Strefa Patrona:

4

patronów

78 zł

miesięcznie

857 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
455
miesięczne wsparcie
413
liczba patronów

  Nazywam się Kira i mieszkam w Warszawie. W wieku 10 lat wygrałam startup w Konkursie na pomysł jak ulepszyć życie. Wymyśliłam jak zrobić szkolny plecak znacznie lżejszym. Mój pomysł przekształcił się w międzynarodowy ruch Latających plecaczków / Flying Bag.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
31 %
100%
osiągnięto 31%
cel: 250 zł miesięcznie
brakuje 172 zł
Początek osiągania celów - początek niezależności finansowej
Od początku ruchu uczyłam się robić prezentacje, być spikerką, zarządzać zespołem, organizować konkursy i organizować pomoc humanitarną dla dzieci w wieku do 18 lat. Często dorośli pytali mnie, dlaczego to robię i gdzie są pieniądze? Nie rozumiałam ich i dalej robiłam to, co mi się po prostu podobało. Mały pomysł na startup rozrósł się w ruch międzynarodowy. Już teraz mówią mi, że jestem młodą kobietą biznesu. Umówiłam się z mamą i tatą, aby otworzyli dla mnie konto bankowe. A teraz, moim pierwszym celem jest pozyskanie środków i nauczenie się, jak sobie z tym radzić. Będę mogła uzyskać niezależność w zakresie pokrycia moich wydatków, np. płatność telefoniczna - 30 PLN, płatność za prowadzenie konta bankowego - 17 PLN itp.

Mam dziecięcy zespół. Prowadzę dla dzieci i ich rodziców lekcje mistrzowskie, jak wygrać start-up w 10 lat.

Teraz bardzo ważne jest dla mnie zdobycie pierwszych pieniędzy, aby pokazać, że dzieci mogą zarządzać finansami. Dlatego bardzo ważny jest dla mnie pierwszy próg 250 zł.
0%
15 %
100%
osiągnięto 15%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 422 zł
Za tym progiem rozpoczyna się kreatywna reklama ruchu
Dzięki tym środkom można zacząć reklamować Flying Bag: zrobić wizytówki dla mnie i zespołu, kupić baner, opłacić domenę i hosting. Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag i wybrani Patroni otrzymają zaproszenie na spotkanie.

Zacznę przygotowywać materiał na 15 października - Międzynarodowego Dnia Plecaka!

0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1922 zł
Opakowanie jest ważne w taki sam sposób, jak produkt
Zaczynamy kupować sprzęt i materiały do niego: kolorową drukarkę, laminator, stół do wyposażenia, papier, artykuły papiernicze itp. Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag i będę mogła przygotować materiały i wydrukować ich na zakupionym sprzęcie. Mogę wynająć lokal na. imprezy związane z ruchem.

Po osiągnięciu tego celu każdy Patron otrzyma podziękowanie w specjalnej ramce!
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2922 zł
Wszystko gra
Zaczyna się codzienna pełnowartościowa praca, w której pomagają mi tata i mama, min. 5 godzin codziennie.

Począwszy od tej kwoty, mogę częściowo pokryć wydatki mojego zespołu: płatność telefoniczna, niezbędny sprzęt niskobudżetowy, płatność zasobów internetowych itp.

Każdy Patron otrzyma magnes z krótkimi podziękowaniami za udział w rozwoju ruchu międzynarodowego!
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4922 zł
Wydarzenia Latających Plecaczków - sieć relacji o wysokiej jakości
Mogę zacząć latać do innych krajów, jak Ambasador Dobrej Woli dla propagowania idei ruchu Latających Plecaczków oraz żeby zorganizować 15 października Międzynarodowy Dzień Plecaka. Zapraszam was do uczestnictwa :). Główną ideą ruchu Latający plecaczek jest "uwolnienie ramion dzieci z wagi", bo uczniowie nie powinni dźwigać ciężarów większych niż 10% - 15% wagi swojego ciała. Mogę spotkać się z uczniami innych państw, którzy biorą udział w ruchu. Mogę ponieść koszty dla członków mojego międzynarodowego zespołu. I można myśleć o założeniu biura po organizacji Międzynarodowego Dnia Plecaka.

Każdy Patron otrzyma kubek z krótkimi podziękowaniami za udział w rozwoju ruchu międzynarodowego!

O Autorze

15 października 2018 chcę zorganizować Międzynarodowy Dzień Plecaka, który będzie trwał do 21 października. W tym tygodniu w wielu krajach na całym świecie odbędą się imprezy, których głównym bohaterem będzie szkolny plecak. Są to flash moby, pomiar wagi plecaka, konkursy, wymiana szkolnych plecaków między uczniami różnych państw itp.

