Avatar użytkownika

Fundacja WEB-KORKI

14
patronów
290 
miesięcznie
8 760 
łącznie
14
patronów
290 zł 8 760 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
46 dostępnych miejsc
Bardzo dziękuję, że zdecydowałaś/eś dołączyć do zespołu osób, które chcą dołączyć do osób wspierających naszą organizację. Wyślemy Tobie specjalną wiadomość z podziękowaniami.

(Próg dostępny tylko dla osób fizycznych)
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
43 dostępne miejsca
Ogromnie dziękujemy za takie wsparcie! Wyślemy Tobie wiadomość z podziękowaniami oraz certyfikatem naszego patrona.

(Próg dostępny tylko dla osób fizycznych)
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
30 dostępnych miejsc
To już naprawę bardzo wiele! Z całego serca dziękujemy.
W ramach podziękowania, jeśli się zgodzisz zostaniesz wymieniony na naszej stronie internetowej w zakładce "Nasi patroni".

(Próg dostępny tylko dla osób fizycznych)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
28 dostępnych miejsc
Wow! Widzimy, że naprawdę chcesz zapewnić nam konkretne wsparcie finansowe, za co bardzo, bardzo dziękujemy.
Jeśli się zgodzisz to zostaniesz wymieniony na naszej stronie internetowej w zakładce: "Nasi patroni", a dodatkowo napiszemy specjalny post na naszym Facebooku z podziękowaniami.

(Próg dostępny tylko dla osób fizycznych)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
19 dostępnych miejsc
100zł to naprawdę bardzo duża kwota. Jest to ogromna pomoc dla naszej fundacji. Bardzo za nią dziękujemy.

W ramach tego progu (jeśli wyrazisz zgodę):
-zostaniesz wymieniony na naszej stronie internetowej w zakładce: "Nasi patroni",
-napiszemy specjalny post na naszych kanałach social media (Facebook oraz LinkedIn) z podziękowaniami za Twoje wsparcie
-będziesz mógł odbyć spotkanie online z naszą prezeską, podczas którego osobiście podziękuje Ci za wsparcie oraz opowie o naszej fundacji.

Uwaga! Próg dostępny dla osób fizycznych oraz firm.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja WEB-KORKI w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"WEB-KORKI" to Fundacja, w której grupa już prawie 200 wolontariuszy regularnie wspiera w edukacji dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej. Jeśli czas nie pozwala Ci na regularną pomoc, a chciałbyś/aś z nami wyrównywać szanse edukacyjne tych dzieci, zapraszamy do zostania naszym patronem!

Hej!

Mam na imię Olga i prowadzę Fundację WEB-KORKI (Nasza misja: Wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z domów dziecka oraz pieczy zastępczej i zapewnienie rozwoju osobistego wolontariuszom, regularnie współpracującym z fundacją) , na co dzień jestem przede wszystkim 24-letnią studentką, jednak działalność społeczna to moja pasja, która zaczęła się jeszcze w gimnazjum (wtedy pracowałam w domu seniora), na studiach z kolei spełniłam swoje największe marzenie i odbyłam wolontariat na Sri Lance, aż w sierpniu 2020r. rozpoczęłam projekt WEB-KORKI. Od sierpnia 2020r do końca listopada 2021r. działaliśmy jako projekt społeczny, od grudnia 2021 jesteśmy oficjalnie fundacją i na koncie mamy już prawie 1000 przeprowadzonych zajęć!

 

  • Skąd pomysł na WEB-KORKI?

Gdy wybuchła pandemia zastanawiałam się, gdzie teraz ulokować siły i jak wykorzystać to, że świat przeniósł się do systemu online, okazało się, że obszarem szczególnie zaniedbanym są domy dziecka, dlatego też postanowiłam zapełnić tę lukę i uruchomić program bezpłatnych korepetycji online dla dzieci i młodzieży z domów dziecka. Bardzo wiele osób zgłosiło się do pomocy, dlatego też zaczęłam rekrutację wolontariuszy i przydzielanie każdego korepetytora do dziecka na podstawie konkretnych czynników: przedmiot, doświadczenie w nauczaniu, dyspozycyjność, predyspozycje. Od początku zależało mi, aby w projekcie obydwie strony czuły się dobrze i aby  nie było przypadkowych współprac pomiędzy wolontariuszem a uczniem. 

  • Jak wyglądają nasze działania w praktyce?

Tutaj najważniejsza jest relacja. Nasi uczniowie zgłaszają swoje potrzeby, a my dobieramy odpowiednich korepetytorów do współpracy. Jeden korepetytor spotyka się ze swoim uczniem minimum raz w tygodniu o stałej porze, jeżeli jednak dana osoba nie może przeprowadzić zajęć, nigdy nie "pozostawiamy ucznia na lodzie", tylko szukamy zastępstwa. Kluczowe jest to, aby uczeń widział w swoim korepetytorze starszego kolegę lub koleżankę, który/a zawsze go wesprze, znajdzie czas podczas lekcji na krótką rozmowę i dostosuje tempo i styl nauki do jego wymagań. W ramach naszego programu przeprowadziliśmy już  7000 zajęć!

 

  • Ilu placówkom pomagamy oraz ile osób regularnie pracuje charytatywnie w naszej fundacji?

Aktualnie prawie 200 wolontariuszy  (z całej Polski i spoza granic kraju, mamy również wolontariuszy z USA, UK, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Norwegi) współpracuje online z łącznie 21 placówkami (domy dziecka, piecza zastępcza) w Polsce.

 

  • Dlaczego misją naszej fundacji jest również wspieranie wolontariuszy?

Docenienie wolontariuszy, którzy regularnie poświęcają swój czas jest dla mnie bardzo ważne. Oczywiście, że decydując się na wolontariat z reguły nie oczekujemy niczego w zamian, mimo to założeniem  fundacji jest tworzenie miejsca, w którym wszyscy czują się bezpiecznie i komfortowo, dlatego wspieramy naszych wolontariuszy w ich rozwoju osobistym. Wolontariusze WEB-KORÓW to osoby o różnych pasjach, będące w różnym wieku, mieszkające w różnych zakątkach świata (nawet w USA), jednak wszystkich łączy jedno-chęć przyczynienia się do lepszego życia dziecka z domu dziecka. Ze względu na to, że regularna praca z naszymi podopiecznymi nie zawsze jest łatwa,  wszyscy zaangażowani w nauczanie naszych podopiecznych mogą liczyć na: wsparcie psychologa dziecięcego, regularne warsztaty rozwojowe, szkolenia z zakresu psychologii.

 

Podsumowując, wszyscy wolontariusze fundacji codziennie wkładają całe serca w to, aby choć w małym stopniu polepszyć sytuację dzieci i młodzieży z domów dziecka i pieczy zastępczej, jednak aby działać dalej, pokrywać stałe koszty prowadzenia organizacji i rozwijać się na większą skalę potrzebujemy stałego wsparcia finansowego. 

 

Będę ogromnie wdzięczna za każde wsparcie naszych działań i z góry za nie dziękuję!

Olga 

 

Cele Autora

Świąteczny koncert i kolacja
  • 13 000 zł
  • 5 240 zł brakuje
59%
8.12 chcemy zorganizować wyjątkowe wydarzenie świąteczne wspierające rozwój i edukację dzieci z domów dziecka!

Plan wydarzenia:

✨Klimatyczny koncert świąteczny (zagrają i zaśpiewają nasi niezwykle uzdolnieni wolontariusze)

✨Kolacja (niepowtarzalna okazja do networkingu, poznania osób o tych samych wartościach)

✨Licytacja dzieł naszych podopiecznych (a robią przepiękne rzeczy np. drewniane szkatułki na biżuterię)

✨Opowieść o naszej fundacji, misji, jej historii, naszych planach oraz o tym co tak naprawdę jest najważniejsze w niesieniu pomocy dzieciom z domów dziecka.


Jaki jest cel tego wydarzenia?

🧸 Zebranie w jednym miejscu osób, którym idea wspierania w rozwoju dzieci wykluczonych społecznie jest bliska (miło spędzony czas w gronie osób o wspólnych wartościach)

🧸 Pozyskanie środków na realizację celów statutowych fundacji

🧸 Podniesienie poczucia własnej wartości wśród dzieci, których dzieła będą licytowane

Byłoby to absolutnie wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zebrałyby się osoby, dla których misja fundacji jest bliska i zrobiły coś dobrego dla tych dzieci, przy okazji miło spędzając czas.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja WEB-KORKI już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Agata Kotowska
Agata Kotowska
5 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Magdalena Machla
Magdalena Machla
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.