Falkorem w Rejs

W Patronite od 12.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 205

Liczba Patronów: 549

Zostań Patronem
24 patronów
2 154 miesięcznie
Nasz nieduży (niecałe 10 metrów), 40-letni jacht oceaniczny - Falkor - na którym mieszkamy i żeglujemy już od ponad 4 lat, znów wyruszył w rejs. Mamy na nim miejsce też dla Ciebie, jeśli zechcesz.

O Autorze

 

Falkorem w Rejs to eksperyment, w ramach którego żeglujemy Falkorem i opowiadamy o naszej podróży (głównie w formie filmów video) oraz zapraszamy na wspólne rejsy społeczność wspierającą nas tutaj. 

Nasze rejsy z Wami w 2020 roku dały nam masę radości i świetnych wspomnień (możecie je zobaczyć na naszym kanale na YT). Od kwietnia 2021 planujemy ruszyć z nowym kalendarzem rejsów i pożeglować z Wami po Morzu Śródziemnym. Zjeść canollo na Sycyli, zanurkować na Malcie, przetestować korsykańskie wino i pójść spać z widokiem na Etnę. 
 


A co dalej?

Nasza wyprawa z Europy na przez Atlantyk na Karaiby i z powrotem w 2018/19 była niesamowitym doświadczeniem i zdecydowanie chcemy popłynąć w tamte strony jeszcze raz, jeśli tylko będzie to możliwe. A dalej… dalej przez Panamę na Pacyfik.

Pomożecie nam opłynąć Falkorem świat? :-)
 

 

Nieco o nas

My - Asia i Michał - od kiedy pamiętamy, i razem i z osobna, dążyliśmy do nowych aktywności i przygód. Żeglarstwo pojawiło się w naszych życiach jeszcze w dzieciństwie, ale nie zawsze było najważniejszą częścią życia - chodziliśmy po górach, jeździliśmy na nartach, lataliśmy na paralotniach, przeprowadzaliśmy się często…

Nasza przygoda z Falkorem rozpoczęła się z malowniczego Askersund, na jednym ze Szwedzkich jezior i zabrała nas już w najróżniejsze miejsca. Mieszkamy na nim i żeglujemy już od prawie 4 lat i trochę nie wyobrażamy sobie innego życia. Falkor to 32 stopowy jacht Marieholm32E. Dla nas jest on jednak znacznie więcej niż przedmiotem służącym do pływania - to dom, opiekun i współtowarzysz przygód.
Gościliśmy na Falkorze przez ten czas wielu starych i nowych znajomych oraz nasze rodziny. Lubimy dzielić się przygodami, opowieściami i naszym życiem z innymi. Bywa tu ciasno ale zawsze jest przytulnie. Nie jest to jacht z tych “luksusowych” ale ma swoje wygody i dzielnie żegluje w nowe strony.
 


Jak działać będą Pocztówki Falkora?

Dołączając do naszego community i wspierając nas, będziecie otrzymywać od nas pocztą pocztówki. Będą to kartki z danego kawałka podróży - nasze podziękowanie i pamiątka. Ale co ważniejsze, są one jednocześnie zaproszeniem do odwiedzenia nas i do współtworzenia historii podróży Falkora!

 


Jak wyobrażamy sobie to wszystko na początek?

Koncept jest następujący - Wy wspieracie nas tutaj, a my wysyłamy Wam pocztówki oraz publikujemy filmiki i zdjęcia, opowiadamy o miejscach, przygodach i realiach życia na morskim jachcie. 

Przeliczyliśmy czas, miejsca i pieniądze i wyszło nam, że wsparcie już na poziomie 93 zł miesięcznie od osoby, wystarczy aby się udało!

Gdzy już znajdziecie się na pokładzie, to koszty każdego z etapów rejsu rozliczamy dość prosto - na początku zrzucamy się wszyscy na “kasę jachtową”, z której w czasie wspólnej przygody płacimy za zakupy jedzenia, paliwo, opłaty portowe i inne wspólne, podstawowe koszty (jest portfel i karta jachtowa). Na koniec, dzielimy po równo i oddajemy to co zostało. W skład kasy jachtowej wchodzi też niewielka zrzutka na “smary, filtry i śrubki” - 15 euro od osoby na wyjazd. Z tego (czasem wspólnie) naprawiamy i serwisujemy Falkorowi to, co wymaga naprawienia czy wyserwisowania, kupujemy mu chemię, farby i inne szkutnicze materiały, i ogólnie dbamy o to żeby był dla Was w dobrym i bezpiecznym stanie.
Transport do umówionego miejsca, w którym się zaokrętujecie, ogarniacie sami, ale służymy w tym zakresie radą i pomocą (a mamy spore doświadczenie w dostawaniu się w miejsca).

Na jachcie mamy drukarkę - więc nie ma problemu, żeby od razu po rejsie wystawić opinię potrzebną do uzyskiwania uprawnień PZŻ (sternik morski) oraz RYA.

I tyle, cała reszta zawiera się w zaproszeniu na Falkora :-)
 


Jak można zaklepać termin przygody?

Ten system będziemy dopracowywać, obserwując na bieżąco, jak się sprawdza. Jeśli będzie potrzeba, to zmienimy lub wprowadzimy dodatkowe zasady, ale chcielibyśmy możliwie ograniczyć ilość i poziom skomplikowania formalności. Na chwilę obecną zaplanowaliśmy to tak:

  • aby dołączyć do danego któregoś z etapów wystarczy zacząć wspierać nas tutaj na poziomie 93 zł za jedną, lub 179 zł za dwie osoby;
  • przyjmujemy dżentelmeńskie zobowiązanie, że zostaniecie z nami minimum 4 miesiące, ale przylatywać możecie od razu;
  • by zarezerwować miejsce na rejsie piszcie messengerem, mailem lub telefonicznie - gdy potwierdzimy, to jest to wiążące.

Jeśli z powodu covidowych ograniczeń w podróży, planowany termin nie będzie mógł dojść do skutku postaramy się przełożyć Wasz przyjazd na inny dostępny termin w tym roku.
 

Szczegóły planów na wiosnę, lato i jesień niebawem w zakładce posty i na naszym profilu na FB.
 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
179 zł miesięcznie
KiK Wołyńscy
KiK Wołyńscy
35 zł miesięcznie
Bob Bobuszko
Bob Bobuszko
35 zł miesięcznie
Ewa Kępińska
Ewa Kępińska
93 zł miesięcznie
Anonimowy patron
10 zł miesięcznie
Maciej Frankowicz
Maciej Frankowicz
93 zł miesięcznie