Eliza Michalik

W Patronite od 06.09.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 212

liczba Patronów: 317

30 patronów
1 165 zł miesięcznie
11 015 zł łącznie
Jestem niezależną komentatorką, felietonistką, autorką i współautorką kilku książek. Po 12 latach pracy zrezygnowałam z prowadzenia trzech autorskich programów w Telewizji Superstacja i postanowiłam pracować dla Państwa bez pośredników. Mam nadzieję, że razem uda się nam zrealizować ciekawe projekty

O Autorze

O mnie

Jestem dziennikarką i publicystką, prasową, radiową i telewizyjną, autorką i współautorką kilku książek, m.in “Polska na kozetce” i “Szpile”, pracowałam w Radiu Kolor i Radiu Dla Ciebie, pisywałam w kilku gazetach i tygodnikach, w tym we “Wprost”, “Życiu Warszawy”i “Ozonie” przez 13 lat prowadziłam w Telewizji Superstacja trzy autorskie programy publicystyczne, w tym “Szpile”, do którego zapraszam tylko kobiety. Obecnie jestem publicystką “Gazety Wyborczej” i portali naTemat oraz koduj24.pl, prowadzę własny kanał na YouTube i jestem dziennikarką portalu Onet, w którym prowadzę piątkowy poranny program z cyklu Onet Opinie.

Akademia Siły Kobiet 

Akademia Siły Kobiet to absolutnie unikalny projekt interaktywnego portalu dla kobiet, choć zamierzam zaprosić do niego także mężczyzn, wszystkich naszych wspaniałych przyjaciół, partnerów i sprzymierzeńców, którzy nas kochają, lubią i szanują i chcą nas wspierać, co w dzisiejszej Polsce, jest szczególnie niezbędne. Tych, którzy szli z nami w Czarnych Protestach lub/i mocno trzymają za nas kciuki.

My kobiety, stanowimy ponad połowę społeczeństwa, jesteśmy pomysłowe, zdeterminowane, mądre, piękne, zdolne, piekielne silne i pracowite, ale to, jak o sobie myślimy, zbyt częste niskie poczucie własnej wartości i skłonność do brania na siebie za dużych obciążeń (efekt naszego katolickiego lub/i tradycyjnego wychowania), niska jakość naszych związków i życia i stanowczo zbyt niska świadomość własnych praw - to wszystko wymaga zmiany.

Od lat rozmawiam z kobietami i wiem jak bardzo jej potrzebują, jednak nie są w stanie przeprowadzić jej same - bo nikt  naprawdę istotnych zmian nigdy nie przeprowadza sam. Potrzebują wsparcia, pomocy, narzędzi, nowych możliwości i szerszych horyzontów - i to wszystko zapewni im, nam, Akademia Siły Kobiet, poprzez nowoczesne warsztaty on line, wykłady motywacyjne i interaktywną pracę z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Akademia Siły Kobiet będzie wsparciem i możliwością rozwoju dla kobiet, które chcą się dowiedzieć, jak mogą żyć lepiej, naprawdę o siebie dbać i konkretnie pomóc sobie w różnych życiowych, osobistych i społecznych problemach i sytuacjach.

Wszystkie kobiety, które zechcą rozwijać się, zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności z różnych dziedzin, pracować nad rozwojem zawodowym, społecznym i osobistym, nad swoimi związkami uczuciowymi i relacjami z partnerami i rodziną, znajdą tu niezbędną i bardzo konkretną pomoc i wsparcie.

Do ich dyspozycji będą warsztaty z wielu dziedzin rozwoju osobistego i zawodowego on line, możliwość rozmowy z najlepszymi terapeutami i psychologami, podcasty z ciekawymi rozmowami z pasjonującymi kobietami i mężczyznami, najlepszymi w swoich dziedzinach, interaktywne internetowe siostrzeńskie grupy wsparcia i “wysłuchiwalnie”, w których będziecie mogły opowiadać o swoich problemach i uzyskiwać odpowiedzi na swoje pytania.

Będą też materiały video, artykuły i wywiady, ale także konkretne adresy i telefony pod którymi możecie uzyskać pomoc w różnych sytuacjach, w razie konieczności.

