liczba patronów

  Drewniany, fiński domek w centrum Warszawy - miejsce dla kreatywnych. Dołącz do nas!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Media
Tyle miesięcznie kosztuje prąd i Internet w domku fińskim 3/6. To podstawowe rzeczy, które pozwolą nam działać - zapewnić odwiedzającym energię i łączność ze światem.
0%
50 %
100%
osiągnięto 50%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 495 zł
Ciepło i przytulnie
To dodatkowo koszty bieżącej konserwacji domku, zakupu drewna opałowego i jego obsługa transportowa. Dzięki temu pracujący u nas twórcy i studenci będą mogli wymyślać i realizować swoje projekty w przyjaznej i spełniającej wymogi BHP atmosferze.
Dźwięk i zapach płonącego kominka ściągnie do nas nowych aktywistów, którzy pomogą nam rozszerzyć działalność na nowych polach.
0%
25 %
100%
osiągnięto 25%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1495 zł
Miejsce
Dzięki takiemu wsparciu będziemy pewni, że każdego miesiąca damy radę opłacić również czynsz za wynajem domku od Miasta Stołecznego Warszawy bez gorączkowego szukania wymagających sponsorów. Zaoszczędzoną energię przeznaczymy na intensywne działanie: opracowywanie nowych tematów warsztatów, zdobywanie kontaktów do znanych architektów, których chcielibyśmy zaprosić do domku, tworzenie oryginalnych plakatów i wymyślanie nowych sposobów zainteresowania Was naszymi działaniem .
0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2495 zł
Działanie
Teraz możemy swobodnie działać! Będziemy w stanie utrzymywać funkcjonowanie sali Operacyjnej - rotacyjnej pracowni dla grup projektowych - i dalej organizować wykłady z cyklu "O architekturze Warszawy", podczas których architekci opowiadają o swoich stołecznych realizacjach.
0%
100%
osiągnięto 8%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 5495 zł
Wszystko śmiga
Wspaniale! Teraz możemy już opłacić administratora domku, dzięki czemu zagwarantujemy Wam stałe i długie godziny funkcjonowania Otwartej Pracowni. Ponadto możemy zapewnić działającym w naszym co-workingu dostęp do drukarek, plotera, styrocutów i, kto wie, może nawet wycinarki laserowej!
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 9495 zł
Nowoczesność
Dzięki takiemu wsparciu, oprócz powyższych celów skompletujemy też budżet modernizacyjno-remontowy. Będziemy mogli systematycznie doskonalić domek: wstawimy nowe, solidniejsze drzwi, zamontujemy profesjonalne oświetlenie, zbudujemy antresolę nad salą Operacyjną, ocieplimy domek, rozświetlimy ogród, wymienimy więźbę dachową, zbudujemy instalację fotowoltaiczną, a w łazience zainstalujemy prysznic. Będzie elegancko.

O Autorze

Domek 3/6, fot. Krzysztof Koszewski

 

Otwarta Pracownia mieści się w fińskim domku na zielonym Osiedlu Jazdów. Tworzą ją studenci działający w Stowarzyszeniu Akademickim Wydziału Architektury PW. Domek przy ul. Jazdów 3/6 wynajmujemy od Miasta Stołecznego Warszawy razem z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami, które organizuje w tym miejscu Muzeum OdBudowy.

Naszym celem jest organizacja spotkań i dyskusji, prelekcji, wystaw oraz miejsca pracy warsztatowo-projektowej - nie tylko dla studentów architektury! Chcemy tworzyć przestrzeń otwartą dla mieszkańców Warszawy, popularyzować wiedzę o architekturze i historii naszego miasta oraz prowokować do dyskusji nad jego przyszłością.

 

 

W listopadzie 2016 stworzyliśmy w Pracowni przestrzenie coworkingowe. Bezpłatnie udostępniamy miejsce pracy twórcom i grupom projektowym. Formuła ta skierowana jest przede wszystkim do studentów Wydziału Architektury (ale mogą z niej skorzystać także inne osoby, po wcześniejszym skontaktowaniu się z nami przez fb lub drogą mailową). Otwarta Pracownia czynna jest prawie codziennie, dokładne godziny otwarcia zamieszczamy na naszej stronie na facebooku.


