Fizyk Wyjaśnia

W Patronite od 17.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 975

liczba Patronów: 551

17 patronów
135 miesięcznie
885 łącznie

Utrzymanie działalności

1 000 zł

miesięcznie

13%

osiągnięto

865 zł

brakuje

Ta kwota pozwoli mi na utrzymanie działalności w aktualnej formie. Między innymi w zakresie analiz rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Umożliwi mi także utrzymanie gotowości na wypadek gdyby w przyszłości pojawiły się inne tematy wymagające szybkiego działania w postaci analiz i prognoz.

Tematem koronawirusa zacząłem zajmować się w połowie marca. Szybko jednak okazało się, że muszę dokładać do działalności bloga więcej niż dotychczas. Zwiększony ruch na stronie wymusił konieczność zakupu droższego hostingu. Codzienne aktualizacje przedstawianych analiz wymagały nakładu czasu, który po trzech miesiącach codziennej pracy stał się zauważalny i opóźnił realizację innych zaplanowanych projektów.

Będę ogromnie wdzięczny za wsparcie, które pozwoli mi utrzymać działalność w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji.

Portal analityczny

6 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

5 865 zł

brakuje

Jestem niepoprawnym optymistą ale zakładam, że taka kwota wsparcia pozwoli mi na założenie nowego serwisu internetowego prezentującego historie oparte na danych. Twarde fakty, rzetelne analizy, fachowe komentarze. Żadnych artykułów z cyklu "nie wiem ale się wypowiem".

W trakcie epidemii zwróciłem uwagę na pewien problem, który dotyka większości obecnych na polskim rynku mediów. Jest nim nieumiejętność rzetelnego przekazywania informacji. Media publiczne skupione są głównie na ogłaszaniu sukcesów aktualnie panującej władzy i prowadzeniu kampanii wyborczych. Media prywatne natomiast, prześcigają się między sobą o liczby wyświetleń i każdą informację potrafią rozdmuchać do niebotycznej rangi, żeby tylko czytelnik, słuchacz czy widz kliknął w link i wystawił się na dłuższe działanie reklam.

Chciałbym wprowadzić nową jakość do polskiego Internetu, dzięki której zapewnię odbiorcom analityczne podejście do najważniejszych informacji z kraju i świata. Informacje te podane będą rzetelnie i zrozumiale, a okraszone będą rozmowami z naukowcami zajmującymi się podejmowanym tematem. Kwota wsparcia z tego celu pozwoli mi zapraszać do współpracy innych naukowców i popularyzatorów nauki. Będziemy razem pisać o wszystkim tym, co można policzyć, zmierzyć i sprawdzić.

Niestety rzetelne informacje trudniej sprzedać niż clickbaity. Dlatego będę bardzo wdzięczny za wsparcie.
Zostań Patronem