Falkorem w Rejs

W Patronite od 12.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 499

Liczba Patronów: 845

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
847 miesięcznie
Nasz nieduży (niecałe 10 metrów), 40-letni jacht oceaniczny - Falkor - na którym mieszkamy i żeglujemy już od ponad 4 lat, znów wyruszył w rejs. Mamy na nim miejsce też dla Ciebie, jeśli zechcesz.

O Autorze

 

Falkorem w Rejs to eksperyment, w ramach którego żeglujemy Falkorem i opowiadamy o naszej podróży (głównie w formie filmów video) oraz zapraszamy na wspólne rejsy społeczność wspierającą nas tutaj. 

Nasze rejsy z Wami w 2020 roku dały nam masę radości i świetnych wspomnień (możecie je zobaczyć na naszym kanale na YT). Od maja 2021 planujemy ruszyć z nowym etapem rejsu i pożeglować z Wami po Morzu Śródziemnym.
 


 

Uwaga! - aktualnie, do odwołania, nie przyjmujemy zapisów na nowe terminy rejsów. Skontaktuj się z nami zanim zdecydujesz się zasubskrybować nas na Patronite, jeśli Twoją główną motywacją jest możliwość przyjazdu.

 


 


A co dalej?

Nasza wyprawa z Europy na przez Atlantyk na Karaiby i z powrotem w 2018/19 była niesamowitym doświadczeniem i zdecydowanie chcemy popłynąć w tamte strony jeszcze raz, jeśli tylko będzie to możliwe. A dalej… dalej przez Panamę na Pacyfik.

Pomożecie nam opłynąć Falkorem świat? :-)
 

 

Nieco o nas

My - Asia i Michał - od kiedy pamiętamy, i razem i z osobna, dążyliśmy do nowych aktywności i przygód. Żeglarstwo pojawiło się w naszych życiach jeszcze w dzieciństwie, ale nie zawsze było najważniejszą częścią życia - chodziliśmy po górach, jeździliśmy na nartach, lataliśmy na paralotniach, przeprowadzaliśmy się często…

Nasza przygoda z Falkorem rozpoczęła się z malowniczego Askersund, na jednym ze Szwedzkich jezior i zabrała nas już w najróżniejsze miejsca. Mieszkamy na nim i żeglujemy już od prawie 4 lat i trochę nie wyobrażamy sobie innego życia. Falkor to 32 stopowy jacht Marieholm32E. Dla nas jest on jednak znacznie więcej niż przedmiotem służącym do pływania - to dom, opiekun i współtowarzysz przygód.
Gościliśmy na Falkorze przez ten czas wielu starych i nowych znajomych oraz nasze rodziny. Lubimy dzielić się przygodami, opowieściami i naszym życiem z innymi. Bywa tu ciasno ale zawsze jest przytulnie. Nie jest to jacht z tych “luksusowych” ale ma swoje wygody i dzielnie żegluje w nowe strony.
 


Jak działać będą Pocztówki Falkora?

Dołączając do naszego community i wspierając nas, będziecie otrzymywać od nas pocztą pocztówki. Będą to kartki z danego kawałka podróży - nasze podziękowanie i pamiątka. Ale co ważniejsze, są one jednocześnie zaproszeniem do odwiedzenia nas i do współtworzenia historii podróży Falkora!

 


Jak wyobrażamy sobie to wszystko na początek?

Koncept jest następujący - Wy wspieracie nas tutaj, a my wysyłamy Wam pocztówki oraz publikujemy filmiki i zdjęcia, opowiadamy o miejscach, przygodach i realiach życia na morskim jachcie. 

Przeliczyliśmy czas, miejsca i pieniądze i wyszło nam, że wsparcie już na poziomie 93 zł miesięcznie od osoby, wystarczy aby się udało!

Gdzy już znajdziecie się na pokładzie, to koszty każdego z etapów rejsu rozliczamy dość prosto - na początku zrzucamy się wszyscy na “kasę jachtową”, z której w czasie wspólnej przygody płacimy za zakupy jedzenia, paliwo, opłaty portowe i inne wspólne, podstawowe koszty (jest portfel i karta jachtowa). Na koniec, dzielimy po równo i oddajemy to co zostało. W skład kasy jachtowej wchodzi też niewielka zrzutka na “smary, filtry i śrubki” - 15 euro od osoby na wyjazd. Z tego (czasem wspólnie) naprawiamy i serwisujemy Falkorowi to, co wymaga naprawienia czy wyserwisowania, kupujemy mu chemię, farby i inne szkutnicze materiały, i ogólnie dbamy o to żeby był dla Was w dobrym i bezpiecznym stanie.
Transport do umówionego miejsca, w którym się zaokrętujecie, ogarniacie sami, ale służymy w tym zakresie radą i pomocą (a mamy spore doświadczenie w dostawaniu się w miejsca).

Na jachcie mamy drukarkę - więc nie ma problemu, żeby od razu po rejsie wystawić opinię potrzebną do uzyskiwania uprawnień PZŻ (sternik morski) oraz RYA.

I tyle, cała reszta zawiera się w zaproszeniu na Falkora :-)
 


Jak można zaklepać termin przygody?

Ten system będziemy dopracowywać, obserwując na bieżąco, jak się sprawdza. Jeśli będzie potrzeba, to zmienimy lub wprowadzimy dodatkowe zasady, ale chcielibyśmy możliwie ograniczyć ilość i poziom skomplikowania formalności.

 

Kwestia żeglowania z nami wygląda następująco:

 • Aby móc przyjeżdżać do nas na wspólne żeglowanie (tygodniowe), wystarczy zacząć wspierać nas tutaj na poziomie 93 zł (za jedną osobę), lub 179 zł (za dwie osoby).
 • Obecnie, ze względu na dostępność terminów, nowych patronów zapraszamy po minimum 6 miesiącach patronatu.
 • Aby dowiedzieć się o dostępnych terminach, czy zarezerwować miejsce na rejsie, piszcie do nas messengerem, mailem lub telefonicznie - gdy potwierdzimy, to jest to wiążące.
 • Gdy umawiamy się na termin, to jest to pewne (na tyle, na ile można być czegoś pewnym na morzu), ale ze względu na charakter naszej podróży, nie jesteśmy w stanie umówić się z Wami na dokładną lokalizację na kilka miesięcy naprzód - z rezerwacją biletów lotniczych będziecie musieli zazwyczaj trochę poczekać. Staramy się jednak dawać znać tak szybko, jak to tylko możliwe. 

 

Jeśli z powodu covidowych ograniczeń w podróży, planowany termin nie będzie mógł dojść do skutku postaramy się przełożyć Wasz przyjazd na inny dostępny termin.
 

Szczegóły planów na najbliższe miesiące i inne aktualne informacje znajdziecie na naszym profilu na FB.
 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Poczytane - audiobooki i słuchowiska
Poczytane - audiobooki i słuchowiska
Próg: 35 zł
Bogdan Andrzejewski
Bogdan Andrzejewski
Próg: 179 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Maciej Frankowicz
Maciej Frankowicz
Próg: 93 zł
Kamil Christ
Kamil Christ
Próg: 35 zł
Władysław Kasicki
Władysław Kasicki
Próg: 93 zł