Grzegorz Kusz

W Patronite od 05.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 257

Liczba Patronów: 364

Zostań Patronem
Kup na prezent
55 patronów
Od prawie 4 lat tworzę kanał na YouTube o finansach, inwestycjach i gospodarce. Przeprowadzam wywiady z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach, a moją misją jest budowanie świadomości ekonomicznej i uczenie Polaków inteligencji finansowej. Dzięki wsparciu kanał może wejść na wyższy poziom.

O Autorze

Cześć! Miło Cię powitać na moim profilu!

Od prawie 3 lat tworzę kanał na YouTube o finansach osobistych, inwestycjach i gospodarce. Przeprowadzam wywiady z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach, a moją misją jest budowanie świadomości ekonomicznej i uczenie Polaków inteligencji finansowej.

Znajduję i nagrywam z ludźmi znacznie mądrzejszymi od siebie. Dlaczego? Wszyscy wiemy, na jakiej zasadzie działają aktualne media i wiadomości... Strach, ściema, kontrowersje, polaryzacja społeczeństwa i pokazywanie tego, za co zapłacą najwięcej. Czy to brzmi jak wiarygodne informacje? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "Nie." to już wiesz, dlaczego staram się zebrać najlepszych specjalistów i podzielić się ich wiedzą z jak najszerszym gronem. :)

Na moim kanale znajdziesz wiele materiałów, z których masz możliwość wyciągnięcia ogromu wiedzy. W bardzo rozmaitych tematach nie tylko świadomości i inteligencji finansowej, ale również w kwestiach zdrowia czy edukacji młodego pokolenia Polaków!

Prowadzę biznes z branży podnajmu nieruchomości, a tworzenie kanału na YT to moje hobby i obecnie największa pasja, w którą wkładam całe moje zaangażowanie.

Co zmienia Twoje wsparcie?

Przede wszystkim możesz mieć realny wpływ na dalszy rozwój kanału. Prowadzenie kanału na wysokim poziomie generuje koszty, które jesteśmy w stanie pokryć właśnie dzięki TWOJEMU wsparciu i hojności. Twoja pomoc pomaga nam utrzymać niezależność, korzystać z profesjonalnego sprzętu, unowocześniać produkcję i zapraszać kolejnych wspaniałych gości.

W zamian za Twoje wsparcie, otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, która łączy partnerów naszego kanału. To inwestycja w możliwość poznania ciekawych, świadomych osób z otwartym umysłem, którzy interesują się szeroko pojętą inteligencją finansową, inwestycjami, gospodarką, czy rozwojem osobistym.

Grupa jest platformą do dyskusji, ale także miejscem, w którym informujemy o nadchodzących projektach, pytamy o Twoje sugestie i rady. To TWÓJ realny wpływ na rozwój kanału!

Na zamkniętej grupie:

 • chcemy tworzyć na grupie miejsce do dyskusji, gdzie bez hejtu, oceniania i mądrzenia się każdy będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i zapytać o nurtrujące go rzeczy.
 • podzielimy się prywatnymi materiałami zza kulis, zdjęciami z produkcji oraz wyjazdów,
 • będziemy priorytetowo informować o nadchodzących projektach i wydarzeniach,
 • czasem będziemy informować o nowych gościach, z którymi planujemy przeprowadzić wywiad,
 • poprosimy o pytania do do niektórych wywiadów z ekspertami i wykorzystamy najciekawsze w filmie,
 • pojawią się tam również raporty z postępów prac nad studiem nagraniowym

Jeśli zdecydujesz się na większe wsparcie dodatkowo otrzymasz przedpremierowy dostęp do części wywiadów. Twoje imię i nazwisko (lub nick) wyświetli się na końcu każdego odcinka, otrzymasz certyfikat Mecenasa mojego kanału, a także wyślemy Ci pamiątkowy kubek.

Dla najbardziej hojnych darczyńców mamy niespodziankę, a Twoje imię i nazwisko lub nick pojawi się w czołówce programu, jako wyraz wdzięczności za ogromną pomoc przy tworzeniu tego kanału.

Dodatkowo dla naszych patronów nagrywamy specjalne, niepubliczne materiały, z gośćmi programu.

Dlaczego Patronite?

Jednym z naszych celów jest szeroko rozumiany rozwój. Cały czas staramy się podnosić świadomość i inteligencję finansową widzów. Równocześnie dążymy do dalszego rozwoju kanału. Całym zespołem dbamy o to, aby wznosić jakość naszych materiałów na jeszcze wyższe poziomy. Poszerzamy horyzonty, rozbudowujemy zespół odpowiedzialny za kanał i pracujemy nad nowymi formatami, by móc dostarczać Wam wartościowe materiały najwyższej jakości.

