W Patronite od 04.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2221

Liczba Patronów: 1542

Zostań Patronem
4 patronów
30 miesięcznie
1 335 łącznie
Flaque, vel. qOLOmalakian, na youtube od 2006. Autor Człowieka Wody i Benka Patisona.

O Autorze

Hej, jestem Flaque, vel. qOLOmalakian, na YouTube od 2006.
Moja prawdziwa przygoda z youtube zaczęła się jednak w roku 2008, wraz z (jak na tamte czasy) viralowym Czekolada Tańczy, kontrowersyjnym murzyn song, serią Człowiek Woda, czyli machinimy kręconej w grze Gothic oraz ostatecznie serią, z której jestem najbardziej dumny - Benek Patison.

Nigdy nie chciałem zostać zawodowym youtuberem, traktowałem YouTube jako niezobowiązującą odskocznię od rzeczywistości, nie dostrzegałem potencjału swoich produkcji i specjalnie się nimi nawet nie chwaliłem. Jednak wiele lat gromadzenia pomysłów, nabierania umiejętności, czerpania inspiracji i przede wszystkim czytania wiadomości od fanów, w końcu nakłoniły mnie, żeby po wielu latach zrobić krok naprzód i usystematyzować swoją działalność na YouTube. Odzew okazał się jednak nie być tak duży jak wskazywała liczba subskrybentów, ale każdy, kto zostawił chociaż komentarz pod filmem przyczynił się do umocnienia we mnie potrzeby odbudowania zaufania widzów i przede wszystkim TWORZENIA.

 

Benki Patisony, które tworzę są w stu procentach tworzone przeze mnie oraz przez osoby które mi pomagają. Grafika, animacje, muzyka, głosy - wszystko tworzę i nagrywam ja. Jednak zaczynałem tworzyć w czasach "dzikiego" YouTuba, przez co się doigrałem i mój kanał nie jest zdatny do monetyzacji. Nie chcę usuwać starych filmów, uważam, że mają swoje specjalne miejsce w tej wspaniałej i zarazem przerażającej bibliotece jaką jest Internet.

Patronite jest jedynym sposobem, w jaki możecie mnie wesprzeć finansowo, żebym chociaż mógł opłacić swoje kawy które piję wiadrami, żeby móc połączyć pracę zawodową, pracę nad contentem i potrzebę snu.

 

To jest Patronite Ikarusa, który leciał za blisko wody, zrobił kilkanaście na prawdę ładnych kaczek po tafli i utonął, ale wykształciły mu się skrzela oraz zamiłowanie do planktonu, dzięki czemu żyje sobie jeszcze gdzieś na dnie. To znaczy Ikara. Zostając patronem możecie rzucić mi chlebek, żebym w końcu wypłynął.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika