Avatar użytkownika

Fundacja K.I.D.S.

1
patron
10 
miesięcznie
40 
łącznie
1
patron
10 zł 40 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że pomagasz naszej Fundacji.
Razem zmieniamy dziecięce szpitale na dobre. No właśnie, co aktualnie robimy?
Wszystkiego dowiesz się z regularnego newslettera, który - jeśli tylko chcesz - otrzymasz w zamian za Twoje wsparcie.
Dzięki raz jeszcze!
50 zł miesięcznie
Dzięki wielkie! Wiesz, że wspierają nas utalentowani graficy z agencji Publicis? Przepiękna oprawa graficzna naszych działań to ich zasługa. Stworzą dla Ciebie wyjątkowe tapety na telefon! Pięknie dziękujemy!
100 zł miesięcznie
Stukrotne dzięki!
Aktywnie wspierasz to, co robi K.I.D.S. dlatego w rewanżu mamy dla Ciebie naszą K.I.D.S.ową torbę i przypinkę. Oprócz tego przysługują Ci nagrody z poprzedniego progu.
Cieszymy się, że wspierasz to, co robimy!
Dziękujemy!
300 zł miesięcznie
Wilk mówi „Dziękuję!” I jest Twój!
My także dziękujemy i mamy nadzieję, że maskotka będzie dla Ciebie źródłem radości. A może nie tylko dla Ciebie…? Oprócz tego przysługują Ci nagrody z poprzedniego progu.
Dzięki Tobie wataha K.I.D.S. może działać jeszcze bardziej prężnie.
1000 zł miesięcznie
Możemy powtórzyć „dziękujemy” tysiąc razy, ale to nie wszystko.
W ramach podziękowania przekazujemy jeszcze maskotkę naszego wilka, egzemplarz raportu Dziecięcy Szpital Przyszłości i zaproszenie na coroczną galę K.I.D.S. Oprócz tego przysługują Ci nagrody z poprzedniego progu.
Dziękujemy…i tak jeszcze 999 razy!
5000 zł miesięcznie
Jesteś partnerem Fundacji K.I.D.S.
Nie możemy się doczekać, żeby umieścić Twoje logo na naszej stronie.
Coaching z członkiem zarządu? Jasne! Oprócz tego przysługują Ci nagrody z poprzedniego progu.
Poza tym widzimy się na Gali. Tam podziękujemy Ci osobiście!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja K.I.D.S. w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Razem zmieniajmy szpitale na dobre!

Jesteśmy Fundacją K.I.D.S. – Klubem Innowatorów Dziecięcych Szpitali!
Naszym celem jest zmiana dziecięcych placówek medycznych w przyjazne miejsca przyszłości dla dzieci oraz tych, którzy każdego dnia walczą o ich zdrowie i życie.

Patrzymy na szpitale oczami małych pacjentów i ich rodziców, ale także lekarzy, pielęgniarek i pracowników placówek medycznych. Wszystko po to, aby zwiększyć ich komfort, zredukować stres, a także przyspieszyć czasochłonne procedury, zmieniając doświadczenia związane ze szpitalami.

Jak to robimy?

· Korzystamy z know-how i doświadczenia dużych korporacji oraz ich ekspertów, inspirujemy zmiany systemowe i pomagamy szpitalowi w transformacji. 

· Angażujemy start-upy i firmy technologiczne w poszukiwanie i wdrażanie innowacji, które mają zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort leczenia pacjentów.

· Motorem naszego działania jest wolontariat kompetencyjny. To tylko dzięki wolontariuszom dzieją się nasze projekty!

Pierwszym szpitalem, który wspieraliśmy w transformacji, był Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka - jeden z największych szpitali, leczący rocznie 80 000 dzieci. Obecnie współpracujemy z kilkudziesięcioma szpitalami i oddziałami dziecięcymi z całego kraju.

Od 2019 roku udało nam się zrealizować projekty takie, jak:

Aplikacja Pacjenta CZD

Aplikacja Pacjenta Centrum Zdrowia Dziecka powstała, aby pomóc najmłodszym pacjentom oraz ich rodzicom - szczególnie tym, którzy przygotowują się do pierwszej wizyty w CZD. Bezpieczna nawigacja do szpitala oraz przewodnik po budynku, niezbędnik informacji, czy intuicyjny profil pacjenta – to niektóre z rozwiązań, które znajdują się od teraz w zasięgu naszego telefonu.

Edukacja Pacjenta Diabetologicznego

To był nasz najdłużej trwający projekt - prace nad nim trwały aż 30 miesięcy. Jednak okazał się na tyle wciągający, że zespół nie chciał go zakończyć! Efektem setek godzin pracy zespołu i rozmów z lekarzami i pielęgniarkami edukacyjnymi, dietetykami i psychologami są materiały edukacyjne w 3 językach. Partnerem projektu była Polska Federacja Edukacji w Diabetologii.

Komunikacja Przyjazna Pacjentom

Wraz z partnerami – marką Nurofen i Pozytywną Dyscypliną – przeprowadziliśmy cykl warsztatów komunikacyjnych i sesji mentoringowych dla 60 lekarzy w 5 szpitalach. Przed nami druga odsłona projektu!

Skierowanie na projektowanie

Fundacja K.I.D.S. wspólnie z Siemens Healthineers zrealizowała konkurs “Skierowanie na projektowanie”, dzięki któremu powstały projekty najbardziej dziecięcych pracowni rezonansu magnetycznego. Trzy finałowe propozycje zostaną zrealizowane w wybranych placówkach dziecięcych. 

Lecturus w szpitalach

Do czterech szpitali przekazaliśmy darmowe kody od Platformy Edukacyjnej Lecturus, która umożliwia zdalne przygotowanie się do egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz naukę języka polskiego dla ukraińskich pacjentów. Projekt jest kontynuowany w obecnym roku szkolnym i rozszerzany o kolejne placówki.

poMOCnik

Opracowaliśmy narzędzie ułatwiające onboarding dziecka i opiekuna w szpitalu. Jego celem jest poprawa doświadczeń oraz obniżenie stresu związanego z przyjazdem do szpitala. Dzięki niemu chcemy zapewnić przekazanie niezbędnych informacji dla rodziców oraz ułatwić małym pacjentom i ich rodzicom oswajanie z przestrzenią szpitalną. Pierwsi mali pacjenci z Centrum Zdrowia Dziecka i z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku już poznali Wilka Emocjusza!

Pracujemy też nad kolejnymi projektami:

Wirtualna rzeczywistość lekarstwem na lęk

Chcemy zmniejszyć lęk wśród małych pacjentów onkologicznych podczas trudnych zabiegów wkłucia dożylnego. Postanowiliśmy odciągać ich uwagę od tego stresującego zabiegu, przenosząc ich do wirtualnej rzeczywistości (VR). Tak zbudujemy pozytywne doświadczenia podczas leczenia. 

Platforma Szpitalna

Platforma pomagająca rodzicom i opiekunom w przygotowaniu się do wizyty z dzieckiem w szpitalu jest już prawie gotowa. Wszelkie niezbędne informacje o tym co wziąć ze sobą, gdzie zaparkować i czego spodziewać się na miejscu będą dostępne pod jednym adresem internetowym.

Inne działania

Wspieramy też szpitale w trudnych chwilach reagując elastycznie na ich potrzeby. Tak było w pierwszej połowie 2022 roku, kiedy przekazaliśmy placówkom translatory, które pomagały w komunikacji z pacjentami z Ukrainy, a także wyprawki dla dzieci i ich opiekunów. Z kolei w trakcie pandemii wspieraliśmy szpitale maseczkami i płynami do dezynfekcji. 

Nasze projekty są starannie przemyślane, a zanim do nich przystąpimy sprawdzamy, czy są potrzebne. Lubimy przeprowadzać badania i jesteśmy w tym nieźli! Stworzyliśmy Raport “Dziecięcy Szpital Przyszłości”, w którym na podstawie wywiadów i warsztatów z szefami klinik i poradni, zespołami pielęgniarskimi oraz przedstawicielami administracji szpitalnej Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka, ale też z rodzicami i opiekunami dzieci, i wreszcie z samymi małymi pacjentami określiliśmy wyzwania i priorytety Fundacji na najbliższe lata. Obecnie kończymy prace nad raportem "Szpital Oczami Dzieci", który pomoże nam skupić się na perspektywie małych pacjentów. 

Mamy głowy pełne pomysłów na kolejne projekty!

Niestety bez odpowiedniego wsparcia nie jesteśmy w stanie ich zrealizować.

Pomagając nam dokładasz cegiełkę do zbudowania szpitalnych placówek przyszłości, które staną się miejscem, w którym doświadczenia pacjentów są najważniejsze.

 

Cele Autora

Swoboda działania
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 990 zł brakuje
1%
Poczta, telefon, materiały biurowe, utrzymanie strony internetowej… niby niewiele, ale to jednak kosztuje.
Zapewnienie tego, co podstawowe i niezbędne daje swobodę działania.
Platforma Szpitalna
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 490 zł brakuje
0%
https://www.szpitaledladzieci.pl/

Pierwsza wersja tego kompendium dziecięcych szpitali już istnieje, a my wprowadzamy niezbędne poprawki i "karmimy" system danymi, więc zanim wystartujemy na dobre minie jeszcze chwila. Jednak zdajemy sobie sprawę, że to projekt wymagający nieustannej aktualizacji pociągającej za sobą koszty.
Im szersza stanie się baza szpitali dostępnych na stronie, tym bardziej będzie pomocna rodzicom i opiekunom dzieci więc naprawdę nie chcemy się zatrzymywać!
Materiały dla szpitali
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 990 zł brakuje
0%
Wiele stworzonych przez nas materiałów przekazujemy do szpitali w całej Polsce zupełnie za darmo. Dzięki dotychczasowemu wsparciu może korzystać z nich wielu rodziców oraz personel medyczny.
Aby kontynuować tę inicjatywę potrzebujemy wsparcia, za które z góry dziękujemy.
To dzięki eksperckiej wiedzy zaprezentowanej w przyjazny i czytelny sposób możemy razem zmieniać dziecięce szpitale na dobre.
Pracownik kompetencyjny
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 990 zł brakuje
0%
Udowadniamy, że wolontariat kompetencyjny to wspaniała idea, która działa w praktyce.
Jesteśmy jednak przekonani, że zatrudnienie pracowników odczuwalnie pomógłby w realizacji najistotniejszego celu, czyli po prostu zmiany dziecięcych szpitali na dobre.
Skoro działamy w oparciu o wolontariusza kompetencyjnego teraz chcielibyśmy sięgnąć po… pracownika kompetencyjnego!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja K.I.D.S. już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.