Strefa Patrona:

4

patronów

40 zł

miesięcznie

1308 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
464
miesięczne wsparcie
355
liczba patronów

  Jesteśmy krakowskim hakerspejsem. Tworzymy przestrzeń, w której można przy użyciu wspólnie pozyskanych narzędzi dowolnie realizować swoje pomysły i pasje. Lubimy dzielić się wiedzą, organizować warsztaty, prelekcje i kursy. Zbuduj to miejsce razem z nami ;)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2960 zł
Samowystarczalni
Z waszych hojnych datków będziemy w stanie opłacić czynsz i opłaty, a pieniądze od obecnych sponsorów będziemy mogli wydać na fajne narzędzia (a nie na przeżycie jak dotychczas)

O Autorze

Masz świetny projekt do zrobienia a nie masz odpowiednich narzędzi albo umiejętności? Żona nie pozwala Ci użyć piekarnika do naprawienia karty graficznej? Masz pomysł na poprawę prawa autorskiego i potrafisz to wyjaśnić za pomocą obrazków z kotami? A może  chcesz porozmawiać o monadach w Haskellu albo  chciałbyś opowiedzieć o swoim warsztacie stolarskim?  Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś pozytywnie, to Hackerspace jest miejscem dla Ciebie!

 

Kim jesteśmy?

Hackerspace Kraków formalnie jest fundacją, ale poza formalizmami jest grupą ludzi, których łączy pasja. Grupą wbrew pozorom dosyć sporą, zatem trudno byłoby wszystkich tutaj wymienić.

Nasz hackerspace sam w sobie stanowi pewnego rodzaju piaskownicę, przestrzeń, w której można próbować swoich sił w wielu dziedzinach tworzących to miejsce - niemal każda nawet najbardziej prozaiczna rzecz w hackerspace jest czyimś projektem, czasem debiutem w pewnej dziedzinie.

Co robimy?

Osobom wspierającym naszą działalność pozwalamy na rozwój swoich zainteresowań przez udostępnianie im przestrzeni i narzędzi  do realizacji swoich pasji. W tej chwili mamy przyzwoicie wyposażony warsztat elektroniczny (oscyloskopy, zasilacze, stacje lutownicze, multimetry, generatory częstotliwości...), przynajmniej jedną drukarkę 3D, wycinarkę laserową, zaczątki cięższego warsztatu stolarskiego/modelarskiego, kącik radiowy i tzw. „softroom” przeznaczony dla programistów, projektantów i pod inne „biurowe” prace. :-)

 

Dodatkowo, część osób z naszej stałej ekipy prowadzi warsztaty m.in. z robotyki i elektroniki dla „niezrzeszonych” osób, by w ten sposób pokazać, że te dziedziny nie są wcale takie trudne! 

 

Robimy także warsztaty "wyjazdowe" - tutaj nasze stoisko na Przystanku Woodstock

 

W każdy piątek w godzinach mocnowieczornych (od 21:00) otwieramy siedzibę dla wszystkich zainteresowanych, aby mogli przyjść i dowiedzieć się o nas więcej, skorzystać z naszego sprzętu pod okiem doświadczonych osób, czy nawet po prostu przedyskutować jakiś pomysł lub zjeść wspólnie pizzę… ;-)

 

Gdzie jesteśmy?

Gdy pięć lat temu tworzyliśmy krakowski hakerspejs, chcieliśmy, żeby znajdował się on w miejscu dobrze skomunikowanym, aby kiepski dostęp do przestrzeni nie stał na przeszkodzie do tworzenia świetnych projektów, które chcemy pomóc Wam zrealizować. Nasz poprzedni lokal znajdował się w ścisłym centrum Krakowa, bo na ul. Radziwiłłowskiej, natomiast obecnie (od roku) znajdujemy się w pomieszczeniach piwnicy Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Zacisze 5/P1.

 

(do nas prowadzą drzwi po prawej! ;))
Do nas prowadzą drzwi po prawej. ;) Na domofonie mamy numer 1.

 

Do Waszej dyspozycji oddajemy 4 pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 100m2, czyli:

Lab elektroniczny
Hardroom - czyli warsztat ciężki
Softroom - pomieszczenie ciche / konferencyjne / prezentacyjne
A także lab sieciowy / lab radiowy / magazynek na pudełka członków społeczności

Nasze wydatki:

CZYNSZ i inne opłaty 1476zł

PRĄD

200zł-300zł
GAZ (urząd grzeje nawet w lecie ;/) 150zł-450zł
KSIĘGOWOŚĆ 370zł
RAZEM: 2196zł - 2596zł

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

4 zł / miesiąc
patroni: 2
Student tier - Na śniadanie jesz bułkę posmarowaną nożem, najwykwintniejszą przyprawę w Twojej kuchni stanowi keczup, a w trakcie sesji patrzysz, jak rośnie trawa. Wszak czwórka to dwa tanie piwa, ale wrzucenie jej do naszej skarbonki uznałeś/aś za słuszne. Doceniamy. ;) Za tą czwórkę jak do nas wpadniesz... przybijemy Ci piątkę. ;)
Zostań patronem
16 zł / miesiąc
patroni: 2
Kawa na mieście tier - Podoba ci się co robimy i jedna kawa ze starbunia miesięcznie mniej, to poświęcenie, jakie jesteś skłonny/a podjąć - swą wdzięczność za pomoc tej wysokości wyrazimy umieszczając Cię (jeśli zechcesz) wśród innych patronów, naszych partnerów i sponsorów na specjalnej dziękczynnej podstronie.

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzedniego progu. ;)
Zostań patronem
32 zł / miesiąc
patroni: 0
Pizza tier - za równowartość średniej pepperoni na grubym cieście możemy kupić różne ciekawe rzeczy - uzupełnić środki czystości w siedzibie, uzupełnić w wyposażeniu warsztaty gwoździe, śrubki, kupić paczkę wierteł, w labie elektronicznym jakieś części, słowem - drobnostki, które mimo wszystko zżerają.

Za to, że "zdejmujesz z nas" te zakupy chcemy się odwdzięczyć garścią naszych nalepek i wyróżnionym wpisem na naszej dziękczynnej podstronie. No bo przecież zasługujesz na wyróżnienie ;). Wielkie dzięki!

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów. ;)
Zostań patronem
64 zł / miesiąc
patroni: 0
"Wiem wcześniej" tier - za wkład tej wysokości w naszą działalność, chcemy podziękować dając Ci (razem z innymi patronami z tego i wyższych progów) dostęp do grupy, na którą będziemy wcześniej informować o naszych wydarzeniach, co zwiększy szansę na to, że zdążysz przed innymi zgłosić swoją obecność. Wspaniale, że chcesz nam pomóc. Dziękujemy. ;)

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów. ;)
Zostań patronem
128 zł / miesiąc
patroni: 0
"Czy jesteś hakerem?" tier - o takich patronów walczyliśmy. Czynisz tworzenie hakerspejsu dużo łatwiejszym, kilkoro patronów takich jak Ty i z głowy mamy opłacenie prądu czy ogrzewania. To cenne - odwdzięczymy się wysyłając Ci naszą hakerspejsową koszulkę (taką, jak na http://gadgets.hskrk.pl) oraz pisemne podziękowania.

Stokrotne dzięki! :)

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów ;)
Zostań patronem
256 zł / miesiąc
patroni: 0
"Na bogato" tier - brak nam słów. Twój wkład w naszą działalność naprawdę wiele dla nas znaczy. Otrzymasz wszystkie profity wynikające z poprzednich progów + wyślemy Ci jakąś fajną niespodziankę. Coś wymyślimy - albo wytniemy to na laserze, albo wydrukujemy na drukarce 3D, albo zepsujesz tą niespodziankę i o coś nas poprosisz, a my zobaczymy co da się zrobić.

I to nie będzie jedyna niespodzianka dla Ciebie i patronów tego progu.
Raz na jakiś czas będziemy was obsypywać podarkami stworzonymi w miejscu, które wspieracie ;)

Dwustukrotne dzięki! :)

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów ;)
Zostań patronem
512 zł / miesiąc
patroni: 0
"Now we're talking business" tier - no, to możemy się już do Ciebie zwracać per "sponsorze". Logo Twojej firmy znajdzie się wśród innych naszych sponsorów*. Jeśli masz inny pomysł na warunki sponsoringu, napisz na info@hackerspace-krk.pl. Dogadamy się.

* - No chyba, że nie masz firmy. Wtedy dostaniesz to, co gwarantują poprzednie progi i będziemy Cię podziwiać.
Serio.
Zostań patronem
1024 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
"Real deal" tier - Tym bardziej możemy się już do Ciebie zwracać per "drogi sponsorze". Logo Twojej firmy znajdzie się wśród innych naszych sponsorów*, a jeśli masz jakiś rollup, postawimy go podczas naszych wydarzeń w siedzibie. Jeśli masz inny pomysł na warunki sponsoringu, napisz na info@hackerspace-krk.pl. Dogadamy się.

* - No chyba, że nie masz firmy. Wtedy dostaniesz to, co gwarantują poprzednie progi i będziemy Cię podziwiać.
Serio.
Zostań patronem
1337 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1337
W tym momencie wychodzimy z założenia, że przy tak wysokich wpłatach (i wyższych) lepiej od razu porozmawiać bezpośrednio - napisz na info@hackerspace-krk.pl i spiszmy umowę. ;)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy