Zbiórka zweryfikowana

Układ Otwarty wspiera kontrofensywę! Ciężarówka dla Pułku Kalinowskiego

Avatar Instytut Wolności Instytut Wolności
163 170 zł z 135 000 zł
120%
bezterminowa do końca zbiórki
1292 wpłaty

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

Aktualizacja 11-08-2023:
 

Kochani!

Zebraliśmy 125 tys i tyle zapłaciliśmy za ciężarówkę. Okazało się, że trudno było znaleźć pojazd, który spełniał parametry pozwalające na operowanie w trudnym terenie z przyczepiona haubicą z tylu. W końcu udało się, cieżarówka Iveco, którą widzicie poniżej została wskazany przez przedstawicieli Pułku Kalinowskiego. Zdradzę Wam, że najpierw wskazali nam inny, po który pojechał ich przedstawiciel, ale okazało się złomem.

Najważniejsze, że samochód już jest - trochę droższy niż zakładaliśmy ale dzięki Waszej hojności udało się. Jednak  cieżarówka wymaga  jeszcze niewielkich napraw. Aby zrobić go na cacy i by mógł pojechać na front potrzeba jeszcze 10 tys zł. Prosimy o wpłaty. Dokończymy to! Jeśli zbierzemy więcej, zakupimy inne sprzęty dla żołnierzy - mamy listę mniejszych potrzeb.
Zapraszamy do wspierania!
 

Zobaczcie co, dzięki Wam udało się zakupić:


Samochód jest w przyzwoitym stanie ale wymaga niewielkich napraw:

Poprzednia treść zbiórki:

Drodzy! Najbliższe miesiące mogą zadecydować, jak zakończy się ta wojna. Wojska broniące Ukrainy przygotowują się kontrofensywy mającej odbić zagrabione przez rosyjskich agresorów tereny. Pomóżmy im!

Wspieramy Białorusinów walczących w Pułku Kalinowskiego o wolność Ukrainy. Oni narażają swoje życie, my prosimy Was tylko o lekkie naruszenie Waszych portfeli. Im bardziej Ukraina będzie wolna, niezależna i bardziej bezpieczna, tym bardziej bezpieczni będziemy my i nasze dzieci. 

Za uzbierane pieniądze kupimy ciężarówkę, która uciągnie haubicę, by ratować życie żołnierzy i cywilów.  Na zdjęciu widzicie dokładnie tę haubicę, którą nasz samochód ma ciągnąć. 

Typ ciężarówki jest uzgodniony z dowództwem Pułku. Jaką ostatecznie kupimy - zdecydujmy w momencie zebrania potrzebnej kwoty. Będziemy kupować używane pojazdy, których cena się zmienia. Każdy wydatek pochodzący z tej zbiórki rozliczmy publicznie - co do grosza. 

Ta zbiórka to wspólne przedsięwzięcie Igora Janke, autora programu Układ Otwarty i grupy absolwentów Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Formalnym organizatorem zbiórki jest Instytut Wolności.

Patronite nie pobiera prowizji od wpłacanych na tę zbiórkę pieniędzy. 

Środki ze zbiórki zostaną w całości przeznaczone na przeciwdziałanie skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy

Ostatni wpłacający

Wsparcie anonimowe
26.11.2023
20 zł
Łukasz  Szmit Łukasz Szmit
06.09.2023
20 zł
Wsparcie anonimowe
04.09.2023
100 zł
Łukasz  Szmit Łukasz Szmit
04.09.2023
20 zł
Jakub Popławski Jakub Popławski
01.09.2023
100 zł

Komentarze

Trwa ładowanie...

Wesprzyj zbiórkę!

Nie czekaj dłużej i wesprzyj zbiórkę już teraz!
Dziękujemy za każde wpłaty.

Wpłać na zbiórkę