Avatar użytkownika

Otwarta Pracownia Jazdów

148
patronów
6 020 
miesięcznie
241 795 
łącznie
148
patronów
6 020 zł 241 795 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że jesteś z Nami!

Właśnie dopisujemy Twoje imię na naszej Tablicy Patronek i Patronów, wiszącej przy kominku. A to nie koniec! Od teraz będziesz na bieżąco ze wszystkim co dzieje się w naszym Domku - dzięki comiesięcznym mailowym Wiadomościom z OPJ oraz dostępowi do Kalendarza z godzinami otwarcia Pracowni.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
53 dostępne miejsca
Cudownie!

Teraz nie tylko znasz godziny otwarcia i wiesz co się u nas dzieje, ale także jesteś w specjalnej grupie na facebook’u. To miejsce, gdzie dowiesz się o zamkniętych wydarzeniach, możesz umówić na spontaniczne spotkanie w Pracowni, czy też podzielić zdjęciami kota Jesienia.
Obrazek progu
35 zł miesięcznie
Wybierz 35 zł
27 dostępnych miejsc
Jak wspaniale!

Pracownia otwarta jest niemal każdego dnia, więc jeśli tylko potrzebujesz miejsca codziennej pracy, to ten próg jest dla Ciebie! Od dzisiaj możesz korzystać ze Współpracowni regularnie i dbać o Nią razem z nami. Nagrody z wcześniejszych progów (oczywko!) też masz zapewnione :)
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
4 dostępne miejsca
Jesteś super!

To jest to! Poza wszystkim co powyżej, od teraz masz zapewnione wejście na każdy koncert z cyklu Muzyka w Pracowni. Gramy regularnie, więc to niemała gratka! Dzięki! :)
Obrazek progu
75 zł miesięcznie
Wybierz 75 zł
22 dostępne miejsca
Wow! Dziękujemy!

W podziękowaniu za tę poważną kwotę - oprócz poprzednich nagród - wprowadzimy Cię w wewnętrzne życie Otwartej Pracowni! Będziemy dzielić się z Tobą filmikami ze spotkań Opiekunów, opowiemy insiderskie żarciki, a może nawet nagramy wideo z przepisem kulinarnym prosto z kuchni OPJ. Totalnie warto sprawdzić!
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
3 dostępne miejsca
To jest wyjątkowe!

Cieszymy się, że Pracownia jest dla Ciebie taka ważna. To wsparcie jest jak comiesięczny prezent. Poza wszystkim co Ci zapewniamy we wcześniejszych progach, chcielibyśmy raz do roku - na kwietniowe urodziny Pracowni - wręczyć Ci architektoniczną niespodziankę. Przyjdź koniecznie - najfajniej odebrać ją osobiście!
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
3 dostępne miejsca
Brak słów! <3

Musi łączyć nas coś szczególnego! Dzięki Tobie to miejsce ma szansę nie tylko trwać, ale i zmieniać się na lepsze. Jeśli tylko się zgodzisz, wyróżnimy Twoje imię na naszej Tablicy Patronek i Patronów oraz podziękujemy przed każdym wydarzeniem. Poza tym - przychodź na Jazdów jeszcze częściej :D

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Otwarta Pracownia Jazdów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Siłami społecznymi prowadzimy drewniany, fiński domek w centrum Warszawy - miejsce spotkań i dyskusji, prelekcji, koncertów, wystaw, a także pracy warsztatowo-projektowej.
Dołącz do nas!

Otwarta Pracownia Jazdów mieści się w 75-letnim drewnianym domku fińskim otoczonym zielonym ogrodem, w środku Warszawy. Jest częścią Otwartego Jazdowa - największego oddolnego centrum kultury i edukacji w Polsce.

To miejsce spotkań i dyskusji, prelekcji, koncertów, wystaw, a także pracy warsztatowo-projektowej społeczności akademickiej Wydziału Architektury PW. To przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy z misją popularyzacji wiedzy o architekturze i historii naszego miasta, a także interdyscyplinarnej dyskusji nad jej przyszłością. Angażujemy się w różne twórcze projekty, z biegiem czasu zaczęliśmy poszerzać naszą perspektywę o inne dziedziny.

sierpień 2020, fot. Maciej Mucha

Nie mamy stałego, instytucjonalnego wsparcia finansowego. Prowadzimy Pracownię siłami społeczności - dziesiątką Opiekunów i Opiekunek wspieranych akcyjnie przez około setkę Przyjaciół Pracowni. Całość zaś na co dzień koordynuje Mateusz. 

Pracownia to miejsce dla ludzi, którzy cenią kolektywne działanie i rozumieją wartość dbania o wspólną przestrzeń. Dla osób twórczych, otwartych na innych, chcących zmieniać rzeczywistość. Dla tych, którzy szukają domowej atmosfery i miejsca, w którym mogą realizować się społecznie. Otwarty charakter Pracowni, model działania oparty na wolontariacie i współodpowiedzialności za miejsce, w szerszej perspektywie ma wspierać, rozwój społeczeństwa obywatelskiego. 

Porządki domkowe (wrzesień 2021) fot. Patrycja Kuśmierczyk

Na przestrzeni 6 lat działania udało nam się stworzyć i rozwinąć zupełnie wyjątkowe, chętnie odwiedzane miejsce na mapie Warszawy - w minionym roku mielismy ponad 8 000 wizyt!

W Pracowni możesz:

  • skorzystać z Współpracowni, otwartego miejsca pracy - zapraszamy zarówno do domku, jak i ogrodu,
  • zobaczyć wystawy fotografii, komiksów, malarstwa, plakatów młodych twórczyń i twórców,
  • posłuchać autorytetów z dziedziny architektury, takich jak Maciej Miłobędzki czy Bolesław Stelmach, opowiadających  o projektach swoich budynków w ramach cyklu “o architekturze Warszawy”,
  • razem z nami dbać o ogród i domek w ramach corocznych prac porządkowo-remontowych,
  • posłuchać debiutujących artystek i artystów - to u nas pierwszy raz zagrało Tęskno czy Kwiat Jabłoni, a także występów tych już dobrze znanych - jak Hania Rani, Misia Furtak czy Bass Astral w ramach cyklu “Muzyka w Pracowni”.

Muzyka w Pracowni: Oly (lipiec 2018) fot. Krzysztof Lech

Współorganizujemy także różne pobudzające kreatywność i promujące twórczość inicjatywy. W 2019 roku odbyły się u nas m.in. "Koleżeńskie Spotkania Projektantów Grafiki”, "Festiwal Myśli Abstrakcyjnej”, letnia szkoła architektury STORE Summer School, "Spotkania Klubu Ilustratora", "Festiwal Laba - święto czasu wolnego" (z Kwartalnikiem Przekrój), “Akademia Młodego Architekta”, spotkanie “Partnerstwa dla Klimatu”, "JAZZdów” (jammy jazzowe z topowymi polskimi muzykami m.in. Zbigniewem Namysłowskim i Agą Zaryan)  czy Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury (OSSA 2019).

warsztaty z projektowania plansz (listopad 2017) fot. Mateusz Potempski

Otwarta Pracownia jest prowadzona przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW. Mieści się w fińskim domku przy ul. Jazdów 3/6. Domek jest udostępniony przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Otwarta Pracownia Jazdów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Szymon Pałczyński
Szymon Pałczyński
20 zł
Oliwia Pakuszewska
Oliwia Pakuszewska
10 zł
Iza Świderek-Kowalczyk
Iza Świderek-Kowalczyk
100 zł
Natalia Duczmal
Natalia Duczmal
20 zł
Alicja Maculewicz
Alicja Maculewicz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.