Główną ideą ruchu Latający plecaczek jest "uwolnienie ramion dzieci z wagi", bo uczniowie nie powinni dźwigać ciężarów większych niż 10% - 15% wagi swojego ciała. Chcę również pokazać różnorodność plecaków na całym świecie. Moja szkoła zademonstruje ekspozycję szkolnych plecaków i przyborów szkolnych z innych krajów. Następnie ta ekspozycja zostanie przeniesiona do innych szkół Warszawy. Aby opracować pomysł zorganizowania Międzynarodowego Dnia Plecaka, będę organizować różne wydarzenia każdego miesiąca. Chcę rozwijać ruch Latającego plecaczka na całym świecie.

Jedną z atrakcji tego dnia będzie maraton online.

15 października od godziny 8.00 do  godziny 23.00 odbędzie się maraton online na Youtube kanale Flying Bag. W ciągu dnia będzie można maraton oglądać online. Nagranie maratonu pozostanie dostępne w Internecie.

Proponowani uczestnicy: przedstawiciele szkół z krajów i terytoriów. Według informacji z różnych źródeł wszystkich kraje i terytoria razem to  będzie ich około 300. W związku z tym, oczekiwana liczba szkół biorących udział: więcej niż 300.

Planowane miejsce do administrowania maratonem online: Google Campus, Warszawa.

Generalnym kierownikiem online maratona jestem ja.

Odpowiedzialny za organizację transmisji na żywo jest mój tata, trener do pracy w Google Hangouts.

Administratorzy transmisji na żywo:

 • 35 osób. koordynatorzy maratonu zapewniają maraton z Google Campus, Warszawa
 • 50 osób. z różnych krajów, przygotowanych do prowadzenia transmisji wideo online w programie Google Hangouts, pomagają szkołom w łączeniu się z maratonem
 • 600 (sześćset) wolontariuszy, po dwie w każdej szkole, łączą się z maratonem i są pokazywane online przy wsparciu administratorów maratonów.

Łącznie przy organizacji procesu przyłączenia zaangażowanych będzie co najmniej 685 osób. Na maraton zostaną zaproszeni znani ludzie.

Do dnia 17 września będzie stworzona strona internetowa z informacją o Międzynarodowym Dniu Plecaka. Na naszej stronie będzie mapa na której będą szkoły, które wezmą udział w Międzynarodowym Dniu Plecaka oraz online-maratonie.

Jak połączyć się z maratonem online. Przez link, który będzie wysyłany uczestnikom maratonu. Z każdą szkołą będzie w kontakcie z wolontariuszem od Flying Bag, który ma doświadczenie w pracy w Google Hangouts.

Co trzeba zrobić, przy połączeniu się z maratonem online. Przy połączeniu się z maratonem online uczestnik pokazuje plecak i coś z przyborów szkolnych i mówi w swoim ojczystym języku "Cześć wszystkim uczniom na świecie".

Kto może wziąć udział w ruchu Flying Bag. Każda szkoła, każdy uczeń, stowarzyszenia nauczycieli i wszyscy którzy będą chcieli.

 

Jak to się wszystko zaczęło

Wszystko się zaczęło od tego, że 17 grudnia 2016 r. wygrałam startup w konkursie na pomysł jak ulepszyć nasze codzienne życie lub nawet zmienić świat. Wymyśliłam ciekawy sposób jak zrobić szkolny plecak lżejszym. Aby to zrobić, należy wypełnić dno plecaka helem (lub innym podobnym gazem), który zrobi plecak lżejszym i bardziej wygodnym w użyciu. Nagrodą był rodzinny bilet do Centrum Nauki Kopernik. Pomyślałam więc, że mogę zrobić coś dobrego - postanowiłam oddać swoja nagrodę ludziom. Zorganizować taką akcję żeby ludzie dzięki mnie  mogli odwiedzać CN Kopernik za darmo. Ten pomysł został opublikowany w mojej grupie FB.

Po mojej pierwszej wizycie w CN Kopernik, postanowiłam pomóc w oprowadzaniu ludzi jako wolontariuszka. Przez rok udało mi się oprowadzić ponad 150 osób. Od czasu do czasu słyszałam takie pytania jak: "Po co to robisz?" "Jaki jest sens?" Jaką masz z tego korzyść?" A ja lubię dawać coś od siebie nie oczekując nic w zamian i dzięki temu mam teraz bardzo dużo przyjaciół. Kilka razy oprowadzałam rodziny z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Białorusi, Rosji, Litwy. Jak się okazało, niektóre ukraińskie szkoły uczą Polskiego jako języka obcego. Postanowiłam oddać swoje polskie książki oraz przybory szkolne dwóm uczniom z Ukrainy. Pomysł ten wsparli nauczyciele z Ukrainy i dostałam 10 plecaków dla polskich uczniów. I właśnie tak zrodził się pomysł wymiany plecakami. Była to świetna okazja by pomóc uczniom, którzy nie mają takich możliwości z powodu braku pieniędzy.

Dwukrotnie odbyła się już Konferencję "Plecak Latający" w warszawskim biurze Parlamentu Europejskiego. Na Konferencji poproszono mnie bym była główną spikerką. 

Teraz ludzie mi mówią, że wciąż nie ma takiego gazu, który można by umieścić w małym pudełku, aby podnieść 7-8 kg. Dobrze. Ale zapoznałam się z historiami wynalazków innych dzieci, które wpadły na pomysł i dopiero kilka lat później powstały ich pomysły. W końcu mój pomysł przekształcił się w ruch międzynarodowy i już zorganizujemy w październiku Międzynarodowy Dzień Plecaka. Niezwykle interesujące jest dla mnie, jak we wszystkich krajach świata odpowiada się na pytanie o uwolnienie pleców dzieci od nadmiernego ciężaru.

Historia rozwoju ruchu Latający plecaczek 

 • 2016/12/17 - Zwyciężczyni  startupów dziecięcych w Polsce za wynalazek Plecak Latający.
 • 2017 - Założycielka oraz koordynatorka ruchu Latający Plecaсzek /  Flying Bag. 
 • 2017/06/02 - Odbyła się I-a międzynarodowa konferencja Flying Bag: Ukraina – Polska. Konferencja objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Mejsce - Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie Fotoalbum.
 • 2017/11/10 - Odbyła się II-a międzynarodowa konferencja Flying Bag – plecak z przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz do realizacji startupów». Konferencja objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Mejsce - Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie. 
 • 2017 - Akcje umożliwiająca by ludzie mogli odwiedzać CN Kopernik za darmo.  Fotoalbum.
 • 2018/04/19 - Odbyła się ogólnopolską Konferencję „Pomysłowe dzieci – Kreatywni uczniowie - Innowacyjni studenci”  w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.   Organizatorzy:  Biuro  Poselskie  Posła  na  Sejm  RP  Joanny  Fabisiak  we  współpracy  z  Ruchem Flying Bag i Fundacją Adulis
 • 2018/04/20 - Zaprezentowała ruch Flying Bag podczas Baltic Business  Forum   http://iswinoujscie.pl/artykuly/53944/
   

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 1
Święty Mikołaj

Dziękuję bardzo za te 3 zł które mi dajesz. Jesteś dla mnie jak Świety Mikołaj :-). Nie widzę ciebie, a jednak dostaje od ciebie taki super prezent.

Na moim blogu powstanie specjalna zakładka z listą wszystkich Moich Patronów - na pewno się na niej znajdziesz.

Wszyscy którzy mnie wspierają otrzymają możliwość wejścia na specjalne spotkania z Patronami 15 października 2018 w Międzynarodowy Dzień Plecaka.

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 0
Mecenas

Jesteś wielki/wielka!!! To dla mnie baaardzo duża niespodzianka że taki ktoś jak ty daje mi aż 7 zł miesięcznie! To już jest poważna INWESTYCJA w rozwój ruchu międzynarodowego. Bardzo dziękuje :).

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.

Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
Ekspert ds. zmieniania świata

Jesteś niesamowity/niesamowita! Marzenie dziecka - to jest tęcza łącząca dziś i jutro ;)

Wiesz, że rozsądne zastosowanie pieniędzy może zmienić świat i że nasze życie zależy od tego, co w nie wkładamy. I w tym jesteś ekspertem!

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 3
Inwestor

Wow! Inwestor finansowy nie boi się dużych wydatków.

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Anioł Biznesu

Słyszałam, że są anioły biznesu i zawsze chciałam ich zobaczyć.

Dziękuję że jesteś.

***
DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 2000
Milioner

Pewnie jesteś milionerem 0_0.

Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag. Patron otrzyma zaproszenie na spotkanie. W ramach spotkania dla Patrona i jego dzieci odbędzie się interaktywna master-klasa np.:
- jak wygrać start-up w 10 lat,
- jak zorganizować ruch międzynarodowy od 10 lat
- jak rozpocząć działalność od 11 lat

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 2000
Mistrz!

Dzięki, ale czy na pewno przeczytałeś że jest napisane 200 zł? :D Mam tylko dwie możliwości wyjaśnienia Twojej decyzji. Albo jesteś wynalazcą drukarki pieniędzy, albo zdecydowałeś się oddać wszystkie swoje oszczędności na cele charytatywne dla ludzkości. Idę w dobrym kierunku?

Co mogę zaoferować? Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag. W ramach spotkania Patron będzie mógł umieścić reklamę w formie baneru o rozmiarach 1mx2m w sali spotkania, a logo – w programie spotkania. Każdy uczestnik otrzyma także materiały reklamowe z logo Patrona. Patron zostanie zaproszony również na wszystkie wydarzenia ruchu, w których jest ograniczona liczba uczestników.

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK