10 najczęstszych nagród dla Patronów

Tworząc progi warto pamiętać, że Patroni przekazują Ci swoje pieniądze - warto więc podziękować im za to nawet symbolicznym upominkiem! Poniżej zebraliśmy 10 najczęstszych nagród w progach, które mogą stanowić dla Ciebie inspirację!

  1. Zamknięta grupa - doskonałe narzędzie, by zgromadzić wspierających w jednym miejscu! W grupie na Facebooku/Discordzie/Steamie lub innych platformach możecie rozmawiać, budować relacje, dzielić się linkami. Oprócz budowania relacji na poziomie Autor - Patron, tworzą się także relacje pomiędzy Patronami!
  2. Nazwy Patronów w napisach końcowych - po aktywacji w swoim profilu masz dostęp do informacji, kto Cię wspiera. W łatwy sposób możesz przygotować planszę końcową, na której uhonorujesz wszystkich Patronów!
  3. Wcześniejszy dostęp do nowych odcinków na Youtubie/podcastów - ta nagroda jest prosta, ale sprawdza się doskonale - jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które nie mogą doczekać się kolejnego materiału!
  4. Zakulisowe materiały - zdecydowanie atrakcyjną nagrodą jest wpuszczenie Patronów za kulisy Waszej pracy - spontaniczne vlogi, livestreamy, materiały, pokazujące tworzenie filmów “od kuchni”... To wszystko z pewnością zainteresuje najwierniejszych widzów! 
  5. Elektroniczny certyfikat Patrona - możesz dać swojemu Patronowi elektroniczny certyfikat w ramach podziękowania za wsparcie i wspieranie rozwoju Twojej pasji!
  6. Drobne nagrody rzeczowe - mogą to być pocztówki z wyjazdów, symboliczne upominki związane z Tobą lub Twoją twórczością… a może coś całkiem nieoczywistego!
  7. Zaangażowanie Patronów w Twoją twórczość - warto zapytać swoich Patronów o radę lub zaangażować ich w tworzenie nowych materiałów, aby poczuli jeszcze większą więź z Tobą!
  8. Rozmowa lub spotkanie - może to być spotkanie online, telefon czy rozmowa na videochatcie. Krótka kawa z Patronami może być doskonałą okazją do lepszego poznania się!
  9. Pomoc z zakresu Twojej twórczości - to, co robisz, niewątpliwie sprawia, że znasz się na tym! Warto dać Patronom możliwość zapytania Cię o coś, co interesuje ich w ramach dziedziny Twojej pasji!
  10. Kartka z autografem - wielu Patronów cieszy się ze spersonalizowanej kartki z autografem Twórcy - to znak, że Autor wie, że jest wspierany! Może warto zapytać swojej społeczności czy taka nagroda by ich ucieszyła? :)


Pamiętaj! W progach możesz wpisać wiele różnych nagród, jednak najważniejsze jest ich dostarczenie! Warto zastanowić się nad realnymi nagrodami, które będziesz mógł przekazać swoim Patronom.

Nie znalazłeś odpowiedzi na wyszukiwane pytanie?

Napisz do nas