W Patronite od 13.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 718

liczba Patronów: 488

18 patronów
230 zł miesięcznie
1 035 zł łącznie
Fantazmaty powstały, by otwierać drzwi nowym i mniej znanym autorom fantastyki. Opowiadania naturalnie się w to wpasowały – też nie ma dla nich miejsca na półkach, choć pozwalają pokazać w jednej książce wiele talentów. Za to ebookowy format świetnie niesie teksty obiecujących pisarzy w świat! :)

O Autorze

Trzy lata działania pokazały nam, że było warto. Uwierzcie, jest nad czym i z kim pracować! Spłynęło do nas mrowie tekstów od setek osób. Pracowaliśmy z ponad setką autorów. Efektem jest 138 tekstów w 8 antologiach, 260 000 pobrań ebooków, kilka publikacji w drodze oraz plany na kolejne lata.

Przygotowaną profesjonalnie fantastykę pobierzecie bezpłatnie ze strony fantazmaty.pl w kilku formatach.

Dzięki pracy zespołu lektorów posłuchacie opowiadań Fantazmatów na YouTube lub odpalicie nasze fantastyczne audiobooki w serwisie hearthis.at.

Wszystko to efekt wolontaryjnej pracy po godzinach już blisko 150 członków ekipy z całej Polski (i nie tylko). Znajdujemy wartość w projekcie mimo jego niekomercyjnego charakteru i bez martwienia się o jakiekolwiek dochody. Chodzi przede wszystkim o spotkanie ludzi różnych talentów i zainteresowań. Członkowie ekipy szlifują swoje umiejętności w wydawniczym fachu, a dzięki autorom mają okazję do doskonalenia się. Sami autorzy uczą się warsztatu i kultury współpracy z redaktorem.

Naszą walutą są wiedza i talent, a z czasem dochodzą do tego przyjaźnie oraz relacje na lata.

 

Zuzanna Pikul na stoisku na konwencie Pasja MiniCon w Gdyni, 2019 r.

 

Mimo całej tej wartości, w ekipie żartobliwie mówi się, że Fantazmaty to przedsięwzięcie, na którym pieniądze można tylko stracić. Sama prawda – projekt zjada worki składek i ciągle chciałby rosnąć, a szkoda dać mu w łeb. Trochę przez was i trochę już z sentymentu.

 

To wasza szansa. Teraz możecie oficjalnie wesprzeć rozwój Fantazmatów!

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

  • hosting i domenę – czyli pewność, że strona i antologie do pobrania będą zawsze dostępne, zwłaszcza kiedy muszą zmierzyć się z premierowym entuzjazmem fanów,
  • koszty związane z dokumentacją (wysyłka dokumentów, koperty, obowiązkowe drukowane egzemplarze dla bibliotek),
  • naszą obecność na konwentach, a dzięki Patronite po raz pierwszy na targach książki (opłaty za wstęp i stoisko),
  • wszystko, czym chcemy obrzucać ludzi, których spotykamy fanowsko (materiały promocyjne od zakładek po plakaty i ulotki),
  • pulę drukowanych egzemplarzy promocyjnych.


Nasze antologie pozostają dostępne całkowicie bezpłatnie. Chcemy dalej rozwijać Fantazmaty i robić to, co lubimy.

Cieszy nas, że udało się nam zebrać liczną grupę kochającą fantastykę, którą codziennie współtworzymy – to dla was i dla nas! :)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!