Obrazek tła lewy Obrazek tła prawy

Jak zarabia Patronite i Operatorzy Płatności?

Patronite pobiera swoją prowizję od każdej wpłaty Patrona dla danego Autora. Oznacza to, że najpierw zarabia Autor, dopiero w drugiej kolejność – patronite.pl. Stworzyliśmy ten serwis dla twórców, sportowców i wolontariuszy - to dla nich ma on działać. Co więcej, portal nie zyska nic, jeśli najpierw korzyści nie odniesie Autor. 

Przejdźmy do szczegółowych wyliczeń: 

Z kwoty, którą wpłaca Patron, potrącamy jedynie naszą prowizję, VAT od niej oraz prowizję tzw. Operatora Płatności (PayPal lub Tpay). W porównaniu z innymi metodami wspierania internetowych twórców suma tych obciążeń jest bardzo niska, Patronite jest pod tym względem jednym z najbardziej przyjaznych Autorom serwisów. 

UWAGA! Wartości prowizji Operatorów zmieniają się w zakresie ok. 0,5% - zawsze aktualne dane znajdują się w sekcji Tabela prowizji.

W przypadku naszej prowizji sprawa jest prosta: jej wysokość wynosi 6,5%, doliczamy do niej także VAT (wynosi więc łącznie ok. 8%). Dla wpłaty 10 zł, nasza prowizja wyniesie więc 0,65 zł, a VAT – dodatkowo 0,15 zł; suma prowizji zamknie się więc w kwocie 0,80 zł

Nieco bardziej skomplikowana jest kwestia prowizji Operatora Płatności. Konkretne stawki zależą od łącznych obrotów, które Patronite realizuje w oparciu o daną usługę: im te obroty są wyższe, tym stawka jest niższa (ważne: nie zależą od wysokości Twojej wpłaty). 

  • w przypadku Tpay prowizja wynosi obecnie 0,8% wpłacanej kwoty. Dla wcześniejszego przykładu z 10 zł byłoby to zatem 0,08 zł 
  • Imoje umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Wyróżnia go niska prowizja operatora, która wynosi zaledwie 1% od zadeklarowanej kwoty; dla 10 zł byłoby to zatem 0,10 zł
  • PayPal od każdej transakcji nalicza prowizję w wysokości 1,35 zł plus (w tym momencie) 2,9% od wpłacanej kwoty; dla 10 zł byłoby to zatem 1,64 zł. 

W przypadku niskich kwot, stałe fragmenty prowizji PayPal znacznie zawyżają kwotę prowizji, przy wyższych kwotach progów różnica nieco się zmniejsza.

Nie znalazłeś odpowiedzi na wyszukiwane pytanie?

Napisz do nas