Avatar użytkownika

Fundacja Instytut Psychologii Stresu

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Dokładasz małą, ale ważną cegiełkę do działania Fundacji Instytut Psychologii Stresu. Dziękujemy! W ramach podziękowania raz w miesiącu wyślemy Ci newsletter z naszymi wydarzeniami.
25 zł miesięcznie
Dokładasz małą, ale ważną cegiełkę do działania Fundacji Instytut Psychologii Stresu. Dziękujemy!
W ramach podziękowania raz w miesiącu wyślemy Ci newsletter, z naszymi poradami i wydarzeniami.
50 zł miesięcznie
To już bardzo duże wsparcie w bieżącym działaniu Fundacji. Dodajesz nam skrzydeł!
Dlatego oprócz newslettera chcemy Ci zaproponować specjalne podziękowania. Raz w miesiącu publikujemy na naszym profilu FB post z hasztagiem #PartoniFundacjiIPS. Możemy wymienić Twoje imię, nazwisko, pseudonim, lub nazwę firmy - niech wiedzą, że zdrowie psychiczne jest dla Ciebie ważne! Dziękujemy!

100 zł miesięcznie
Bardzo doceniamy to co robisz.
Wiemy, że nie każdy może wykonać taki gest.
Twoja pomoc pozwala nam tworzyć coraz więcej podcastów, zajęć, warsztatów i akcji zwiększających świadomość na temat stresu i wypalenia zawodowego. Wspierasz też budowę Ośrodka Terapeutycznego Cisza.

Dlatego oprócz newslettera i specjalnych podziękowań na naszym profilu FB z hasztagiem #PartoniFundacjiIPS, dostaniesz od nas voucher na godzinną sesję Wsparcia Antystresowego online.

Dziękujemy!
200 zł miesięcznie
Bardzo doceniamy to co robisz.
Wiemy, że nie każdy może wykonać taki gest.
Twoja pomoc pozwala nam tworzyć coraz więcej podcastów, zajęć, warsztatów i akcji zwiększających świadomość na temat stresu i wypalenia zawodowego. Wspierasz też budowę Ośrodka Terapeutycznego Cisza.

Dlatego oprócz newslettera i specjalnych podziękowań na naszym profilu FB z hasztagiem #PartoniFundacjiIPS, dostaniesz od nas dwa vouchery na godzinną sesję Wsparcia Antystresowego online.

Dziękujemy!
500 zł miesięcznie
Bardzo doceniamy to co robisz.
Wiemy, że nie każdy może wykonać taki gest.
Twoja pomoc pozwala nam tworzyć coraz więcej podcastów, zajęć, warsztatów i akcji zwiększających świadomość na temat stresu i wypalenia zawodowego. Wspierasz też budowę Ośrodka Terapeutycznego Cisza.

Dlatego oprócz newslettera, specjalnych podziękowań na naszym profilu FB z hasztagiem #PartoniFundacjiIPS, dwóch voucherów na godzinną sesję Wsparcia Antystresowego online, dostaniesz od nas voucher na warsztat w jurcie w naszym Ośrodku Terapeutycznym Cisza (do wykorzystania od maja 2024).

Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Instytut Psychologii Stresu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Tu Fundacja Instytut Psychologii Stresu. Dbamy o podnoszenie świadomości na temat stresu, wypalenia zawodowego, zmian w prawie pracy w kierunku większej równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Jeśli tu jesteś, to być może tematyka stresu i wypalenia zawodowego jest dla ciebie ważna. Dla nas również dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi działaniami.

 

Nazywamy się  Fundacja Instytut Psychologii Stresu.

Działamy od 2017 roku, realizujemy projekty związane z redukcją stresu, tworzymy podcasty, budujemy ośrodek terapeutyczny w lesie, corocznie realizujemy akcję społeczną "Spójrzmy Sobie w Oczy". Jesteśmy małą i mega aktywną organizacją pozarządową tworzoną przez Agnieszkę Czubak i Sebastiana Zboińskiego. Zmieniamy podejście Polaków do tematu stresu. Uczymy, jak radzić sobie w sytuacjach przeciążenia, jak odnaleźć spokój, harmonię i równowagę w życiu, polepszyć samopoczucie, zmniejszyć napięcia oraz poczuć wyższy poziom satysfakcji z życia.

Działania Fundacji skierowane są do szerokiej grupy docelowej w szczególności do dzieci, młodzieży, osób starszych, osób chorych i osób pracujących (wypalenie zawodowe).


Kilka naszych sukcesów w 2023 roku:

Profilaktyka i edukacja Antystresowa "Stop! Nie stresuj się". Wsparciem zostało objętych 120 osób z Powiatu Wołomińskiego. Stworzyliśmy platformę edukacyjną, na której można zrobić test na stres i na wypalenie zawodowe.

Walory turystyczne województwa łódzkiego sprzyjające relaksowaniu się i redukcji stresu. Wsparciem objęliśmy ponad 50 osób. Stworzyliśmy specjalny folder, w którym można znaleźć miejsca w województwie łódzkim, które sprzyjają redukcji stresu i relaksacji. Na warsztatach nauczyliśmy uczestników, jak w świadomy sposób korzystać z walorów turystycznych i technik relaksacyjnych, tak by spacer miał terapeutyczną moc.

Długotrwały stres jest przyczyną wielu chorób - Razem możemy wiele zrobić. Wsparciem zostało objętych 60 osób, mieszkańców Powiatu Wołomińskiego.

V Edycja przedświątecznej akcji społecznej "Spójrzmy Sobie w Oczy", do której zaangażowaliśmy fajne i znane osoby takie jak: Włodzimierz Dembowski "Paprodziad", Ilona Felicjańska Montana, Małgorzata Cynker, Magda i Maciej Zientarscy, Shiv Mathur, Daria M. Kostera, Paweł Verde, Piotr Bielski.

Znajdziesz nas w mediach. Napisaliśmy artykuł prasowy w magazynie psychologicznym Charaktery pt. "Najlepszy z partnerów, mój. Dlaczego warto nauczyć się doceniać swój związek?". Można było nas posłuchać w audycjach radiowych w Radiu Nowy Świat i Radiu RDC i zobaczyć w TVP3 w programie "Budzimy się".

Znajdziesz nas też w telefonach. Stworzyliśmy ścieżkę pt. "Jak samodzielnie obniżyć poziom stresu". do aplikacji "HR Angel" dla Forum Media Polska.

Udział w festiwalach rozwojowych: Festiwal Kocham Cię, Kazimiernikejszyn, Boso na Trawie. Prowadziliśmy warsztaty z redukcji stresu, masaże, sesje.

Kilka naszych sukcesów w 2022 roku:

Nagroda. Otrzymaliśmy wyróżnienie z rąk Pani Minister Marleny Maląg, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Integracja przez ruch i relaks. Wsparciem objęliśmy 50 osób, mieszkańców Łodzi i Ukrainy.

Wykłady i zajęcia praktyczne: na wydziale filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, dotyczące obniżania poziomu stresu w ujęciu kultur innych krajów pt. " Podejście do tematu stresu w ujęciu kultury japońskiej i hinduskiej".


Warsztat z redukcji stresu dla 100 kobiet. Webinar dla 1000 pracowników. Warsztaty w Eko-Osadzie Brzozówka "Pokochaj i uwolnij swój stres" dla 40 osób. Szkolenie z przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu dla zespołu do spraw opracowania i realizacji Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Rawa Mazowiecka

Otwarcie oddziału fundacji. Otrzymaliśmy 1000m2 działki położonej w lesie na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Przysowy, gdzie tworzymy Ośrodek Terapeutyczny Cisza.  Warsztaty terapii leśnej, edukacji ekologicznej, profilaktyki antystresowej, przyjemności ruchu, świadomego odchudzania.

Znajdziesz nas też w mediach. Magazyn Psychologiczny Charaktery : "Ślepe zaułki unikania stresu". HR Business Partner "Co zrobić z wypaleniem zawodowym pracowników".
 W radiu RDC i Radiu Nowy Świat, gdzie mówiliśmy o stresie, wypaleniu zawodowym i technikach relaksacji. AntyRadio, TV Republika, gdzie mówiliśmy o IV Edycji przedświątecznej akcji społecznej "Spójrzmy Sobie w Oczy". Zaangażowaliśmy w nią znane osoby jako Ambasadorów akcji: Ilonę Felicjańską — Montane:̨ — pisarkę, mówcę motywacyjnego, Włodzimierza Dembowskiego — wokalistę, muzyka, autora tekstów piosenek, Magdę̨ Zientarską - dziennikarkę, Macieja Zientarskiego - dziennikarza telewizyjnego i radiowego, Piotra Popiackiego— artystę, rzeźbiarza, malarza, fotografa, Wojciecha Eichelbergera — psychologa, psychoterapeutę, trenera, doradcę̨ biznesu, Joannę Zientarską i Włodzimierza Zientarskiego — prezenterów radiowych.

Kilka naszych sukcesów w 2021 roku:

Realizacja warsztatów z Redukcji Stresu dla urzędników Miasta Rawa Mazowiecka oraz dla dzieci ze świetlicy środowiskowej.


Szkolenie Radzenie sobie ze stresem, w kontekście pandemii COVID 19” dla dzieci i młodzieży, Szkolenia stacjonarne i online z redukcji stresu dla pracowników jednej z największych firm mleczarskich w Polsce. Liczne warsztaty pt.: Świadoma Relacja, Przyjemność Ruchu, Świadome Odchudzanie, Warsztaty z Redukcji Stresu i masaże relaksacyjne.

Kilka naszych sukcesów w 2020 roku:

Realizacja projektu od marca 2020 do grudnia 2020 "Redukujemy stres wśród osób chorych, dzieci z domów dziecka oraz osób starszych w Łodzi.", wparciem objęliśmy 100 osób.

Przeprowadziliśmy szkolenia z Redukcji Stresu dla pracowników w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lublinie.

W Newsweeku pojawił się artykuł "Graj w zielone, czyli mieszczuchy odkrywają przyrodę.", gdzie opowiadaliśmy o terapii lasem.

W ramach działalności dodatkowej:

Nagrywamy podcasty związane z tematyką stresu i wypalenia zawodowego. Do tej pory nagraliśmy 33 odcinki z ćwiczeniami i medytacjami.

1. Ośmiominutowa relaksacja:

 

2. Przestrzeń czystej obserwacji:

 

Organizujemy koncerty międzykulturowe muzyki marokańskiej, basenu Morza Śródziemnego, peruwiańskiej i hinduskiej współpracując z muzykami z Maroka, Indii, Peru i Polski.

Koncert muzyki peruwiańskiej

 

Fundacja włączyła się również w obchody Międzynarodowego Dnia Spokoju Wewnętrznego oraz w Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, gdzie opowiadaliśmy o poprawie warunków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy, związanych ze stresem. Zorganizowaliśmy też spotkanie z Carlos Oliveira Reategui z Puszczy Amazońskiej, który działa w organizacji pozarządowej O.N.G. REMENAU, której działania są głównie nakierowane na poprawę stanu środowiska naturalnego.

 


 

W jaki sposób możesz nas wesprzeć?

1. W 2022 roku otrzymaliśmy 1000m2 działki położonej w lesie na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Przysowy, gdzie powstaje Ośrodek Terapeutyczny Cisza. <- (Poczytaj o nim więcej)

W tym miejscu tworzymy ośrodek, którego celem będzie:

  • Zapewnienie profesjonalnej i kompleksowej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej osobom z różnymi problemami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja, lęki, uzależnienia, traumy, zaburzenia osobowości.
  • Stworzenie przestrzeni do relaksu, wypoczynku i regeneracji dla osób potrzebujących odpoczynku od stresu, hałasu i zgiełku miasta, a także dla osób chcących poprawić swoje samopoczucie, zdrowie i jakość życia bez stosowania używek takich jak np. alkohol.
  • Wykorzystanie walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych lasu jako atrakcji i zasobu edukacyjnego dla turystów zainteresowanych poznawaniem i odkrywaniem świata przyrody.
  • Promowanie ekologicznego i zrównoważonego stylu życia, szacunku i odpowiedzialności za środowisko naturalne, a także integracji i współpracy z lokalną społecznością i innymi podmiotami działającymi na rzecz ochrony i rozwoju lasu.

2. Nagrywamy Podcasty o sposobach radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym. Chcemy to robić jeszcze bardziej profesjonalnie w dobrej jakości i regularnie.

Jeżeli temat jest Ci bliski, przeczytaj o naszych celach i wesprzyj naszą działalność.

Dziękujemy :)

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Instytut Psychologii Stresu już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.