Dom Miłosierdzia w Otmuchowie

W Patronite od 23.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
370 łącznie
Nadrzędnym celem naszego Stowarzyszenia jest przyczynianie się do krzewienia i rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego poprzez czynienie uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała innym ludziom, pomoc i troska o wszechstronny i możliwie najpełniejszy rozwój człowieka jako Bożego stworzenia, powołanego

O Autorze

Nadrzędnym celem naszego Stowarzyszenia jest przyczynianie się do krzewienia i rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego poprzez czynienie uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała innym ludziom, pomoc i troska o wszechstronny i możliwie najpełniejszy  rozwój człowieka jako Bożego stworzenia, powołanego do życia w wolności dziecka Bożego, wspierania oraz odnowa człowieka, rodziny i społeczeństwa  ku zdrowemu i godnemu życiu.

Na co dzień w Domu Miłosierdzia czynimy uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Staramy się aby nasza pomoc kierowana była przede wszystkim do najbardziej potrzebujących, wykluczonych z życia rodzinnego, społeczno-kulturalnego oraz religijnego, staramy się dla naszych podopiecznych stworzyć atmosferę domu – wspólnoty.
Rozdajemy żywność i odzież, prowadzimy Katolicką Poradnie Życia Rodzinnego – Poradnię Miłosierdzia, gdzie małżeństwa, rodziny osoby potrzebujące mogą skorzystać z darmowej  pomocy psychologa, terapeuty, mediatorów rodzinnych, kierowników duchowych, spowiedników i księdza egzorcysty.
Oprócz czynienia uczynków miłosierdzia  - Dom Miłosierdzia jest też miejscem spotkań i formacji Wspólnot i grup oraz szczególnym miejscem kultu Miłosierdzia Bożego.  Systematycznie praktykujemy różne formy kultu Bożego Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał nam przez Siostrę Faustynę. 

Obecnie jesteśmy na etapie remontów i dostosowania pomieszczeń na kuchnie, jadłodajnie, łazienki dla potrzebujących oraz kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu poświęconą Matce Najświętszej.

Naszą prośbę o wsparcie kierujemy do wszystkich, dla których wartości przez nas pielęgnowane są ważne, do ludzi o sercach otwartych  na potrzeby, cierpienie i niedostatki drugiego człowieka.

Dziękujemy, obiecujemy modlitwę i z serca błogosławimy :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Wojtas
Marta Wojtas
Próg: 10 zł
Agnieszka  Grzegorz  Biernaccy
Agnieszka Grzegorz Biernaccy
Próg: 50 zł
Magdalena  Szeptycka
Magdalena Szeptycka
Próg: 20 zł