Avatar użytkownika

Fundacja Problematy

1
patron
100 
miesięcznie
1 380 
łącznie
1
patron
100 zł 1 380 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Student Problemoznawstwa - Smerf Maruda zapewne powiedziałby, że pięć złotych to gra niewarta świeczki, ale dla fundacji Problematy liczy się każdy grosz. Dziękujemy za wsparcie! Mamy nadzieję, że spodobają Ci się nasze przyszłe treści. 😉
10 zł miesięcznie
Magister Problemoznawstwa - ta dyszka jest dla nas niezwykle ważna. Dzięki Twojemu wsparciu możemy na spokojnie kontynuować swoją dotychczasową pracę i nieśmiało myśleć o realizacji nowych projektów edukacyjnych (a zapewniamy, że mamy sporo całkiem fajnych pomysłów). Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za pomoc. Dziękujemy!
50 zł miesięcznie
Doktor Problemoznawstwa - dziękujemy za pokaźne wsparcie! Pięćdziesiąt złotych to niemała kwota, za tyle kasy można mieć chociażby standardową subskrypcję Netflixa. Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni, że wierzysz w naszą misję edukowania społeczeństwa. Od razu bierzemy się do wytężonej pracy na rzecz fundacji.
100 zł miesięcznie
Profesor Problemoznawstwa - zrobiło się poważnie. Sto złotych to przecież dużo pieniędzy. Dzięki Twojemu wsparciu finansowemu fundacja Problematy może szybciej i lepiej rozwijać wszystkie swoje projekty edukacyjne. Brakuje słów, żeby wyrazić naszą wdzięczność!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Problematy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wierzymy, że wiedza inspiruje do działania. Edukujemy odbiorców i budujemy przestrzeń merytorycznej dyskusji. Jesteśmy twórcami aplikacji internetowej Rzut Beretem. Marzymy o świecie, w którym to ludzie, a nie instytucje, rozwiązują problemy społeczne.

Kim jesteśmy?

Działamy od 2019 r. Jeszcze jako stowarzyszenie zorganizowaliśmy Maraton Pomysłów Społecznych – nowatorski konkurs wykorzystujący formułę hackatonu. 

W 2021 r. założyliśmy fundację Problematy, żeby na całego zaangażować się w działalność społeczną. Choć siedziba organizacji znajduje się we Wrocławiu, nasz zespół składa się z osób pochodzących z różnych zakątków Polski. Internet jest ważnym miejscem dla naszych projektów, ale lubimy też organizować spotkania na żywo. ;)

Sądzimy, że każdy problem społeczny da się rozwiązać w dwóch krokach: na początku rozmowa o faktach z innymi ludźmi, a następnie wspólne działanie. Nasze podejście do idei dyskusji opisał przed laty Marek Aureliusz: „Pamiętaj, że zmienić zdanie i pójść za radą kogoś, kto cię poprawił, też jest przejawem wolności”. 

Co właściwie robimy?

 • Tworzymy proekologiczną aplikację internetową Rzut Beretem, która pomoże Ci błyskawicznie zlokalizować najbliższy punkt zbiórki tekstyliów. Kwestia recyklingu odzieży jest dla nas bardzo ważna – zamierzamy w ten sposób przeciwstawić się niekorzystnym skutkom „szybkiej mody”.
 • Piszemy artykuły popularnonaukowe. Poruszamy tematy zdrowia, ochrony środowiska, zagrożeń cywilizacyjnych i negatywnych zjawisk społecznych.  Pragniemy, żeby wiedza akademicka wyszła poza wąski krąg specjalistów. 
 • Prowadzimy edukacyjne media społecznościowe. Co miesiąc wnikliwie opisujemy inny problem społeczny.
 • Projektujemy infografiki. Wychodzimy z założenia, że fakty zasługują na ładną oprawę graficzną. ;) 
 • Organizujemy spotkania z ekspertami zajmującymi się różnymi dziedzinami życia społecznego.

Jakie są nasze plany?

 • Jeszcze więcej tego, co już robimy. ;)
 • Organizacja kolejnych edycji Maratonu Pomysłów Społecznych
 • Regularny rozwój Rzutu Beretem. Chcemy, żeby nasza aplikacja objęła kontenery na tekstylia z całej Polski. 
 • Wydawanie publikacji edukacyjnych w formie bezpłatnych e-booków.
 • Powiększenie zespołu i wdrożenie nowych kanałów komunikacji z odbiorcami.
 • Realizacja projektów badawczych dotyczących problemów społecznych.
 • Nagrywanie podcastu edukacyjnego.
 • Osiągnięcie stabilności finansowej fundacji.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Problematy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.