Festiwal Akcja Empatia

W Patronite od 05.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1002

Liczba Patronów: 930

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
350 miesięcznie
4 120 łącznie
W Festiwalu Akcja Empatia uczestniczą ludzie z bardzo różnych sektorów – biznes, edukacja, instytucje publiczne i oczywiście trenerzy, coache, liderzy i animatorzy. Na ostatnim festiwalu ogłosiliśmy MANIFEST EMPATYCZNY, który podpisują setki osób.

O Autorze

Działania w ramach Akcji Empatia są moim i moich współpracowników wkładem w budowanie lepszych relacji, a dzięki nim – lepszego świata.

https://akcja-empatia.pl/

Zwieńczeniem całorocznych działań jest FESTIWAL EMPATIA W DZIAŁANIU, który w tym roku zorganizujemy po raz piąty.

Dlaczego moje działania skupiam wokół empatii? 

Bo dojrzała empatia jest kluczem do kreowania współpracy, tworzenia pola dialogu, odkrywania innowacyjnych rozwiązań. Więcej – jej rozwijanie jest warunkiem szczęścia, trwałości rodziny, zaangażowania obywatelskiego. Jest warunkiem sprawnego, opartego na wartościach biznesu, mądrej edukacji, samoorganizacji, tworzeniu kapitału społecznego. 

Uczestniczymy w wielkim przełomie cywilizacyjnym. Jego istotą jest zmiana. W ostatnich latach doświadczamy jej niezwykle głęboko. Pandemia, wojna, kryzys klimatyczny. 

Jednocześnie miliony ludzi angażują się w różne działania na rzecz dobra wspólnego. Walczą i protestują, budują innowacyjne projekty, budują sieci relacji opartych na zaufaniu – jestem po tej stronie świata i zapraszam tam również Ciebie.

 

Jac Jakubowski

Jestem psychologiem, superwizorem, współwłaścicielem GRUPY TROP , członkiem organizacji ASHOKA. 

Akcja Empatia i Festiwal EMPATIA W DZIAŁANIU to moje projekty społeczne.

Zarabiam prowadząc zajęcia w szkołach trenerów coachów i liderów, superwizuję programy rozwoju kultury organizacyjnej w biznesie i wspieram programy rozwoju różnych środowisk.

Obraz zawierający tekst, ściana, wewnątrz, osobaOpis wygenerowany automatycznie
fot. Ewelina Kowalska

 

Aktualnie zdecydowana większość działań koncentruje się na przeciwdziałaniu skutkom kryzysu związanego z wojną na Ukrainie. Każda z osób zaangażowanych w AKCJĘ-EMPATIA na różne sposoby angażuje się w bezpośrednią pomoc. Jednocześnie staramy się nazywać i wykorzystywać wielkie wyznawania edukacyjne. 

Tysiące Polaków z dnia na dzień stało się wolontariuszami. A pomaganie jest sztuką, której trzeba się nauczyć. Setki tysięcy ludzi Ukrainy musi traumatyczne doświadczenie wojenne i migracyjne przekształcić w wewnętrzną mądrość.  

 

Obraz zawierający wewnątrz, osoba, sufit, grupaOpis wygenerowany automatycznie

 

Wspólnie z różnymi organizacjami zaangażowaliśmy setki trenerów do prowadzenia warsztatów, grup wsparcia, indywidualnych sesji coachingowych. Wspieramy wolontariuszy, liderów, animatorów (Polki i Polaków, Ukrainki i Ukraińców), pomagamy biznesowi, szkołom, placówkom opieki społecznej. Pomagamy kreować programy budujące dialog, wzajemny szacunek, empatyczną bliskość i sztukę rozumienia innych punktów widzenia. To już nie tylko ciekawe przyjemne doświadczenia, ale warunek przetrwania. 

 

Napisałem książkę p.t.: SYTAUCJA EDUKACYJNA. Daje ona bazę metodologiczną dla wszystkich tych działań. Postanowiłem dystrybuować ją bezpłatnie prosząc o darowizną poprzez platformę PATRONITE. W ten sposób chcemy zebrać więcej środków na dalsze działania. 

 

Obraz zawierający wewnątrz, osoba, ściana, sufitOpis wygenerowany automatycznie

​​​​​

Zapraszam wszystkich już zaangażowanych i tych, którzy dopiero się chcą się zaangażować, do wejścia w rolę PATRONA/PATRONKI V FESTIWALU EMPATIA W DZIAŁANIU. Planujemy w jego ramach wiele działań jesienią 2022 roku.  W zależności od poziomu wsparcia rozwiniemy różne jego formy.  

Jeżeli masz wątpliwości, pytania, entuzjazm albo pomysły mogące rozwinąć projekt, napisz do mnie  jac.jakubowski@gmail.com 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Antosiak
Tomasz Antosiak
Próg: 20 zł
iza florkiewicz
iza florkiewicz
Próg: 20 zł
Marianna Blockchain Kłosińska
Marianna Blockchain Kłosińska
Próg: 20 zł
Elżbieta  Miterka
Elżbieta Miterka
Próg: 50 zł
Tomasz Kazimierski
Tomasz Kazimierski
Próg: 20 zł
Andrzej Jacek
Andrzej Jacek
Próg: 50 zł