Strefa Patrona:

11

patronów

111 zł

miesięcznie

377 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
311
miesięczne wsparcie
200
liczba patronów

  Nazywam się Kira i mieszkam w Warszawie. W wieku 10 lat wygrałam startup w Konkursie na pomysł jak ulepszyć życie. Wymyśliłam jak zrobić szkolny plecak znacznie lżejszym. Mój pomysł przekształcił się w międzynarodowy ruch Latających plecaczków / Flying Bag.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
44 %
100%
osiągnięto 44%
cel: 250 zł miesięcznie
brakuje 139 zł
Początek osiągania celów - początek niezależności finansowej
Od początku ruchu uczyłam się robić prezentacje, być spikerką, zarządzać zespołem, organizować konkursy i organizować pomoc humanitarną dla dzieci w wieku do 18 lat. Często dorośli pytali mnie, dlaczego to robię i gdzie są pieniądze? Nie rozumiałam ich i dalej robiłam to, co mi się po prostu podobało. Mały pomysł na startup rozrósł się w ruch międzynarodowy. Już teraz mówią mi, że jestem młodą kobietą biznesu. Umówiłam się z mamą i tatą, aby otworzyli dla mnie konto bankowe. A teraz, moim pierwszym celem jest pozyskanie środków i nauczenie się, jak sobie z tym radzić. Będę mogła uzyskać niezależność w zakresie pokrycia moich wydatków, np. płatność telefoniczna - 30 PLN, płatność za prowadzenie konta bankowego - 17 PLN itp.

Mam dziecięcy zespół. Prowadzę dla dzieci i ich rodziców lekcje mistrzowskie, jak wygrać start-up w 10 lat.

Teraz bardzo ważne jest dla mnie zdobycie pierwszych pieniędzy, aby pokazać, że dzieci mogą zarządzać finansami. Dlatego bardzo ważny jest dla mnie pierwszy próg 250 zł.
0%
22 %
100%
osiągnięto 22%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 389 zł
Za tym progiem rozpoczyna się kreatywna reklama ruchu
Dzięki tym środkom można zacząć reklamować Flying Bag: zrobić wizytówki dla mnie i zespołu, kupić baner, opłacić domenę i hosting. Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag i wybrani Patroni otrzymają zaproszenie na spotkanie.

Zacznę przygotowywać materiał na 15 października - Międzynarodowego Dnia Plecaka!

0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1889 zł
Opakowanie jest ważne w taki sam sposób, jak produkt
Zaczynamy kupować sprzęt i materiały do niego: kolorową drukarkę, laminator, stół do wyposażenia, papier, artykuły papiernicze itp. Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag i będę mogła przygotować materiały i wydrukować ich na zakupionym sprzęcie. Mogę wynająć lokal na. imprezy związane z ruchem.

Po osiągnięciu tego celu każdy Patron otrzyma podziękowanie w specjalnej ramce!
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2889 zł
Wszystko gra
Zaczyna się codzienna pełnowartościowa praca, w której pomagają mi tata i mama, min. 5 godzin codziennie.

Począwszy od tej kwoty, mogę częściowo pokryć wydatki mojego zespołu: płatność telefoniczna, niezbędny sprzęt niskobudżetowy, płatność zasobów internetowych itp.

Każdy Patron otrzyma magnes z krótkimi podziękowaniami za udział w rozwoju ruchu międzynarodowego!
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4889 zł
Wydarzenia Latających Plecaczków - sieć relacji o wysokiej jakości
Mogę zacząć latać do innych krajów, jak Ambasador Dobrej Woli dla propagowania idei ruchu Latających Plecaczków oraz żeby zorganizować 15 października Międzynarodowy Dzień Plecaka. Zapraszam was do uczestnictwa :). Główną ideą ruchu Latający plecaczek jest "uwolnienie ramion dzieci z wagi", bo uczniowie nie powinni dźwigać ciężarów większych niż 10% - 15% wagi swojego ciała. Mogę spotkać się z uczniami innych państw, którzy biorą udział w ruchu. Mogę ponieść koszty dla członków mojego międzynarodowego zespołu. I można myśleć o założeniu biura po organizacji Międzynarodowego Dnia Plecaka.

Każdy Patron otrzyma kubek z krótkimi podziękowaniami za udział w rozwoju ruchu międzynarodowego!

