Obrazek tła lewy Obrazek tła prawy

Co dzieje się z niewykorzystanymi kuponami?

Obdarowana osoba ma trzy miesiące na wykorzystanie kuponu. Następnie, realizowany jest jeden z dwóch scenariuszy - który kupujący wybiera na etapie płatności za voucher: 

1) Udostępnienie kuponu Autorowi - to domyślna opcja. Przez pierwsze 90 dni wyłącznie obdarowana osoba może wykorzystać kupon. Po tym okresie kod vouchera jest udostępniany również Autorowi (na rzecz którego wykupiony został kupon podarunkowy). Przez kolejne dziewięć miesięcy kupon może zostać wykorzystany zarówno przez obdarowaną osobę, jak i Autora, który może przekazać kod vouchera, np. jednemu ze swoich fanów. Kupon może zostać użyty do uruchomienia wyłącznie jednej subskrypcji - działa tu zatem zasada pierwszeństwa. Jeśli w ciągu pełnych 12 miesięcy od zakupu kupon nie zostanie zrealizowany - nastąpi automatyczny zwrot środków. 

Zatem: 

  • Przez pierwsze trzy miesiące (dokładnie: 90 dni) kuponu może użyć obdarowana osoba 
  • Po tym czasie (przez 9 miesięcy), kuponu może użyć obdarowana osoba, Autor lub inny użytkownik, któremu Autor udostępnił kupon

2) Zwrot środków - jeśli kupujący wybierze tę opcję i kupon nie zostanie wykorzystany przez 90 dni od zakupu, kwota kuponu zostanie zwrócona na konto kupującego. 

Nie znalazłeś odpowiedzi na wyszukiwane pytanie?

Napisz do nas