Cześć Dziewczyny!

W Patronite od 07.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 146

Liczba Patronów: 291

Zostań Patronem
Kup na prezent
64 patronów
3 470 miesięcznie
23 830 łącznie
Celem Kulczyk Foundation jest budowa rzeczywistości pozbawionej ograniczeń ze względu na płeć. Jak dotąd zrealizowaliśmy projekty pomocowe w 65 krajach. Dziś tworzymy "Cześć Dziewczyny!" – specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. Dołącz do nas!

O Autorze

Mówimy „Cześć!” wszystkim ukraińskim Dziewczynom, które przyjeżdżają do Polski. I nie kończymy na powitaniu.

Jako Kulczyk Foundation utworzyliśmy specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. Dzięki niemu gromadzimy pieniądze na długofalową pomoc dla wszystkich Dziewczyn i ich rodzin, które dzięki nam będą mogły lepiej odnaleźć się w Polsce.

Widzimy jak na koszmar wojny zareagowali Polki i Polacy i jesteśmy z tego dumni. To jednak naturalne, że pewnego dnia ten piękny ruch się wyczerpie i chcemy być wtedy z Dziewczynami z Ukrainy. Tu potrzebna jest stała, a nie doraźna pomoc.

Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Patronite. Zależy nam na stałym wsparciu i regularnych wpłatach od darczyńców. Kwoty mogą być niewielkie, ale dzięki dłuższemu zobowiązaniu możemy budować dla Dziewczyn wieloletnią pomoc.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź: www.czescdziewczyny.pl
 

Powołaliśmy Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie

Pieniądze z Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!” zasilą pierwszą edycję specjalnego Programu Grantowego.

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie to koalicja Kobiet z Polski i Ukrainy, która zdecyduje m.in. do kogo trafią granty. Premiowane będą pomysły oparte będą na budowie zespołu złożonego z Polek i Ukrainek na poziomie lokalnym.

W skład Siostrzeństwa z polskiej strony weszły m.in. Ewa Ewart, Dominika Kulczyk, Agnieszka Holland, Janina Ochojska czy Olga Tokarczuk. Z ukraińskiej – m.in. Iryna Deszczyca, Halyna Karp, Olha Matviienko, Oksana Zabużko czy Iryna Zapatrina.

Otworzyliśmy Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy

Niemal przez cały tydzień można tu wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. 

Organizujemy warsztaty z gotowania czy haftu, lektoraty języka polskiego oraz grupowe spotkania z psycholożką. Na miejscu utworzono też kącik dla dzieci.

W najbliższym czasie zaplanowane są również warsztaty malarskie, tworzenie kolaży, a także szkolenie w zakresie radzenia sobie ze stresem związanym z relokacją. 

Centrum funkcjonuje przy ulicy Ogrodowej 3 w Warszawie.

Przyznaliśmy granty organizacjom, które pomagają Kobietom i Dzieciom z Ukrainy

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie wybrało zwycięskie projekty w ramach Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”.

W Pierwszej Edycji Programu otrzymaliśmy 450 wniosków o dofinansowanie. Najlepsze z nich mogły liczyć na granty w wysokości od 50 do 100 tysięcy złotych.

Siostrzeństwo zdecydowało się nagrodzić 11 organizacji niosących pomoc Kobietom z Ukrainy i ich rodzinom. Łącznie trafi do nich prawie milion złotych.

Środki, które pozostały w Funduszu zostaną przeznaczone na kolejną edycję Programu Grantowego. Jego uruchomienie jest już w planach.

Pełną listę nagrodzonych projektów publikujemy na www.czescdziewczyny.pl

Chcesz wesprzeć nasze działania? Zadeklaruj cykliczną wpłatę na Fundusz. Dziękujemy!
 


Wesprzyj nasze działania deklarując stałą wpłatę za pośrednictwem serwisu Patronite

Wsparcie udzielane przez Patrona Autorowi stanowi darowiznę na cele statutowe Fundacji Kulczyk Foundation. Polegają one na udzielaniu i organizowaniu pomocy humanitarnej oraz realizacji projektów społecznych dla osób potrzebujących, dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Fundacja przeznaczy środki na wspomniane cele, z uwzględnieniem ustalonych bieżących potrzeb adresatów wsparcia oraz projektów pomocowych. Tym samym, niezależnie od postanowień Regulaminu Serwisu Patronite, Fundacja nie oferuje i nie jest zobowiązana do świadczeń na rzecz Patrona w ramach Progu.

Szczegóły akcji i zbiórki publikujemy na www.czescdziewczyny.pl

Na naszej stronie możesz znaleźć i podpisać list skierowany do Dziewczyn z Ukrainy.

Podpisało się pod nim wiele znanych Polek - przedsiębiorczyń, dziennikarek, artystek i działaczek społecznych.

Dołącz do nas! 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Dosiak
Małgorzata Dosiak
Próg: 45 zł
Anna Senyszyn-Burkowska
Anna Senyszyn-Burkowska
Próg: 25 zł
Dorota Piotrowska
Dorota Piotrowska
Próg: 45 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł