Boża Renowacja

W Patronite od 13.03.2023

Boża Renowacja to program wsparcia dla kościołów parafialnych na ich drodze do radosnej, pełnej Ducha wspólnoty apostołów skupionych na misji.

O Autorze

 

Boża Renowacja to program wsparcia dla kościołów parafialnych na ich drodze do radosnej, pełnej Ducha wspólnoty apostołów skupionych na misji. 

 

W 2005 roku ks. James Mallon został proboszczem parafii św. Benedykta w kanadyjskim mieście Halifax. Zachęcony przez przyjaciela zaczął zapraszać parafian na Alpha. Wkrótce zrozumiał, że Alpha może być pierwszym elementem całościowego procesu wychowywania w wierze i formacji nowych lokalnych liderów. Zamiast podtrzymywać jedynie status quo, można w ten sposób wypracować w parafii kulturę gościnności i zapraszać nowe osoby do dzielenia się wiarą. W ten sposób powstał projekt „Divine Renovation Ministry”. Obecnie ma on już zasięg globalny, a Alpha Polska pracuje nad jego adaptacją w polskich warunkach.

To nasze marzenie, by program Boża Renowacja stał się efektywnym, Bożym narzędziem dla przemiany rzeczywistości Kościoła w Polsce. Wierzymy, że to możliwe!

 

Dzięki darczyńcom program wsparcia Bożej Renowacji jest dostępny bezpłatnie dla każdej parafii.

Dołącz do nich i wesprzyj nasze działania w Polsce. Nasze biuro prowadzi tłumaczenia symultaniczne webinarów Bożej Renowacji oraz grup formacyjnych Kickstart dla księży, publikuje książki oraz materiały promocyjne i wspiera rozwój programu na wielu innych płaszczyznach. Liczymy na twoje wsparcie!

Serdeczne Bóg zapłać za każdą darowiznę.

www.bozarenowacja.org


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)