Gry

Gra KiKŚ

W Patronite od 09.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1245

Liczba Patronów: 1048

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
Profil poświęcony grze planszowej/karcianej KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe.

O Autorze

Witam Cię na profilu dotyczącym będącej na etapie produkcji grze planszowej/karcianej o tematyce konfliktów i katastrof światowych. Jestem Łukasz i od ośmiu lat tworzę w mediach społecznościowych KiKŚ. 

Wystarczy jednorazowa wpłata, nie ma konieczności ponawiania jej w kolejnych miesiącach!

Na Facebooku społeczność KiKŚ przekroczyła 920 000 czytelników, na Instagramie 725 000, a Twitterze 150 000. Od lat dostarczam Czytelnikom wielu informacji ze świata, niestety głównie tych negatywnych, złych, tragicznych. Mimo to moje kanały są dość popularne, a społeczność wokół nich nie ogranicza się tylko do śledzenia informacji. 

Kilka miesięcy temu w mojej głowie zrodził się pomysł, by jeszcze bardziej zbliżyć się do Czytelników KiKŚ. Postawiłem na stworzenie gry planszowej o tematyce, w której się obracam. Chciałbym, by przyczyniła się ona nie tylko do miłego spędzania czasu ze znajomymi, ale też scaliła nas podczas wspólnych zjazdów, kiedy Czytelnicy KiKŚ spotkają się z Twórcą KiKŚ, by pograć w grę KiKŚ.

Prace nad grą trwają od kilku miesięcy, za nami (tworzę wraz z przyjacielem) już etap fabuły i ustalenia większości zasad. Obecnie trwają liczne testy, a następnie przyjdzie czas na dopracowanie grafiki i produkcję. Nie mamy ustalonej daty premiery, celujemy w 2022 rok. 

Głównym założeniem gry jest wcielenie się w głowę jednego z kilkunastu dostępnych państw świata i poradzenie sobie z wszystkimi wyzwaniami, przed którymi stanie. Będą to między innymi sprawy polityczne, geopolityczne, społeczne, militarne, ponadto gracz będzie musiał stawić czoła globalnemu ociepleniu, wielu klęskom czy kataklizmom. Nie zabraknie kooperacji, negocjacji, rywalizacji, handlu z innymi graczami. Nie zabraknie blefów, inwigilacji czy intryg. Twarde, bezlitosne rządy, a może ciepłe i humanitarne podejście do innych? Wszystko zależy od Ciebie!

Staramy się połączyć realizm i odwzorowanie współczesnego świata z nutką losowości i nieprzewidywalności. Tworzymy setki wydarzeń, na które trzeba będzie reagować, tych pozytywnych i negatywnych. 

Przechodząc do najważniejszego, jak się pewnie domyślacie, chcąc stworzyć coś niezależnego od większych przedsiębiorstw, potrzeba na to pokaźnych środków, których niestety brakuje. Zapraszamy więc do korzystania z dostępnych progów. Każde, nawet najmniejsze wsparcie ułatwi naszą drogę do sfinalizowania celu!

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jeśli sobie coś założę, to prędzej czy później to stworzę. Tak jest i w tym przypadku, poruszę niebo i ziemię, by wszystko się udało, ale pragnę podkreślić - jeśli cokolwiek się wydarzy, że gra nie ujrzy światła dziennego - wszystkie Wasze środki zostaną zwrócone! Nie biorę jednak takiej myśli do siebie. Zbyt wiele już przeszliśmy. 

Serdecznie zapraszamy do wspierania. Każde zapewnia dostęp do grupy, a tam regularnie będziemy odsłaniali kolejne karty związane z rozgrywką!

Dziękujemy za okazane wsparcie. 
Łukasz (twórca KiKŚ, współtwórca gry)
Szymon (współtwórca gry)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz Nowak
Mateusz Nowak
Próg: 25 zł
Mateusz Dąbrowski
Mateusz Dąbrowski
Próg: 25 zł
Jakub S
Jakub S
Próg: 12 zł
Justyna Borkowska
Justyna Borkowska
Próg: 100 zł
Kasia Adamczyk
Kasia Adamczyk
Próg: 5 zł
Katarzyna  Ślęzak
Katarzyna Ślęzak
Próg: 5 zł