Avatar użytkownika

Centrum Aktywizmu Klimatycznego "Gniazdo" w Warszawie

22
patronów
1 135 
miesięcznie
18 750 
łącznie
22
patronów
1 135 zł 18 750 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Witaj, Osobo wspierająca! Dziękujemy, że decydujesz się na współtworzenie Gniazda na progu pierwszym. W ramach powitania przyjmij nasze zaproszenie na zamkniętą grupę na Facebooku - Gniazdowniki. Oprócz tego umieścimy Twoje nazwisko lub nazwę profilu na Patronite na liście naszych Matronek i Patronów aktualizowanej co jakiś czas na naszych profilach na Facebooku i Instagramie.
30 zł miesięcznie
Wchodzisz na drugi próg wsparcia - gdybyśmy znaleźli jeszcze 99 tak hojnych osób, osiągnęlibyśmy cel Samowystarczalność. Dziękujemy! W nagrodę mamy dla Ciebie newsletter wysyłany pod koniec każdego miesiąca. Bądź na bieżąco z Gniazdem. Oprócz tego czekają na Ciebie również nagrody z pierwszego progu
60 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie, dzięki Tobie możemy regularnie działać. Dlatego, w ramach podziękowania, chcemy z wyprzedzeniem dawać Ci informacje o planowanych wydarzeniach, zwłaszcza tych z ograniczoną liczbą miejsc. Oprócz tego, przyjmij również nagrody z pierwszego i drugiego progu.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, drogi Mecenasie! W podziękowaniu za tak szczodrą wpłatę, mamy dla Ciebie certyfikat zaprojektowany przez autorkę gniazdowego muralu, artywistkę Lui Kwiatkowską. Wyślemy Ci imienny dokument na adres e-mail powiązany z kontem Patronite. Dostajesz również nagrody z wcześniejszych progów.
500 zł miesięcznie
Brak nam słów, żeby podziękować za taką hojność. Oprócz wszystkich nagród z wcześniejszych progów, przyjmij naszą dozgonną wdzięczność.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Centrum Aktywizmu Klimatycznego "Gniazdo" w Warszawie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Gniazdo to przestrzeń, którą stworzyliśmy, żeby lepiej chronić przyrodę i klimat. Jesteśmy grupą osób, które działają w kilku różnych ruchach, są wśród nas osoby w różnym wieku. Łączy nas troska o klimat i wspólne działanie przeciwko kryzysowi ekologicznemu.

🌍 GNIAZDO - CENTRUM AKTYWIZMU KLIMATYCZNEGO - Krucza 17, Warszawa 

 

Rozgość się w Gnieździe 🌱

 

Jesteśmy działaczami i działaczkami dla klimatu i dzikiej przyrody. Potrzebowaliśmy swojego miejsca w Warszawie, w którym możemy wspólnie pracować, zapraszać nowe osoby, spotykać się z ekspertkami i ekspertami, odpoczywać i świętować, dzielić się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Dlatego założyłyśmy Gniazdo!

To nasze miejsce. Urządzamy je z użyciem własnych środków i umiejętności, bez profesjonalnej ekipy. Wiele sprzętów i mebli przyjęliśmy od poprzednich użytkowników, naprawiliśmy je, odnowiliśmy i daliśmy nowe życie, ratując przed śmietnikiem. Jest piękne dzięki naszej pracy i talentom naszych przyjaciółek-artystek.


Misja

 

Zapraszamy do Gniazda, żeby uczyć się o klimacie. Wiele wydarzeń edukacyjnych jest dla wszystkich bezpłatne, inne są w przystępnych cenach.

🌱Prowadzimy cykl „Lekcje o Klimacie”, w którym dzielą się wiedzą członkowie i członkinie Rady Klimatycznej UN Global Compact Network Poland.

🌱Odbywają się u nas warsztaty naprawy i ozdabiania ubrań oraz ponownego wykorzystania zniszczonych materiałów.

🌱 Gościliśmy Piotra Ciemnego, autora bloga Chwasty od Kuchni, który zaprezentował sposoby na kiszenie warzyw i owoców.

🌱Kasia Udrycka prowadzi u nas warsztaty Mozaika Klimatyczna, które w przystępny, ciekawy sposób pokazują przyczyny i skutki zmiany klimatu.

🌱Co miesiąc prowadzimy Vymianki – święto zrównoważonej mody, podczas którego ubrania zyskują nowych właścicieli – wbrew szybkiej modzie, która niszczy Planetę.

 

Z Gniazda na co dzień korzystają aktywiści i aktywistki działające dla przyrody i klimatu. Organizujemy też wystawy, pokazy filmów i koncerty. Spotyka się u nas Extinction Rebellion, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Rodzice dla Klimatu, Wschód, Inicjatywa Dzikie Karpaty… Każda grupa, która ma swój pomysł na działania ekologiczne, może realizować je w Gnieździe. Dzięki Gniazdu społeczność zwykłych osób zaangażowanych w działanie dla klimatu jest bliżej siebie, lepiej się zna i może się wspierać.


Finanse i koszty

 

Żeby działać i dawać przestrzeń do działania, potrzebujemy naszego Gniazda. Lokal na Kruczej 17 w Warszawie wynajmujemy od miasta na zwykłych warunkach. Nasze stałe koszty utrzymania to czynsz, ocieplanie, odpady, internet, energia elektryczna. Raz w miesiącu przedstawiamy w mediach społecznościowych zestawienie naszych finansów. Dołącz do naszego wysiłku - wspieraj Gniazdo, wpłacając dowolną kwotę raz na miesiąc.


Nasza wizja

 

Wierzymy, że klimatyczna i ekologiczna katastrofa może być zatrzymana. Tę moc mają zwykli ludzie, którzy troszczą się o swoich bliskich, o zwierzęta i naturę. Dlatego poświęcamy działaniu dla klimatu i przyrody nasz czas, energię, młodość, talenty i umiejętności. Są wśród nas nauczyciele, popularyzatorzy wiedzy, aktywistki działające na ulicach miast. Mamy różne metody, do których jesteśmy przekonane i z których korzystamy. Łączy nas cel – zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej. 

Cele Autora

Uwijemy Gniazdo 🌱
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 1 865 zł brakuje
37%
Jesteśmy w połowie drogi do tego, aby nie musieć już martwić się kosztami utrzymania lokalu ❤️
Najpierw jednak potrzebujemy dokończyć wszystkie prace remontowe. Wiele już zrobiły_liśmy. Przed nami dokończenie antresoli, łazienki i - co najważniejsze - pokojów warsztatowych. Chcemy przygotować je tak, by móc komfortowo organizować wiele spotkań równocześnie.
Po przekroczeniu tego celu możemy przenieść środki, którymi dysponujemy, na inne obszary. Chcemy organizować wydarzenia edukacyjne i społeczne, bez konieczności pobierania za nie opłat od uczestników.

Naszą wizją jest, by w Gnieździe działo się coś każdego dnia, rano i wieczorem. Przy tym poziomie wsparcia, możemy zapewnić, że na Kruczej 17 będzie zawsze jakiś ruch. Może w drodze do pracy wpadniesz na sąsiedzki plant-swap, a po południu na warsztat miejskiej partyzantki ogrodniczej? Drzwi są zawsze otwarte. 🙌
Samowystarczalność 🌳
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 4 865 zł brakuje
18%
Kochane osoby! Powyżej progu 6000 złotych miesięcznie, jesteśmy samowystarczalni_e 🌳 Możemy opłacić podstawowe potrzeby Gniazda, takie jak czynsz, energia, woda, śmieci i ubezpieczenie. Osiągnięcie celu Samowystarczalność oznaczało by dla nas, że z Waszą pomocą możemy podejmować inicjatywy, na których zależy nam najbardziej - edukacja dostępna dla wszystkich i działanie oddolnych grup 🙏

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Centrum Aktywizmu Klimatycznego "Gniazdo" w Warszawie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wilk
Wilk
30 zł
Michalina Jagoda Rishmawi
Michalina Jagoda Rishmawi
60 zł
Anonimowy patron
100 zł
Dominika Lenkowska
Dominika Lenkowska
60 zł
Ivycorp
Ivycorp
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.