Stowarzyszenie Animatsuri

W Patronite od 24.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
120 łącznie
Jesteśmy grupą osób zafascynowanych tradycyjną i popularną kulturą Japonii. Nasze działania to głównie organizacja imprez kulturalnych, ale również zajmujemy się organizacją spotkań tematycznych i wspieraniem różnych inicjatyw związanych z Japonią w Polsce i za granicą.

O Autorze

Hej!

Jesteśmy stowarzyszeniem Animatsuri i od 2006 roku organizujemy imprezy kulturalne promujące japońską kulturę i popkulturę. Jeśli kiedyś obiły Wam się o uszy takie imprezy, jak Animatsuri, Hellcon, PAcon, EZkon, czy Ecchicon, a także mniejsze wydarzenia, jak Festiwal Gier Japońskich, czy Chibimatsuri, to my właśnie za nie odpowiadamy. Od początku naszej działalności zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wydarzeń i wspieraliśmy nie mniejszą ilość podobnych, które przez nas nie były organizowane. Można powiedzieć, że jesteśmy po prostu grupą pozytywnie zakręconych osób, które są zafascynowane Japonią i nie tylko.

W tym roku mieliśmy zorganizować dwunastą edycję Warszawskiego Festiwalu Kultury Japońskiej "Animatsuri", ale z powodu pandemii, plany te zostały wstępnie przeniesione na przyszły rok. Jednak nie chcemy tak po prostu robić sobie przerwy i czekać na moment, w którym będziemy znowu mogli robić to, co kochamy. Mamy po prostu za dużo energii i nawet w tym roku chcemy dać z siebie coś więcej dla innych entuzjastów japońskiej kultury i popkultury.

Nowa siedziba

Już od jakiegoś czasu chodził nam po głowie pomysł klubu, takiego miejsca spotkań, gdzie osoby, które również są zainteresowane Japonią, mogłyby się bez przeszkód spotykać. W związku z tym od ponad pół roku szukamy nowej siedziby, która byłaby wystarczająco duża na nasze obecne potrzeby, a także była wolna od pleśni i szczurów, które niestety nawiedzają naszą obecną. Jak do tej pory braliśmy udział w kilku przetargach, ale niestety bez skutku. Za każdym razem, gdy znajdowaliśmy to "idealne" miejsce, nasza oferta była przebijana. Natomiast miejsca dostępne od ręki były w takim stanie technicznym, że musielibyśmy wydać niemały majątek, aby doprowadzić je do stanu używalności. Jednak nie poddajemy się. Obecnie mamy na oku kilka lokali, w tym też taki, który jest domkiem z własnym podwórkiem, ale ich koszt jest dla nas zbyt duży, abyśmy mogli ot tak podjąć decyzję o wynajmie, a korzystając z okazji, że teraz kwestie wynajmowania nowych lokali użytkowych z miasta są zamrożone w związku z pandemią, to zyskaliśmy nieco na czasie.

Jakie mamy plany, gdyby się udało pozyskać środki na zdobycie takiego miejsca?

Planów jest całe mnóstwo i nie jesteśmy ograniczeni tylko do tych, które tutaj by się pojawiły, ale na pewno chcielibyśmy:

 • utworzyć główne miejsce spotkań, gdzie mogłyby się odbywać prelekcje, warsztaty, a nawet spotkania ze specjalnymi gośćmi, czy wspólne oglądanie filmów i seriali,
 • stworzyć kącik gier, w którym można by było pograć w gry planszowe, tradycyjne japońskie, konsolowe, a także sesje RPG, mini LARP-y i inne,
 • przygotować czytelnię, w której można by czytać mangi, literaturę okołojapońską i inne rzeczy, które mogłyby tam trafić,
 • mieć możliwość organizowania różnych mniejszych turniejów, czy konkursów z nagrodami do wygrania, a także innych miniwydarzeń.

Na pewno są również inne możliwości, o których teraz nie pomyśleliśmy, ale już nieraz udowadnialiśmy, że potrafi stworzyć coś fajnego, jeśli tylko dostaniemy taką możliwość. Zachęcamy do przejrzenia naszej galerii, gdzie możecie zobaczyć, jak wyglądały niektóre nasze imprezy i atrakcje na nich, a na filmiku poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała nauka gry w Hanafudę organizowana przez nasze Stowarzyszenie.

Jak chcemy osiągnąć nasz główny cel?

Oczywiście osiągniecie naszego głównego celu, będzie wymagać wsparcia z Waszej strony. Po to ten Patronite właśnie. Wiemy jednak, że nie ma nic za darmo i choć chęć osiągnięcie naszego celu nie pozwala nam na to, abyśmy mogli dawać Wam jakieś specjalne nagrody fizyczne, które w odpowiedni sposób by Was nagrodziło, możemy Wam dać przede wszystkim siebie, a konkretniej naszą wiedzę na tematy związane z japońską kulturą i popkulturą. Możecie to potraktować, jako przedsmak tego, co udałoby nam się robić we własnej siedzibie. Warto wspomnieć, że punkty programu na naszych imprez to w znacznej większości atrakcje przygotowywane przez członków naszego stowarzyszenia i naszych wolontariuszy. Zresztą nie tylko na naszych imprezach osoby te występowały, a uczestnicy tych atrakcji zawsze sobie cenili te punkty programu. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że zrealizowanie celu, który sobie wyznaczyliśmy, może być trudne do osiągnięcia. W szczególności dlatego, że oferty na lokale użytkowe ciągle się zmieniają i nie jesteśmy jedynymi chętnymi na nie, ale Warszawa jest dużym miastem, a lokali użytkowych w niej nie brakuje, więc w końcu nam się to uda. W szczególności, że już raz to zrobiliśmy. Dużo w tym przypadku zależy od naszej konkurencyjności przy składaniu oferty, a bez dodatkowych środków będzie nam trudno w tej kwestii.

Ok, a co jeszcze dostaniemy w zamian za nasze wsparcie?

Poza tym, że będziecie mogli decydować o tematach kolejnych spotkań (od 10 zł wsparcia), to mamy jeszcze w zanadrzu kilka innych nagród. Jeśli nas wesprzecie kwotą przynajmniej 25 zł, to otrzymacie kartę klubową, która uprawni Was m.in. do zniżek w naszych konwentowych bufetach, czy przy zakupie konwentowych wejściówek i gadżetów, a nawet w naszych sklepikach z nagrodami. Zniżki będą oscylować w granicach 10-20% w zależności od tego, czego one by dotyczyły. Dokładną listę zniżek i ich wysokości jeszcze udostępnimy. Kolejny próg to już 50 zł miesięcznie i początkowo za wiele się nie zmienia względem tego poprzedniego, ale jeśli będziecie nas wspierać tą kwotą przez minimum trzy miesiące, to otrzymacie od nas wejściówkę na wszystkie dni wybranego przez Was konwentu organizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Kolejny próg ma identyczne zasady do poprzedniego, ale kwota wynosi już 100 zł miesięcznie i w tym wypadku po trzech miesiącach będzie Wam przysługiwała wejściówka VIP, która zawiera w sobie m.in. zestaw konwentowych gadżetów i różne inne bonusy. Ten próg jest jednak ograniczony tylko do 10 osób.

Ostatni próg jest raczej skierowany do przedsiębiorców i instytucji, którym chcielibyśmy zaoferować reklamę na naszym fanpage'u na portalu Facebook (w tym momencie ponad 8000 lajków) w zamian za 400 zł miesięcznie. Jeśli chcielibyście nas wesprzeć, to zobowiązujemy się do tego, że raz w miesiącu umieścimy Waszą reklamę na naszym fanpage'u i będzie to w dniu i o godzinie, którą z nami ustalicie. Reklama będzie również przypięta u góry naszej strony przez minimum dwa dni. Chcielibyśmy jednak zauważyć, że na nasz fanpage wchodzą również dzieci, dlatego nie każdy rodzaj reklamy będzie mógł zostać przez nas zaakceptowany. Wierzymy jednak, że uda nam się dojść do porozumienia, a jeśli nie, to wpłacona kwota za dany miesiąc zostanie zwrócona.

Niezależnie od wpłaconej kwoty, będziemy tutaj udostępniać sneak peaki z naszej działalności i oczywiście wszelkiego rodzaju postępy wynikające z osiągania kolejnych celów. <3

No dobra, załóżmy, że osiągniemy nasz cel. Co dalej?

Gdy osiągniemy nasz główny cel, to zaczniemy na poważnie myśleć o kolejnych. Takie miejsce daje nam ogromne możliwości dalszego rozwoju, ale trudno w tym momencie jednoznacznie określić jego kierunek, bo będzie on również zależał od Was. Jako patroni będziecie mieć bezpośredni wpływ na to, w jakim kierunku będziemy podążać, bo taka siedziba nie ma być tylko dla nas, ale także, a nawet przede wszystkim dla Was. W każdym razie, póki co trudno mówić o przyszłości, ale na pewno coś wymyślimy. ;)

Chcielibyśmy wszystkim podziękować za udzielone wsparcie! <3

Nasza ekipa

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
misiak
misiak
Próg: 10 zł
Aleksandra Gradek
Aleksandra Gradek
Próg: 10 zł