Avatar użytkownika

Paryżewo

112
patronów
2 305 
miesięcznie
61 445 
łącznie
112
patronów
2 305 zł 61 445 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofany
10 zł miesięcznie
Tyle kosztuje jedna strona tekstu poprawiona przez korektora!

Otrzymasz mailową wiadomość powitalną, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dostęp do prywatnego profilu na Instagramie i możliwość słuchania dłuższej wersji podcastu w Patronite Audio. Może spotkamy się na kameralnym spotkaniu tylko dla patronów?
15 zł miesięcznie
Tyle kosztuje moja ulubiona kawa latte na Pradze-Północ!

Otrzymasz mailową wiadomość powitalną, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dostęp do prywatnego profilu na Instagramie i możliwość słuchania dłuższej wersji podcastu w Patronite Audio. Może spotkamy się na kameralnym spotkaniu tylko dla patronów?
20 zł miesięcznie
Płacisz tyle co za prenumeratę dobrej prasy!

Otrzymasz mailową wiadomość powitalną, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dostęp do prywatnego profilu na Instagramie i możliwość słuchania dłuższej wersji podcastu w Patronite Audio. Może spotkamy się na kameralnym spotkaniu tylko dla patronów?
50 zł miesięcznie
Jeśli wybierasz ten próg, moje gratulacje - nie jesteś kafeterianką!

Otrzymasz mailową wiadomość powitalną, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dostęp do prywatnego profilu na Instagramie i możliwość słuchania dłuższej wersji podcastu w Patronite Audio. Może spotkamy się na kameralnym spotkaniu tylko dla patronów? Raz do roku na gwiazdkę wysyłam drobne upominki i kartki 30 najbardziej hojnym i najbardziej zaangażowanym czytelnikom. Być może również do Ciebie?
100 zł miesięcznie
Masz Boga w sercu!

Otrzymasz mailową wiadomość powitalną, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dostęp do prywatnego profilu na Instagramie i możliwość słuchania dłuższej wersji podcastu w Patronite Audio. Może spotkamy się na kameralnym spotkaniu tylko dla patronów? Raz do roku na gwiazdkę wysyłam drobne upominki i kartki 30 najbardziej hojnym i najbardziej zaangażowanym czytelnikom. Również do Ciebie!
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
10 dostępnych miejsc
Jesteś osobą uprzywilejowaną!

Otrzymasz mailową wiadomość powitalną, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dostęp do prywatnego profilu na Instagramie i możliwość słuchania dłuższej wersji podcastu w Patronite Audio. Może spotkamy się na kameralnym spotkaniu tylko dla patronów? Raz do roku na gwiazdkę wysyłam drobne upominki i kartki 30 najbardziej hojnym i najbardziej zaangażowanym czytelnikom. Również do Ciebie! Rozpoznaj swój przywilej.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Paryżewo w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wspieraj rozwój strony PARYŻEWO oraz podcastu TW: LISOWSKA, czyli dziennikarstwa i publicystyki szanującej intelekt czytelnika!

Nazywam się Gabriela Lisowska i jestem autorką strony PARYŻEWO, na której publikuję wywiady, felietony, reportaże i inne teksty poświęcone historii, kulturze i tematyce społecznej. Wraz z muzykiem Adamem Waleszyńskim tworzę także podcast TW: LISOWSKA, który w krótkim czasie podbił serca wielu słuchaczy. Oprócz tego prowadzę profil na INSTAGRAMIE, gdzie piszę o literaturze, modzie, historii, I wojnie światowej oraz komentuję różne zjawiska obecne z mediach społecznościowych. Moje przemyślenia codziennie czyta kilka tysięcy osób. 

O czym piszę?

W wywiadach staram się oddawać głos osobom intrygującym, a jednocześnie nieznanym szerszej publiczności. Nierzadko są to ludzie, którzy żyją według innych wartości niż te, które wyznaję ja. 

Podważam niepodważalne trendy, zjawiska społeczne i autorytety zarówno w środowiskach konserwatywnych, jak i lewicowych. Wchodzę w zamknięte, hermetyczne grupy w roli obserwatora. Dzielę się wrażeniami, a niekiedy zaburzam ich członkom przyjmowany obraz rzeczywistości.

Interesuję się I wojną światową i historią Podkarpacia, z którego pochodzę. Zależy mi na szerzeniu i popularyzowaniu wiedzy na ten temat. Pasjonuje mnie narracja o wielkich wydarzeniach dziejowych z perspektywy jednostki i szeregowych żołnierzy. Odwiedzam pola bitewne, cmentarze wojenne, polecam książki tematyczne.

To ja jestem autorką reportażu na temat przemocy w internacie sióstr prezentek w Rzeszowie. Ujawniłam także niechlubną działalność hejterską załogi bloga Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona. Mój tekst o niebezpieczeństwach kultury terapeutycznej był najczęściej czytanym tekstem w 2022 roku w "Magazynie Kontakt" i został włączony do sylabusa dla studentów psychologii w Akademii Ignatianum w Krakowie. 

Jakie plany zrealizowałam dzięki wpłatom moich patronów?

  • Postawiłam stronę www Paryżewa (do lutego 2023 wszystkie teksty publikowałam na Facebooku). Łączny koszt tej inwestycji to około 5000 zł.
  • Opłacam hosting strony.
  • Nagrałam sześcioodcinkowy podcast TW: LISOWSKA dostępny dla wszystkich słuchaczy na Spotify. Koszt realizacji: 2000 zł.
  • Od początku istnienia mojego profilu na Patronite dzięki składkom życzliwych osób opłacam korektę, bilety PKP i wszystkie wypite w trakcie pisania kawy

Okładka podcastu

Co oferuję moim patronom?

  1. Do każdego patrona w ciągu tygodnia wysyłam wiadomość mailową. Nie bawię się w gotowe szablony oferowane mi przez serwis Patronite.
  2. Mamy zamkniętą grupę na Facebooku, gdzie regularnie piszę o wszystkich planach tekstowych i postępach pracy.
  3. Założyłam także prywatny profil na Instagramie, gdzie cyklicznie robię Q&A i który ułatwia nam bezpośredni kontakt.
  4. Organizuję kameralne spotkania kawowe tylko dla patronów. Do tej pory odbyły się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie i w Poznaniu. 
  5. Raz do roku na gwiazdkę wysyłam drobne upominki i kartki 30 najbardziej hojnym i najbardziej zaangażowanym czytelnikom

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Paryżewo w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Paryżewo już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomek Kowalski
Tomek Kowalski
10 zł
Kasia Czerniecka Foxx
Kasia Czerniecka Foxx
50 zł
Magdalena Wilczek
Magdalena Wilczek
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.