W Patronite od 12.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 233

Liczba Patronów: 169

Zostań Patronem
Kup na prezent
131 patronów
2 600 miesięcznie
46 990 łącznie
Wspieraj rozwój strony PARYŻEWO oraz podcastu TW: LISOWSKA, czyli dziennikarstwa i publicystyki szanującej intelekt czytelnika!

O Autorze

Nazywam się Gabriela Lisowska i jestem autorką strony PARYŻEWO, na której publikuję wywiady, felietony, reportaże i inne teksty poświęcone historii, kulturze i tematyce społecznej. Wraz z muzykiem Adamem Waleszyńskim tworzę także podcast TW: LISOWSKA, który w krótkim czasie podbił serca wielu słuchaczy. Oprócz tego prowadzę profil na INSTAGRAMIE, gdzie piszę o literaturze, modzie, historii, I wojnie światowej oraz komentuję różne zjawiska obecne z mediach społecznościowych. Moje przemyślenia codziennie czyta kilka tysięcy osób. 

O czym piszę?

W wywiadach staram się oddawać głos osobom intrygującym, a jednocześnie nieznanym szerszej publiczności. Nierzadko są to ludzie, którzy żyją według innych wartości niż te, które wyznaję ja. 

Podważam niepodważalne trendy, zjawiska społeczne i autorytety zarówno w środowiskach konserwatywnych, jak i lewicowych. Wchodzę w zamknięte, hermetyczne grupy w roli obserwatora. Dzielę się wrażeniami, a niekiedy zaburzam ich członkom przyjmowany obraz rzeczywistości.

Interesuję się I wojną światową i historią Podkarpacia, z którego pochodzę. Zależy mi na szerzeniu i popularyzowaniu wiedzy na ten temat. Pasjonuje mnie narracja o wielkich wydarzeniach dziejowych z perspektywy jednostki i szeregowych żołnierzy. Odwiedzam pola bitewne, cmentarze wojenne, polecam książki tematyczne.

To ja jestem autorką reportażu na temat przemocy w internacie sióstr prezentek w Rzeszowie. Ujawniłam także niechlubną działalność hejterską załogi bloga Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona. Mój tekst o niebezpieczeństwach kultury terapeutycznej był najczęściej czytanym tekstem w 2022 roku w "Magazynie Kontakt" i został włączony do sylabusa dla studentów psychologii w Akademii Ignatianum w Krakowie. 

Jakie plany zrealizowałam dzięki wpłatom moich patronów?

 • Postawiłam stronę www Paryżewa (do lutego 2023 wszystkie teksty publikowałam na Facebooku). Łączny koszt tej inwestycji to około 5000 zł.
 • Opłacam hosting strony.
 • Nagrałam sześcioodcinkowy podcast TW: LISOWSKA dostępny dla wszystkich słuchaczy na Spotify. Koszt realizacji: 2000 zł.
 • Od początku istnienia mojego profilu na Patronite dzięki składkom życzliwych osób opłacam korektę, bilety PKP i wszystkie wypite w trakcie pisania kawy

Okładka podcastu

Co oferuję moim patronom?

 1. Do każdego patrona w ciągu tygodnia wysyłam wiadomość mailową. Nie bawię się w gotowe szablony oferowane mi przez serwis Patronite.
 2. Mamy zamkniętą grupę na Facebooku, gdzie regularnie piszę o wszystkich planach tekstowych i postępach pracy.
 3. Założyłam także prywatny profil na Instagramie, gdzie cyklicznie robię Q&A i który ułatwia nam bezpośredni kontakt.
 4. Organizuję kameralne spotkania kawowe tylko dla patronów. Do tej pory odbyły się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie i w Poznaniu. 
 5. Raz do roku na gwiazdkę wysyłam drobne upominki i kartki 30 najbardziej hojnym i najbardziej zaangażowanym czytelnikom


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomek Kowalski
Tomek Kowalski
Próg: 10 zł
Kasia Czerniecka Foxx
Kasia Czerniecka Foxx
Próg: 50 zł
Katarzyna Pasierbiewicz
Katarzyna Pasierbiewicz
Próg: 50 zł
Justyna Benedyczuk
Justyna Benedyczuk
Próg: 20 zł
Małgorzata Gralińska
Małgorzata Gralińska
Próg: 10 zł