Dagmara Adamiak

W Patronite od 26.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 828

Liczba Patronów: 1144

Zostań Patronem
7 patronów
395 miesięcznie
2 945 łącznie
Jestem Waszą obywatelską polityczką - dzięki Waszemu wsparciu mogę działać i pomagać niezależnie.

O Autorze

Hej kochane osoby!

Nazywam się Dagmara Adamiak (na Instagramie dagmara_adamiak), mam 24 lata i niedawno ukończyłam studia prawnicze na UAM w Poznaniu, broniąc pracę magisterską dotyczącą realizacji przepisów Konwencji Antyprzemocowej. Obecnie odbywam studia podyplomowe z prawa pracy na UW. Jestem aktywistką i działaczką społeczną. Od lat prowadzę inicjatywę na rzecz praw kobiet oraz szeroko pojętej równości RÓWNiE (na Instagramie rown.i.e). Teraz moja inicjatywa przekształca się w Fundację! Rozpoczęliśmy już kompleksowe wsparcie osób doświadczających przemocy i dyskryminacji, zorganizowaliśmy Akcję Skrzynka oraz Festyn Siostrzeństwa i Równości w Szczecinie!
Mamy mnóstwo pomysłów, ale potrzebujemy wsparcia, aby je realizować. Liczymy na Was!

Walczę o prawa kobiet i mniejszości, organizując i wspierając protesty, realizując inne akcje edukacyjne, pisząc w social mediach, bezpośrednio udzielając wsparcia osobom doświadczającym dyskryminacji bądź przemocy, pomagając kobietom, a także osobom młodym w trudnych sytuacjach. Wznawiałam działalność Amnesty International Szczecin, zajmującą się prawami człowieka. Wnosiłam o Kartę LGBT+ w Szczecinie oraz uchwałę antydyskryminacyjną. Jestem wolontariuszką marszów równości. Uczestniczyłam w warsztatach z prawa antydyskryminacyjnego organizowanych przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Jestem organizatorką strajków kobiet w moim mieście. 

Przybyłam tutaj, ponieważ potrzebuję wsparcia w moich działaniach. Chciałabym stworzyć w Szczecinie miejsce, gdzie każda osoba byłaby mile widziana i mogłaby na wsparcie i bezpieczeństwo. Będę walczyć i działać, bo chcę żyć w państwie praworządnym, demokratycznym, szanującym przyrodzone prawa człowieka.

Ze względu na organizowanie protestów w obronie praw kobiet, zostałam już po raz drugi wezwana na policję. Pierwszy raz był w styczniu - zostałam przesłuchana w sprawie o obrazę uczuć religijnych, bo niosłam krzyż z napisem prawa kobiet. Pytano mnie wtedy o moje poglądy w kwestii prawa do aborcji oraz o to, czy byłam wychowana w wierze katolickiej. Nic w tej sprawie dalej się nie wydarzyło, więc podejrzewam, że nie mieli wystarczająco, aby postawić mi zarzuty, więc szukają dalej. Dostałam kolejne wezwanie - tym razem o zniewagę prezydenta. 

Potrzebuję Waszego wsparcia. Dziękuję, że jesteście.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Bogdan Żukowski
Bogdan Żukowski
Próg: 20 zł
Jędrzej Dudkiewicz
Jędrzej Dudkiewicz
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Wiesław Chronchol
Wiesław Chronchol
Próg: 10 zł
Emilian Pukacz
Emilian Pukacz
Próg: 200 zł
Edward Wilkocki
Edward Wilkocki
Próg: 10 zł