Akademię Siły Kobiet wymyśliłam dwa lata temu, pomysł dojrzewał we mnie jakiś czas, częściowo jako efekt niezgody na treści promowane w prasie nazywanej “kobiecą”, wszechobecny wizerunek kobiety jako towaru ocenianego według “seksualnej przydatności do spożycia”, a częściowo jako świadomość potrzeby wsparcia, psychologicznego i życiowego, merytorycznego, jakiego kobiety potrzebują bardzo (bardzo!), zwłaszcza teraz, w epoce łamania ich praw, także człowieka i obywatelskich, na niespotykaną skalę.

 

Zawsze chciałam przyczynić się do tego, żeby kobiety były szczęśliwsze, bardziej świadome i przede wszystkim - bardziej wolne i moja Akademia Siły Kobiet będzie realizacją tego marzenia.

 

 

Dlaczego Patronite?

Ponieważ Was potrzebuję i bez, bez Waszej pomocy i uczestnictwa nie uda mi się zbudować Akademii Siły Kobiet. Do realizacji tego przedsięwzięcia potrzebuję pieniędzy, niemałych. Na początek co najmniej 100 tysięcy złotych, niezbędnych żeby z pomocą profesjonalnego, przyjaznego kobietom zespołu specjalistów zbudować silnik i projekt nowoczesnego portalu. Następnie żeby opłacić największych i najlepszych fachowców, którzy poprowadzą dla Was warsztaty online, siostrzeńskie grupy wsparcia, z którymi porozmawiam w podcastach i materiałach video, najlepszych polskich psychologów i terapeutów (psycholożki i terapeutki - mam nadzieję, że moja absolutnie ulubiona pani Kasia Miller nie odmówi współpracy :)), którzy pomogą Wam pomóc sobie w Waszych problemach i rozwijać się.

Rozważałam różne opcje finansowania, ale najuczciwszą, najbardziej przejrzystą i sensowną z nich wydaje mi się zwrócenie się bezpośrednio do Was, moich widzów, czytelników i słuchaczy, którzy jesteście ze mną od lat, wspieracie mnie i mi ufacie.

Nie chcę zwracać się do sponsorów, wolę zwrócić się do Was, moich widzów i widzek, czytelniczek i czytelników, bo to Wy jesteście ze mną od lat w tych dobrych i złych chwilach. I to bez Was moja praca kompletnie nie ma sensu.

Byliście ze mną zawsze, nawet w najtrudniejszych chwilach, a teraz mam nadzieję, że jako moi Patroni, pomożecie mi w realizacji przedsięwzięcia, które może pomóc Polkom rozwijać się, zwiększać swoją siłę i otwierać możliwości, a także, co również ma ogromne znaczenie, chronić ich (nasze) prawa człowieka i obywatelskie. Tak, by kobieta nie była już nigdy w Polsce człowiekiem drugiej kategorii, drugiego sortu.

Nie zakładam, że nie uda mi się osiągnąć celu, moim zdaniem nie istnieje taka możliwość. Owszem, to potrwa, budowa portalu to będzie proces, praca i działanie krok po kroku, kawałek po kawałku i w każdym z tych etapów będziecie mogli uczestniczyć, a nie tylko go obserwować.

Gdyby jednak zebrana kwota nie pozwoliła na zrealizowanie aż tak ogromnego przedsięwzięcia, środki Patronów, Wasze, posłużą do wydania książki (lub książek i materiałów video) o sile kobiet, w różnych obszarach, osobistym, psychologicznym, społecznym i prawnym, książki, o której też od dawna myślę, która będzie cyklem rozmów z silnymi kobietami, z których każda pokonała jakiś ogromny życiowy problem, jeden z tych, z jakimi my kobiety, borykamy się codziennie.  I której droga, opowieść, doświadczenie i siła mogą stać się dla nas wszystkich inspiracją.

 

W ramach realizacji celu, jakim jest zebranie pieniędzy na Akademię Siły Kobiet, ustaliliśmy z partnerami z Patronite 3 progi finansowe, które krok po kroku umożliwią nam realizację zadania.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem