Obrazek tła lewy Obrazek tła prawy

Jak stworzyć zbiórkę jednorazową?

Zbiórki jednorazowe umożliwiają pozyskiwanie jednorazowych wpłat, pozwalających na realizację konkretnego celu. Oprócz regularnych (subskrypcyjnych) wpłat pozyskiwanych na głównym profilu Twórcy, może on stworzyć zbiórkę na cel lub projekt (np. Zakup nowej kamery do nagrywania lub Wybudowanie sali prób dla zespołu), który będzie finansowany niezależnie od wsparcia na subskrypcyjnym profilu Autora. 

Ważne! Zbiórkę jednorazową na Patronite.pl może utworzyć tylko osoba z aktywnym kontem Autora.


Jak utworzyć zbiórkę?

1. Przejdź do sekcji Strefa Autora- Zbiórki w swoim profilu.

2. Kliknij "Utwórz zbiórkę".

3. W sekcji "Nowa zbiórka" dodaj nazwę zbiórki.

4. Następnie w polu "Koniec zbiórki" ustaw datę końcową zbiórki. Ważne! Jeśli data końcowa zbiórki nie zostanie ustawiona, zbiórka będzie bezterminowa.

W polu "Kwota zbiórki" wpisz liczbę środków, które chcesz zebrać w ramach zbiórki (np. 2000 zł, 10000 zł etc.). Kwotę zbiórki możesz edytować w jej trakcie - jeśli np. otrzymasz znaczącą wpłatę innym kanałem, możesz chcieć obniżyć kwotę, którą należy zebrać żeby osiągnąć cel. Natomiast każdą zmianę kwoty zbiórki warto transparentnie komunikować, np. za pomocą aktualizacji opisu (np. dodając na górze opisu datę i krótkie wyjaśnienie)


5. Jeśli chcesz, możesz dodać dedykowany, krótki link do zbiórki - to ważne w kontekście promocji, bo zamiast standardowego, nieco skomplikowanego linku (np. patronite.pl/app/fundraise/hpDum0utekj) możesz uzyskać atrakcyjny, krótki link, który łatwo komunikować (np. patronite.pl/z/zbiorka)

5. Dodaj zdjęcie lub film z YouTuba, który zostanie osadzony w nagłówku zbiórki. Dodanie zdjęcia jest na pewno szybsze i łatwiejsze, natomiast to dedykowane filmy, w których krótko wyjaśnisz sens i cel zbiórki, są znacznie skuteczniejsze dla pozyskiwania wpłat!6. Dodaj opis zbiórki, w którym zawrzesz najważniejsze informacje dotyczące zbiórki jednorazowej - to ważne, by wszyscy potencjalni wpłacający mieli jasność, na co zbierasz środki, jak je wydasz i dlaczego ten cel jest dla Ciebie ważny. Tekst możesz formatować dostępnymi narzędziami, osadzać linki, a także dodawać zdjęcia.

7. Dodaj kwoty do szybkiego wyboru dla kupujących. Patron będzie mógł wybrać jedną z nich - lub wpisać dowolną, preferowaną przez siebie wartość wsparcia.

Uwaga! Ominięcie tego kroku spowoduje dodanie automatycznych kwot: 10 zł, 20 zł, 30 zł, 40 zł, 50 zł.


8. Po utworzeniu zbiórki możesz ją zapisać (będzie widoczna tylko dla Ciebie). Jeśli chcesz rozpocząć zbiórkę, kliknij przycisk "Wyślij do weryfikacji".

9. Zbiórka zostanie zweryfikowana przez zespół Patronite - po zaakceptowaniu zbiórki możesz udostępnić ją swojej społeczności!

Zobacz jak wygląda profil z włączoną zbiórką jednorazową:
Zbiórka jednorazowa Fundacji GROM Siła i Honor

Ważne informacje!

  • W pierwszej fazie rozwoju zbiórek jednorazowych, aktywowane będą wybrane zbiórki. Przed stworzeniem zbiórki możesz skonsultować swój pomysł na nią, pisząc do nas maila na kontakt@patronite.pl.
  • Zbiórki Autora będą podpięte pod jego profil subskrypcyjny- na profilu pojawi się zakładka "Zbiórki".
  • Środki zebrane na zbiórkę jednorazową są wypłacane w ramach standardowych wypłat na Patronite, a kwotę można wypłacać bez względu na osiągnięcie celu zbiórki.
  • Nieosiągnięcie celu nie powoduje automatycznego zwrotu środków do Patronów - wpłaty są przekazywane do Autora na ogólnych zasadach, dotyczących wypłat.

Uwaga! Patronite.pl nie pobiera prowizji od zbiórek jednorazowych, a operator płatności Tpay pobiera standardową prowizję (0.8%). Zobacz: Jakimi metodami mogę wesprzeć zbiórkę?

Więcej szczegółów na temat prowizji Patronite i Operatorów Płatności znajdziesz tutaj:  Jak zarabia Patronite i Operatorzy Płatności?

Nie znalazłeś odpowiedzi na wyszukiwane pytanie?

Napisz do nas