Dlatego powstał nasz Patronite! Chcemy mieć możliwość jeszcze szybszego rozwoju, produkcji większej ilości filmów wyjazdowych, docierania do szerszej widowni, rozbudowy zaplecza sprzętowego oraz studia nagrań.

Inwestycja w sprzęt, produkcja filmów, montaż, marketing, podróże po całej Polsce, koszty logistyczne i całe zaplecze, którego na pierwszy rzut oka nie widać, to ogromne koszty sięgające często kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie!

Każda złotówka pomaga nam tworzyć świetnej jakości materiały i wznosić kanał na jeszcze wyższy poziom. Przy tworzeniu filmów i całej komunikacji w Internecie pracuje kilka osób z firm zewnętrznych. Nie mam obecnie sztabu pracowników na wyłączność, a sprzęt, który używamy, jest również wykorzystywany do pracy przy innych projektach. Dlatego zależy nam na niezależności, własnym kawałku studia nagraniowego i osobnego sprzętu na wyjazdy oraz nagrywanie online w domu.

Dzięki zbudowaniu profesjonalnego studia nagrań oraz zapewnieniu sprzętu na wywiady wyjazdowe, możemy tworzyć jeszcze szybciej, jeszcze więcej i oszczędzać mnóstwo czasu, który możemy przeznaczyć na dalszy rozwój.

 

Na co przeznaczymy każdą złotówkę z Patronite?

 • 🌍 Wyjazdowe nagrania

  Chcemy odwiedzić gości w całej Polsce (a może i świecie) i nagrać dla Was wyjątkowe materiały! Ale to wymaga osobnego budżetu - takie nagrania to jednak kilkudniowa praca, umówienie terminów nagrań, znalezienie oraz rezerwacja lokacji, w której nagrywamy, czy chociaż sam wyjazd, który trwa minimum cały dzień.
   
 • 🎙️ Miejsce nagrań

  Chciałbym mieć w swoim domu miejsce do nagrań online, które będzie, choć w minimalnym stopniu wyposażone w oświetlenie, mikrofon, kamerę i wygłuszenie (sam laptop nie wystarczy, aby utrzymać  wysoką jakość kanału)!
   
 • 🎥 Własny sprzęt = wolność, niezależność, nowe możliwości!

  Lepsze kamery i obiektywy pozwolą wejść na kolejny poziom rozwoju kanału - stanowczo ułatwią pracę operatorom i skrócą czas, który potrzebny jest na montaż. Dodatkowo, zawsze, gdy wybieramy się na nagrania wyjazdowe, jesteśmy zmuszeni składać cały sprzęt, który znajduję się w studiu. Dlatego celujemy w wyposażenie się w dwa pakiety sprzętu, stacjonarny, który będzie zawsze zostawał w studiu, oraz wyjazdowy, który będzie grzecznie czekał na nagrania w terenie! Nowy sprzęt to też komputery, pojemne karty pamięci (które udźwigną nagrania w 4K), przenośne dyski i serwery, które również stanowią sporą inwestycję.
   
 • 🏢 Studio

  Samo biuro i studio nagrań już samo w sobie stanowi spory koszt, a niedawno przenieśliśmy się do nowego biura, które wzniesie nasz kanał na wyższy poziom. Przestrzeń jest o wiele większa, jednak wyposażenie bardzo skromne. Musimy zapewnić:

  - adaptację akustyczną - czyli porządne wygłuszenie, które pozwoli zlikwidować echo
  - porządne oświetlenie (dobre światło to połowa sukcesu!)
  - niestety nie jesteśmy czarodziejami i nie sprawiamy, że sprzęt unosi się w powietrzu. Więc musimy rozkładać go na statywach :)
  - dopieszczenie scenografii również jest dla nas wyjątkowo ważne. Zależy nam na produkcji jak najładniejszych filmów!

  Wszystko to sprawi, że będziesz mógł oglądać materiały na naprawdę wysokim poziomie!

W imieniu całego zespołu DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy za to, że jesteś widzem kanału i współtworzysz społeczność świadomych i rozwojowych osób. Jeśli chcesz wesprzeć kanał, sprawdź odpowiednie progi dla partonów. Za każde, nawet najmniejsze wsparcie bardzo dziękujemy i jestem wdzięczny, że mój kanał stanowi dla Ciebie wartość. 
 

A poniżej widzisz jeden z wielu filmów na moim kanale (materiał był realizowany w zaprzyjaźnionym  biurze). :) 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dorota Szczepanowska
Dorota Szczepanowska
Próg: 10 zł
Rafał Kwaśniok
Rafał Kwaśniok
Próg: 10 zł
Marcin M.
Marcin M.
Próg: 10 zł
Justyna Mączyńska
Justyna Mączyńska
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł