Zbiórka zweryfikowana

Zakup zestawu mikrofonów do realizacji nagrań w terenie/na wyjeździe [Rode Wireless PRO]

Avatar TechManiacHD TechManiacHD
0 zł z 2 444 zł
czas minął do końca zbiórki
0 wpłat

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

Ostatni materiał zatytułowany "Montaż customowego chłodzenia 💧 Pokoparkowy RTX 3090 ⛏️..." przypadł do gustu wielu osobom. Jednak wszyscy zauważyli słabą jakość audio. Mowa jest tam dość... Robotyczna. 🤖

Całość została nagrana na mikrofonie wbudowanym do mojej, też już dość leciwej kamery. Materiał miał już niemal iść do skasowania, lecz przy pomocy Adobe Podcast Enachancer oraz Davinci Resolve voice isolation udało się odzyskać i wyrównać głosy. Chociaż rezultat jest sto razy lepszy niż oryginał, brzmienie jest właśnie robotyczne. 😿

Do normalnych nagrań używam mikrofonu krawatowego, który jest na kabelku. Niestety w tego typu materiałach, gdzie mamy dwie osoby, ciągle kręcące się i chodzące ze sprzętem, podpięcie kablem jest absolutnie niemożliwe.

Chciałbym ponownie odwiedzić Mariusza, tym razem na montaż właściwego bracket'u do CPU i może danie pada PTM. Lecz nagranie bez odpowiedniego sprzętu mija się z celem. Dlatego właśnie organizuję zbiórkę na poczet już mega wypasionego zestawu dwóch mikrofonów, który można nazwać mianem "END GAME". Czyli sprzętu, który ma już wszystko, czego można potrzebować i przyszła wymiana, nawet za dekadę czy dwie wydaje się bezcelowa. 32 bit float oznacza, że ten nie clipp'uje, choćby nie wiem w jakich warunkach. Ma backupowe zapisywanie ścieżek, wystarczający zasięg nawet do grania w piłkę na stadionie, więc w mieszkaniu tym bardziej się gubić nie będzie :)

Nie jest to jednak mikrofon tylko na tego typu wypad. Chciałbym go używać też do każdego innego odcinka, co pozwoli mi wyeliminować potykanie się i ciągnięcie wiecznie za kabel, z którym walczę od ostatnich 8 lat. Tym samym, przyszłe wypady do widzów też byłby wreszcie realnie do wykonania.

Cena wysoka... No ale jeśli ma to być na wiele, wiele lat, to lepiej kupić raz i konkretnie - https://bit.ly/44Z74kV

Komentarze

Trwa ładowanie...