 

Warsaw Summer School, fot. Jacek Markusiewicz

 

Nasze główne pola działalności to organizacja warsztatów, wystaw i wykładów dotyczących różnych dziedzin kreatywnej działalności. W grudniu przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty z Arduino i ruszyliśmy z cyklem wykładów "O Architekturze Warszawy", podczas których przedstawiciele pracowni architektonicznych opowiadają w kameralnym gronie o swoich stołecznych realizacjach.

 

Ponadto, w czasie kilku miesięcy działalności (wprowadziliśmy się do domku w kwietniu 2016) zorganizowaliśmy m.in.: wystawę projektów studenckich, Noc Muzeów, pokaz mody, warsztaty Warsaw Summer School, premierę książkowego wydania wydziałowego komiksu, finał PW Cycling Challenge i kilkanaście piknikowych spotkań przy grillu. Nasze działania niejednokrotnie przyciągały miłośników całego Jazdowa i Warszawy.

Wciąż pracujemy nad pełnym przystosowaniem Pracowni do naszej działalności - w naszych akcjach remontowych bierze udział wielu członków społeczności akademickiej WAPW i sympatyków domku. Poszukujemy także sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć nasze starania.

 

Warsztaty Arduino, fot. Weronika Reroń 

Chcemy zaprosić Cię do Otwartej Pracowni. Możesz korzystać z organizowanych przez nas wykładów i warsztatów, brać udział w coworkingu, spotkaniach i piknikach. Możesz także wesprzeć nas swoją pracą i doświadczeniem. Oraz wspomóc comiesięcznym przelewem :)

Otwarta Pracownia czeka na Twoje odwiedziny! Jazdów 3/6, pierwszy domek przy kładce nad Trasą Łazienkowską.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Twoja moneta właśnie zadźwięczała w naszej wirtualnej puszce. Dzięki za wsparcie!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 11
Poświęciłeś dla nas jedną kawę w miesiącu! Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni. Twoje nazwisko znajdzie się na publikowanej co miesiąc na fb liście patronów.
Ponadto - dostaniesz od nas piękny, wycięty laserowo breloczek z wizerunkiem domku 3/6.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 11
Limit: 100
Dwie kawy! Jesteś super! Oprócz wspomnienia na liście Patronów i laserowego breloczka chcemy Ci sprezentować zestaw świetnych rysunkowych pocztówek z portretami fińskich domków z Jazdowa.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 35
Dzięki! Wsparcie tej wysokości, poza wymienionymi powyżej upominkami, zagwarantuje Ci pierwszeństwo zapisów na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia - zarówno jednorazowe imprezy, cykliczne warsztaty, jak i wykłady „o architekturze Warszawy"!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
To już poważna kwota - nie piłeś kawy przez tydzień. Za takie wsparcie, oprócz olbrzymiej satysfakcji i poprzednich nagród, dostaniesz od nas specjalny plakat, stworzony przez współpracującego z nami artystę.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 10
Dziękujemy! Ta kwota może naprawdę dużo zmienić! Za takie wsparcie należą Ci się specjalne względy. Chcemy nagrodzić Cię wszystkimi poprzednimi wyróżnieniami oraz bezpłatnym wejściem na każde organizowane przez nas warsztaty.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 3
Bycie takim Patronem, to nie przelewki! Mamy tylko 3 miejsca dla osób, które dostaną od nas (oprócz wszystkich poprzednich nagród) starannie dopracowany, wycięty laserowo model fińskiego domku.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 2
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Serdecznie dziękujemy, że zdecydowałeś się nas wspierać tak znamienitą kwotą. Jako niezwykle hojnego Patrona, chcemy wynagrodzić Cię dodatkowo comiesięcznym dniem użytkowania domku. Już na zawsze będziesz zajmował szczególne miejsce w naszych sercach.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni