Avatar użytkownika

Cześć Dziewczyny!

19
patronów
840 
miesięcznie
68 800 
łącznie
19
patronów
840 zł 68 800 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
10 zł od Ciebie może zmienić konkretny obszar życia Dziewczyny z Ukrainy, która została zmuszona, by opuścić swój dom.

To, co robisz, jest niezwykle ważne i ogromnie Ci za to dziękujemy 💛
15 zł miesięcznie
15 zł może wydawać się niewielką kwotą w skali miesiąca, ale wyobraź sobie, jak dużo może zmienić wiele takich wpłat na przestrzeni kilku miesięcy.

Dzieląc się tym, co masz, naprawdę zmieniasz świat.

Dziękujemy! 💛
25 zł miesięcznie
25 zł miesięcznie to bardzo konkretne wsparcie naszych działań pomocowych dla Dziewczyn z Ukrainy.

Ogromnie dziękujemy Ci za nie. Nigdy nie zapomnimy Ci tego gestu! 💛
45 zł miesięcznie
Nie jesteśmy pewni, czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielkiej i ważnej pomocy udzielasz, deklarując taką kwotę wsparcia.

My zdajemy sobie z tego sprawę doskonale - i dlatego chcemy Cię zapewnić, że każdą złotówkę spożytkujemy najlepiej, jak tylko możemy.

Dziękujemy! 💛
75 zł miesięcznie
Zdajemy sobie sprawę z tego, że taka kwota wsparcia jest już poważnym wydatkiem - dlatego jesteśmy Ci ogromnie wdzięczni i kłaniamy Ci się bardzo nisko.

Dziękujemy! 💛
100 zł miesięcznie
Dzięki Tobie właśnie przekraczamy magiczną granicę stu złotych comiesięcznego wsparcia - wiemy, że taka kwota wymaga zmiany priorytetów w Twoim budżecie.

Dlatego ogromnie Ci dziękujemy, choć tej wdzięczności nie jesteśmy w stanie wyrazić słowami 💛
200 zł miesięcznie
Podwojenie poprzedniego progu wsparcia to niezwykły gest niezwykłego człowieka.

Bardzo Ci dziękujemy i zrobimy wszystko, by przekazywane przez Ciebie środki zmieniły życie Dziewczyny z Ukrainy.

Dziękujemy! 💛
500 zł miesięcznie
Deklarując taką kwotę comiesięcznego wsparcia, nie tylko przywracasz nam wiarę w ludzi, ale dajesz nam siłę, zdolną do przenoszenia gór i burzenia murów.

Bardzo, bardzo Ci dziękujemy! 💛
1000 zł miesięcznie
Taka kwota wsparcia to gigantyczna pomoc nie tylko w skali roku, ale i jednego miesiąca.

Dzięki Tobie będziemy w stanie pomagać konkretnym Dziewczynom z Ukrainy i sprawiać, by w Polsce czuły się, jak u siebie w Domu - otoczone opieką, planujące i realizujące swoje plany.

Ogromnie Ci dziękujemy! 💛

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Cześć Dziewczyny! w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kulczyk Foundation zrealizowała ponad 200 projektów pomocowych w 66 krajach na 6 kontynentach. Dziś tworzymy "Cześć Dziewczyny!" – specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. Dołącz do nas!

Mówimy „Cześć!” wszystkim ukraińskim Dziewczynom, które przyjeżdżają do Polski. I niekończymy na powitaniu.

Utworzyliśmy specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. Dzięki niemu gromadzimy pieniądze na długofalową pomoc dla wszystkich Dziewczyn i ich rodzin, które dzięki nam będą mogły lepiej odnaleźć się w Polsce.

Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Patronite. Zależy nam na stałym wsparciu i regularnych wpłatach od darczyńców. Kwoty mogą być niewielkie, ale dzięki dłuższemu zobowiązaniu możemy budować dla Dziewczyn wieloletnią pomoc.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź: www.czescdziewczyny.pl
 

Generator prądu dla szpitala w Kijowie

Właśnie dostarczyliśmy do szpitala miejskiego w Ukrainie - Kyiv City Diagnostical Centre For Children, generator prądu. Dzięki temu szpital będzie mógł pracować w pełnym wymiarze godzin, mimo tak częstych teraz przerw w dostawach elektryczności. 

Przyznaliśmy kolejne granty. Do 16 organizacji trafi prawie milion złotych

O tym, kto otrzyma dofinansowanie, zdecydowało Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, rozstrzygając II Edycję Programu Grantowego "Cześć Dziewczyny!".

Z idei i słów przeszliśmy do czynów i konkretów – mówiła Dominika Kulczyk podczas spotkania Siostrzeństwa.

W II Edycji Programu wpłynęło ponad 300 wniosków o dofinansowanie. Zwycięskie projekty mają objąć swoim działaniem ponad 2000 kobiet i dzieci z Ukrainy.

Mając jedno życie, możesz mieć drugą szansę – przekonywała Julia Bogusławska, koordynatorka projektu „Ukrainka w Polsce”.

Projekty wcielą w życie organizacje z Warszawy, Gdańska, Poznania, Torunia, Łodzi czy Olsztyna. Pełna lista laureatów programu jest dostępna na stronie www.czescdziewczyny.pl

Już ponad 1000 osób wzięło udział w warsztatach, które organizujemy

Zajęcia odbywają się w powołanym przez nas Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy "Cześć Dziewczyny!". To m.in. lektoraty języka polskiego, spotkania integracyjne, informacyjne i pomocowe.

Większość spotkań prowadzą uchodźczynie. Część z nich współorganizuje z nami Dom Ukraiński. Stale współpracujemy także ze szkołami dla dzieci z Ukrainy. Na miejscu utworzono także specjalny kącik dla najmłodszych. 

Centrum "Cześć Dziewczyny!" działa przy ulicy Ogrodowej 3 w Warszawie. Zapraszamy kobiety i dzieci na bezpłatne zajęcia. Ich harmonogram jest ustalany na bieżąco. Na maile ze zgłoszeniami czekamy pod adresem: warsztaty@kulczykfoundation.org.pl
 

Sfinansowaliśmy kolonie dla dzieci z Ukrainy

„Ukraińskie Lato w Warszawie” czyli letnie kolonie dla dzieci zorganizowała Fundacja Educational Center Children of Ukraine . Fundacja zapewnia edukację dzieciom z Ukrainy, które z powodu wojny zostały zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny.

Bezpieczną przystań podopieczni fundacji znaleźli w Polsce, w podwarszawskich Markach. Dzieci odwiedzały teatry i muzea, miały też możliwość wzięcia udziału w lekcjach tańca, śpiewu czy malowania. Podczas kolonii odbywały się też warsztaty dziennikarskie, kreatywne lekcje fizyki, historii oraz języka polskiego.

Kolonie zostały sfinansowane z Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Fundacja Educational Center Children of Ukraine to jedna z 11 organizacji, które otrzymały dofinansowanie w pierwszej edycji Programu.
 

Przyznaliśmy granty organizacjom, które pomagają kobietom i dzieciom z Ukrainy

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, które powołaliśmy, wybrało zwycięskie projekty w ramach Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”.

W Pierwszej Edycji Programu otrzymaliśmy 450 wniosków o dofinansowanie. Najlepsze z nich mogły liczyć na granty w wysokości od 50 do 100 tysięcy złotych.

Siostrzeństwo zdecydowało się nagrodzić 11 organizacji niosących pomoc Kobietom z Ukrainy i ich rodzinom. Łącznie trafi do nich prawie milion złotych.

Środki, które pozostały w Funduszu zostaną przeznaczone na kolejną edycję Programu Grantowego. Jego uruchomienie jest już w planach.

 

Otworzyliśmy Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy

Niemal przez cały tydzień można tu wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. 

Organizujemy lektoraty języka polskiego, warsztaty z gotowania czy haftu oraz grupowe spotkania z psycholożką. Na miejscu utworzono też kącik dla dzieci.

W najbliższym czasie zaplanowane są również warsztaty malarskie, tworzenie kolaży, a także szkolenie w zakresie radzenia sobie ze stresem związanym z relokacją. 

Centrum funkcjonuje przy ulicy Ogrodowej 3 w Warszawie.
 

Powołaliśmy Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie

Pieniądze z Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!” zasiliły pierwszą edycję specjalnego Programu Grantowego.

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie to koalicja Kobiet z Polski i Ukrainy, która decyduje m.in. do kogo trafią granty. Premiowane są pomysły oparte będą na budowie zespołu złożonego z Polek i Ukrainek na poziomie lokalnym.

W skład Siostrzeństwa z polskiej strony weszły m.in. Ewa Ewart, Dominika Kulczyk, Agnieszka Holland, Janina Ochojska czy Olga Tokarczuk. Z ukraińskiej – m.in. Iryna Deszczyca, Halyna Karp, Olha Matviienko, Oksana Zabużko czy Iryna Zapatrina.
 

Wesprzyj nasze działania deklarując stałą wpłatę za pośrednictwem serwisu Patronite

Wsparcie udzielane przez Patrona Autorowi stanowi darowiznę na cele statutowe Fundacji Kulczyk Foundation. Polegają one na udzielaniu i organizowaniu pomocy humanitarnej oraz realizacji projektów społecznych dla osób potrzebujących, dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Fundacja przeznaczy środki na wspomniane cele, z uwzględnieniem ustalonych bieżących potrzeb adresatów wsparcia oraz projektów pomocowych. Tym samym, niezależnie od postanowień Regulaminu Serwisu Patronite, Fundacja nie oferuje i nie jest zobowiązana do świadczeń na rzecz Patrona w ramach Progu.

Szczegóły akcji, zbiórki i Programu Grantowego publikujemy na www.czescdziewczyny.pl

Na naszej stronie możesz też znaleźć i podpisać list skierowany do Dziewczyn z Ukrainy.

Podpisało się pod nim wiele znanych Polek - przedsiębiorczyń, dziennikarek, artystek i działaczek społecznych. Dołącz do nas! 

Cele Autora

Lektoraty języka polskiego dla Kobiet z Ukrainy
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 160 zł brakuje
14%
Ta kwota pozwoli nam na pokrycie kosztów lektoratów języka polskiego dla 20 Kobiet z Ukrainy.

W ich ramach zorganizujemy:

✔ 2 kursy na poziomie podstawowym - A1
✔ 40 spotkań z lektorem w ramach obu kursów


Wakacje dla Dzieci z Polski i Ukrainy
  • 9 000 zł miesięcznie
  • 8 160 zł brakuje
9%
Te środki pozwolą nam na pokrycie części kosztów wakacji dla ukraińskich dzieci z Warszawy i polskich dzieci z Kielecczyzny.

W ich ramach zorganizujemy:

✔ tygodniowy wyjazd do japońskiej wioski DOJO niedaleko Kielc
✔ zajęcia sportowe, wypoczynek na miejscu, pomoc terapeutyczną
✔ transport dla dzieci oraz kadrę psychologiczną i medyczną na czas wyjazdu


Pomoc psychologiczna dla Kobiet z Ukrainy
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 14 160 zł brakuje
5%
Ten próg pozwoli nam na pokrycie kosztów pomocy psychologicznej dla Kobiet z Ukrainy.

W jej ramach zorganizujemy:

✔ 20 grupowych spotkań kobiet z psycholożką
✔ 20 warsztatów radzenia sobie ze stresem związanym z relokacją

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Cześć Dziewczyny! już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
25 zł
Magdalena Szadkowska
Magdalena Szadkowska
100 zł
Anonimowy patron
25 zł
Agnieszka Laska
Agnieszka Laska
45 zł
Mirosława Madera-Urban
Mirosława Madera-Urban
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.