Cześć Dziewczyny!

W Patronite od 07.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 238

Liczba Patronów: 470

Zostań Patronem
Kup na prezent
41 patronów
2 535 miesięcznie
43 970 łącznie
Kulczyk Foundation zrealizowała ponad 200 projektów pomocowych w 66 krajach na 6 kontynentach. Dziś tworzymy "Cześć Dziewczyny!" – specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. Dołącz do nas!

O Autorze

Mówimy „Cześć!” wszystkim ukraińskim Dziewczynom, które przyjeżdżają do Polski. I niekończymy na powitaniu.

Utworzyliśmy specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. Dzięki niemu gromadzimy pieniądze na długofalową pomoc dla wszystkich Dziewczyn i ich rodzin, które dzięki nam będą mogły lepiej odnaleźć się w Polsce.

Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Patronite. Zależy nam na stałym wsparciu i regularnych wpłatach od darczyńców. Kwoty mogą być niewielkie, ale dzięki dłuższemu zobowiązaniu możemy budować dla Dziewczyn wieloletnią pomoc.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź: www.czescdziewczyny.pl
 

Generator prądu dla szpitala w Kijowie

Właśnie dostarczyliśmy do szpitala miejskiego w Ukrainie - Kyiv City Diagnostical Centre For Children, generator prądu. Dzięki temu szpital będzie mógł pracować w pełnym wymiarze godzin, mimo tak częstych teraz przerw w dostawach elektryczności. 

Przyznaliśmy kolejne granty. Do 16 organizacji trafi prawie milion złotych

O tym, kto otrzyma dofinansowanie, zdecydowało Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, rozstrzygając II Edycję Programu Grantowego "Cześć Dziewczyny!".

Z idei i słów przeszliśmy do czynów i konkretów – mówiła Dominika Kulczyk podczas spotkania Siostrzeństwa.

W II Edycji Programu wpłynęło ponad 300 wniosków o dofinansowanie. Zwycięskie projekty mają objąć swoim działaniem ponad 2000 kobiet i dzieci z Ukrainy.

Mając jedno życie, możesz mieć drugą szansę – przekonywała Julia Bogusławska, koordynatorka projektu „Ukrainka w Polsce”.

Projekty wcielą w życie organizacje z Warszawy, Gdańska, Poznania, Torunia, Łodzi czy Olsztyna. Pełna lista laureatów programu jest dostępna na stronie www.czescdziewczyny.pl

Już ponad 1000 osób wzięło udział w warsztatach, które organizujemy

Zajęcia odbywają się w powołanym przez nas Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy "Cześć Dziewczyny!". To m.in. lektoraty języka polskiego, spotkania integracyjne, informacyjne i pomocowe.

Większość spotkań prowadzą uchodźczynie. Część z nich współorganizuje z nami Dom Ukraiński. Stale współpracujemy także ze szkołami dla dzieci z Ukrainy. Na miejscu utworzono także specjalny kącik dla najmłodszych. 

Centrum "Cześć Dziewczyny!" działa przy ulicy Ogrodowej 3 w Warszawie. Zapraszamy kobiety i dzieci na bezpłatne zajęcia. Ich harmonogram jest ustalany na bieżąco. Na maile ze zgłoszeniami czekamy pod adresem: warsztaty@kulczykfoundation.org.pl
 

Sfinansowaliśmy kolonie dla dzieci z Ukrainy

„Ukraińskie Lato w Warszawie” czyli letnie kolonie dla dzieci zorganizowała Fundacja Educational Center Children of Ukraine . Fundacja zapewnia edukację dzieciom z Ukrainy, które z powodu wojny zostały zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny.

Bezpieczną przystań podopieczni fundacji znaleźli w Polsce, w podwarszawskich Markach. Dzieci odwiedzały teatry i muzea, miały też możliwość wzięcia udziału w lekcjach tańca, śpiewu czy malowania. Podczas kolonii odbywały się też warsztaty dziennikarskie, kreatywne lekcje fizyki, historii oraz języka polskiego.

Kolonie zostały sfinansowane z Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Fundacja Educational Center Children of Ukraine to jedna z 11 organizacji, które otrzymały dofinansowanie w pierwszej edycji Programu.
 

Przyznaliśmy granty organizacjom, które pomagają kobietom i dzieciom z Ukrainy

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, które powołaliśmy, wybrało zwycięskie projekty w ramach Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”.

W Pierwszej Edycji Programu otrzymaliśmy 450 wniosków o dofinansowanie. Najlepsze z nich mogły liczyć na granty w wysokości od 50 do 100 tysięcy złotych.

Siostrzeństwo zdecydowało się nagrodzić 11 organizacji niosących pomoc Kobietom z Ukrainy i ich rodzinom. Łącznie trafi do nich prawie milion złotych.

Środki, które pozostały w Funduszu zostaną przeznaczone na kolejną edycję Programu Grantowego. Jego uruchomienie jest już w planach.

 

Otworzyliśmy Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy

Niemal przez cały tydzień można tu wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. 

Organizujemy lektoraty języka polskiego, warsztaty z gotowania czy haftu oraz grupowe spotkania z psycholożką. Na miejscu utworzono też kącik dla dzieci.

W najbliższym czasie zaplanowane są również warsztaty malarskie, tworzenie kolaży, a także szkolenie w zakresie radzenia sobie ze stresem związanym z relokacją. 

Centrum funkcjonuje przy ulicy Ogrodowej 3 w Warszawie.
 

Powołaliśmy Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie

Pieniądze z Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!” zasiliły pierwszą edycję specjalnego Programu Grantowego.

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie to koalicja Kobiet z Polski i Ukrainy, która decyduje m.in. do kogo trafią granty. Premiowane są pomysły oparte będą na budowie zespołu złożonego z Polek i Ukrainek na poziomie lokalnym.

W skład Siostrzeństwa z polskiej strony weszły m.in. Ewa Ewart, Dominika Kulczyk, Agnieszka Holland, Janina Ochojska czy Olga Tokarczuk. Z ukraińskiej – m.in. Iryna Deszczyca, Halyna Karp, Olha Matviienko, Oksana Zabużko czy Iryna Zapatrina.
 

Wesprzyj nasze działania deklarując stałą wpłatę za pośrednictwem serwisu Patronite

Wsparcie udzielane przez Patrona Autorowi stanowi darowiznę na cele statutowe Fundacji Kulczyk Foundation. Polegają one na udzielaniu i organizowaniu pomocy humanitarnej oraz realizacji projektów społecznych dla osób potrzebujących, dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Fundacja przeznaczy środki na wspomniane cele, z uwzględnieniem ustalonych bieżących potrzeb adresatów wsparcia oraz projektów pomocowych. Tym samym, niezależnie od postanowień Regulaminu Serwisu Patronite, Fundacja nie oferuje i nie jest zobowiązana do świadczeń na rzecz Patrona w ramach Progu.

Szczegóły akcji, zbiórki i Programu Grantowego publikujemy na www.czescdziewczyny.pl

Na naszej stronie możesz też znaleźć i podpisać list skierowany do Dziewczyn z Ukrainy.

Podpisało się pod nim wiele znanych Polek - przedsiębiorczyń, dziennikarek, artystek i działaczek społecznych. Dołącz do nas! 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Violetta Kisiel
Violetta Kisiel
Próg: 25 zł
Jacek Koziński
Jacek Koziński
Próg: 500 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Magdalena Szadkowska
Magdalena Szadkowska
Próg: 100 zł
Magdalena Lukasik
Magdalena Lukasik
Próg: 25 zł
Małgorzata Dosiak
Małgorzata Dosiak
Próg: 45 zł