O Autorze

15 października 2018 chcę zorganizować Międzynarodowy Dzień Plecaka, który będzie trwał do 21 października. W tym tygodniu w wielu krajach na całym świecie odbędą się imprezy, których głównym bohaterem będzie szkolny plecak. Są to flash moby, pomiar wagi plecaka, konkursy, wymiana szkolnych plecaków między uczniami różnych państw itp.

Główną ideą ruchu Latający plecaczek jest "uwolnienie ramion dzieci z wagi", bo uczniowie nie powinni dźwigać ciężarów większych niż 10% - 15% wagi swojego ciała. Chcę również pokazać różnorodność plecaków na całym świecie. Moja szkoła zademonstruje ekspozycję szkolnych plecaków i przyborów szkolnych z innych krajów. Następnie ta ekspozycja zostanie przeniesiona do innych szkół Warszawy. Aby opracować pomysł zorganizowania Międzynarodowego Dnia Plecaka, będę organizować różne wydarzenia każdego miesiąca. Chcę rozwijać ruch Latającego plecaczka na całym świecie.

W tym celu co miesiąc będą się odbywały wydarzenia:

17 stycznia 2018 r. – z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Wynalazców 

11 lutego 2018 r. – Międzynarodowy dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce 

22 lutego 2018 r. - Międzynarodowy Dzień Dziewcząt w Inżynierii

05 – 11 marca 2018 r. - Międzynarodowy Tydzień Kobiet w awiacji

12 – 18 marzca 2018 r. - Globalny Tydzień Pieniądza.  Coroczna kampania na rzecz świadomości finansowej, mająca na celu zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy na temat zagadnień związanych z pieniędzmi, środkami do życia i przedsiębiorczością

21 kwietnia 2018 r. - Światowy Tydzień Kreatywności i Innowacji  

25 kwietnia 2018 r. - Światowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w ICT (Information and Communication Technology) 

15-21 października 2018 r. – Międzynarodowy Tydzień Plecaka 

08 listopada 2018 r. –  to dzień, który ma zainspirować dzieci do odkrywania i rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki

09 listopada 2018 r. – Europejski Dzień Wynalazcy

10 listopada 2018 r. – Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju

12-18 listopada 2018 r. – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Jak to się wszystko zaczęło

Wszystko się zaczęło od tego, że 17 grudnia 2016 r. wygrałam startup w konkursie na pomysł jak ulepszyć nasze codzienne życie lub nawet zmienić świat. Wymyśliłam ciekawy sposób jak zrobić szkolny plecak lżejszym. Aby to zrobić, należy wypełnić dno plecaka helem (lub innym podobnym gazem), który zrobi plecak lżejszym i bardziej wygodnym w użyciu. Nagrodą był rodzinny bilet do Centrum Nauki Kopernik. Pomyślałam więc, że mogę zrobić coś dobrego - postanowiłam oddać swoja nagrodę ludziom. Zorganizować taką akcję żeby ludzie dzięki mnie  mogli odwiedzać CN Kopernik za darmo. Ten pomysł został opublikowany w mojej grupie FB.

Po mojej pierwszej wizycie w CN Kopernik, postanowiłam pomóc w oprowadzaniu ludzi jako wolontariuszka. Przez rok udało mi się oprowadzić ponad 150 osób. Od czasu do czasu słyszałam takie pytania jak: "Po co to robisz?" "Jaki jest sens?" Jaką masz z tego korzyść?" A ja lubię dawać coś od siebie nie oczekując nic w zamian i dzięki temu mam teraz bardzo dużo przyjaciół. Kilka razy oprowadzałam rodziny z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Białorusi, Rosji, Litwy. Jak się okazało, niektóre ukraińskie szkoły uczą Polskiego jako języka obcego. Postanowiłam oddać swoje polskie książki oraz przybory szkolne dwóm uczniom z Ukrainy. Pomysł ten wsparli nauczyciele z Ukrainy i dostałam 10 plecaków dla polskich uczniów. I właśnie tak zrodził się pomysł wymiany plecakami. Była to świetna okazja by pomóc uczniom, którzy nie mają takich możliwości z powodu braku pieniędzy.

Dwukrotnie odbyła się już Konferencję "Plecak Latający" w warszawskim biurze Parlamentu Europejskiego. Na Konferencji poproszono mnie bym była główną spikerką. 

Teraz ludzie mi mówią, że wciąż nie ma takiego gazu, który można by umieścić w małym pudełku, aby podnieść 7-8 kg. Dobrze. Ale zapoznałam się z historiami wynalazków innych dzieci, które wpadły na pomysł i dopiero kilka lat później powstały ich pomysły. W końcu mój pomysł przekształcił się w ruch międzynarodowy i już zorganizujemy w październiku Międzynarodowy Dzień Plecaka. Niezwykle interesujące jest dla mnie, jak we wszystkich krajach świata odpowiada się na pytanie o uwolnienie pleców dzieci od nadmiernego ciężaru.

Historia rozwoju ruchu Latający plecaczek 

  • 2016/12/17 -  Zwyciężczyni  startupów dziecięcych w Polsce za wynalazek Plecak Latający.
  • 2017 - Założycielka oraz koordynatorka ruchu Latający Plecaсzek /  Flying Bag. 
  • 2017/06/02 - Odbyła się I-a międzynarodowa konferencja Flying Bag: Ukraina – Polska. Konferencja objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Mejsce - Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie Fotoalbum.
  • 2017/11/10 - Odbyła się II-a międzynarodowa konferencja Flying Bag – plecak z przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz do realizacji startupów». Konferencja objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Mejsce - Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie. 
  • 2017 - Akcje umożliwiająca by ludzie mogli odwiedzać CN Kopernik za darmo.  Fotoalbum.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 4
Święty Mikołaj

Dziękuję bardzo za te 3 zł które mi dajesz. Jesteś dla mnie jak Świety Mikołaj :-). Nie widzę ciebie, a jednak dostaje od ciebie taki super prezent.

Na moim blogu powstanie specjalna zakładka z listą wszystkich Moich Patronów - na pewno się na niej znajdziesz.

Wszyscy którzy mnie wspierają otrzymają możliwość wejścia na specjalne spotkania z Patronami 15 października 2018 w Międzynarodowy Dzień Plecaka.

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 3
Mecenas

Jesteś wielki/wielka!!! To dla mnie baaardzo duża niespodzianka że taki ktoś jak ty daje mi aż 7 zł miesięcznie! To już jest poważna INWESTYCJA w rozwój ruchu międzynarodowego. Bardzo dziękuje :).

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.

Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
Ekspert ds. zmieniania świata

Jesteś niesamowity/niesamowita! Marzenie dziecka - to jest tęcza łącząca dziś i jutro ;)

Wiesz, że rozsądne zastosowanie pieniędzy może zmienić świat i że nasze życie zależy od tego, co w nie wkładamy. I w tym jesteś ekspertem!

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 3
Inwestor

Wow! Inwestor finansowy nie boi się dużych wydatków.

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Anioł Biznesu

Słyszałam, że są anioły biznesu i zawsze chciałam ich zobaczyć.

Dziękuję że jesteś.

***
DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 2000
Milioner

Pewnie jesteś milionerem 0_0.

Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag. Patron otrzyma zaproszenie na spotkanie. W ramach spotkania dla Patrona i jego dzieci odbędzie się interaktywna master-klasa np.:
- jak wygrać start-up w 10 lat,
- jak zorganizować ruch międzynarodowy od 10 lat
- jak rozpocząć działalność od 11 lat

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 2000
Mistrz!

Dzięki, ale czy na pewno przeczytałeś że jest napisane 200 zł? :D Mam tylko dwie możliwości wyjaśnienia Twojej decyzji. Albo jesteś wynalazcą drukarki pieniędzy, albo zdecydowałeś się oddać wszystkie swoje oszczędności na cele charytatywne dla ludzkości. Idę w dobrym kierunku?

Co mogę zaoferować? Co miesiąc będzie się odbywać 1 spotkanie o temacie rozwoju Flying Bag. W ramach spotkania Patron będzie mógł umieścić reklamę w formie baneru o rozmiarach 1mx2m w sali spotkania, a logo – w programie spotkania. Każdy uczestnik otrzyma także materiały reklamowe z logo Patrona. Patron zostanie zaproszony również na wszystkie wydarzenia ruchu, w których jest ograniczona liczba uczestników.

***

DLA WSZYSTKICH PATRONÓW

1. Dostajesz dostęp do tajnej grupy Patronów na Facebooku, o nazwie "Flying Bag - jak stworzyć ruch międzynarodowy w wieku 10 lat".

2. Specjalnie dla Patronów nagram wideo, w którym pokaże jak pracuję i opowiem o planach na przyszłość.

3. Specjalnie dla Patronów raz na miesiąc będzie odbywał się stream na platformie YouTube.

4. Dla Patronów będę prowadziła kursy mistrzowskie na różne tematy: jak pisać głosem, jak nagrywać głos w programie radiowym, jak nagrywać wideo itp.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy