Ryszard "Galadhorn" Derdziński

W Patronite od 01.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1629

Liczba Patronów: 1205

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
180 miesięcznie
12 515 łącznie
Nazywam się Ryszard Derdziński, ale możesz mówić do mnie Galadhorn, Gal. Pracuję jako przewodnik turystyczny. Oprócz dalekich wypraw moje pasje związane są z postacią J. R. R. Tolkiena. Świat zna mnie jako lingwistę tolkienowskiego, grafika, genealoga rodziny Tolkienów, badacza filozofii Tolkiena

O Autorze

Mae g'ovannen, Mellyn!

Obraz może zawierać: Ryszard Galadhorn Derdziński, siedzi, stoi i kapelusz

Nazywam się Ryszard Derdziński, ale możesz mówić do mnie Galadhorn, Gal. Pracuję jako przewodnik turystyczny. Oprócz dalekich wypraw moje pasje związane są z postacią J. R. R. Tolkiena. Świat zna mnie jako lingwistę tolkienowskiego, grafika, genealoga rodziny Tolkienów, badacza filozofii Tolkiena. Prowadzę w sieci dużo inicjatyw: przede wszystkim duże forum dyskusyjne Elendili oraz serwis informacyjny Elendilion, a kiedyś nawet radio Elendili FM. Mam dwa blogi. Jeden poświęcony jest historii lokalnej oraz badaniom genealogicznym (oh, to jest jedna z moich prawdziwych pasji!) i nazywa się Aldrajch. Drugi, częściej moderowany to Tolknięty: tam wszystko, co jest dla mnie ważne, czyli "ewangeliczny katolicyzm, inklingowska filozofia, uważność, capoeira, pielgrzymowanie, slow food i makultura". Jednak przede wszystkim to, co nazywam #TolkienAncestry, czyli badania genealogiczne rodziny Tolkienów. Tak, to ja odkryłem, że Tolkienowie przybyli w 1770 roku do Londynu z... Gdańska! Tak, to ja odkryłem, że Tolkienowie są z pochodzenia bałtyjskimi Prusami z haplogrupą R1a-Z92! Dużo pracy, nakładów finansowych, podróży, czasu kosztują mnie te badania - badania dwudziestu dwóch pokoleń przodków Profesora Tolkiena.

Jeżeli chcesz poznać moją sztukę graficzną, zapraszam Cię na mojego Deviantarta! Mam też całkiem sporo filmików na moim kanale na YouTube!

Żeby realizować moje projekty w dobie pandemii potrzebuję Waszego wsparcia!

Obraz może zawierać: Ryszard Galadhorn Derdziński, na zewnątrz


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika