Strefa Patrona:

4

patronów

40 zł

miesięcznie

1404 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
493
miesięczne wsparcie
374
liczba patronów

  Jesteśmy krakowskim hakerspejsem. Tworzymy przestrzeń, w której można przy użyciu wspólnie pozyskanych narzędzi dowolnie realizować swoje pomysły i pasje. Lubimy dzielić się wiedzą, organizować warsztaty, prelekcje i kursy. Zbuduj to miejsce razem z nami ;)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2960 zł
Samowystarczalni
Z waszych hojnych datków będziemy w stanie opłacić czynsz i opłaty, a pieniądze od obecnych sponsorów będziemy mogli wydać na fajne narzędzia (a nie na przeżycie jak dotychczas)

O Autorze

Masz świetny projekt do zrobienia a nie masz odpowiednich narzędzi albo umiejętności? Żona nie pozwala Ci użyć piekarnika do naprawienia karty graficznej? Masz pomysł na poprawę prawa autorskiego i potrafisz to wyjaśnić za pomocą obrazków z kotami? A może  chcesz porozmawiać o monadach w Haskellu albo  chciałbyś opowiedzieć o swoim warsztacie stolarskim?  Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś pozytywnie, to Hackerspace jest miejscem dla Ciebie!

 

Kim jesteśmy?

Hackerspace Kraków formalnie jest fundacją, ale poza formalizmami jest grupą ludzi, których łączy pasja. Grupą wbrew pozorom dosyć sporą, zatem trudno byłoby wszystkich tutaj wymienić.

Nasz hackerspace sam w sobie stanowi pewnego rodzaju piaskownicę, przestrzeń, w której można próbować swoich sił w wielu dziedzinach tworzących to miejsce - niemal każda nawet najbardziej prozaiczna rzecz w hackerspace jest czyimś projektem, czasem debiutem w pewnej dziedzinie.

Co robimy?

Osobom wspierającym naszą działalność pozwalamy na rozwój swoich zainteresowań przez udostępnianie im przestrzeni i narzędzi  do realizacji swoich pasji. W tej chwili mamy przyzwoicie wyposażony warsztat elektroniczny (oscyloskopy, zasilacze, stacje lutownicze, multimetry, generatory częstotliwości...), przynajmniej jedną drukarkę 3D, wycinarkę laserową, zaczątki cięższego warsztatu stolarskiego/modelarskiego, kącik radiowy i tzw. „softroom” przeznaczony dla programistów, projektantów i pod inne „biurowe” prace. :-)

 

Dodatkowo, część osób z naszej stałej ekipy prowadzi warsztaty m.in. z robotyki i elektroniki dla „niezrzeszonych” osób, by w ten sposób pokazać, że te dziedziny nie są wcale takie trudne! 

 

Robimy także warsztaty "wyjazdowe" - tutaj nasze stoisko na Przystanku Woodstock

 

W każdy piątek w godzinach mocnowieczornych (od 21:00) otwieramy siedzibę dla wszystkich zainteresowanych, aby mogli przyjść i dowiedzieć się o nas więcej, skorzystać z naszego sprzętu pod okiem doświadczonych osób, czy nawet po prostu przedyskutować jakiś pomysł lub zjeść wspólnie pizzę… ;-)

 

Gdzie jesteśmy?

Gdy pięć lat temu tworzyliśmy krakowski hakerspejs, chcieliśmy, żeby znajdował się on w miejscu dobrze skomunikowanym, aby kiepski dostęp do przestrzeni nie stał na przeszkodzie do tworzenia świetnych projektów, które chcemy pomóc Wam zrealizować. Nasz poprzedni lokal znajdował się w ścisłym centrum Krakowa, bo na ul. Radziwiłłowskiej, natomiast obecnie (od roku) znajdujemy się w pomieszczeniach piwnicy Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Zacisze 5/P1.

 

(do nas prowadzą drzwi po prawej! ;))
Do nas prowadzą drzwi po prawej. ;) Na domofonie mamy numer 1.

 

Do Waszej dyspozycji oddajemy 4 pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 100m2, czyli:

Lab elektroniczny
Hardroom - czyli warsztat ciężki
Softroom - pomieszczenie ciche / konferencyjne / prezentacyjne
A także lab sieciowy / lab radiowy / magazynek na pudełka członków społeczności

Nasze wydatki:

CZYNSZ i inne opłaty 1476zł

PRĄD

200zł-300zł
GAZ (urząd grzeje nawet w lecie ;/) 150zł-450zł
KSIĘGOWOŚĆ 370zł
RAZEM: 2196zł - 2596zł

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

4 zł / miesiąc
patroni: 2
Student tier - Na śniadanie jesz bułkę posmarowaną nożem, najwykwintniejszą przyprawę w Twojej kuchni stanowi keczup, a w trakcie sesji patrzysz, jak rośnie trawa. Wszak czwórka to dwa tanie piwa, ale wrzucenie jej do naszej skarbonki uznałeś/aś za słuszne. Doceniamy. ;) Za tą czwórkę jak do nas wpadniesz... przybijemy Ci piątkę. ;)
Zostań patronem
16 zł / miesiąc
patroni: 2
Kawa na mieście tier - Podoba ci się co robimy i jedna kawa ze starbunia miesięcznie mniej, to poświęcenie, jakie jesteś skłonny/a podjąć - swą wdzięczność za pomoc tej wysokości wyrazimy umieszczając Cię (jeśli zechcesz) wśród innych patronów, naszych partnerów i sponsorów na specjalnej dziękczynnej podstronie.

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzedniego progu. ;)
Zostań patronem
32 zł / miesiąc
patroni: 0
Pizza tier - za równowartość średniej pepperoni na grubym cieście możemy kupić różne ciekawe rzeczy - uzupełnić środki czystości w siedzibie, uzupełnić w wyposażeniu warsztaty gwoździe, śrubki, kupić paczkę wierteł, w labie elektronicznym jakieś części, słowem - drobnostki, które mimo wszystko zżerają.

Za to, że "zdejmujesz z nas" te zakupy chcemy się odwdzięczyć garścią naszych nalepek i wyróżnionym wpisem na naszej dziękczynnej podstronie. No bo przecież zasługujesz na wyróżnienie ;). Wielkie dzięki!

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów. ;)
Zostań patronem
64 zł / miesiąc
patroni: 0
"Wiem wcześniej" tier - za wkład tej wysokości w naszą działalność, chcemy podziękować dając Ci (razem z innymi patronami z tego i wyższych progów) dostęp do grupy, na którą będziemy wcześniej informować o naszych wydarzeniach, co zwiększy szansę na to, że zdążysz przed innymi zgłosić swoją obecność. Wspaniale, że chcesz nam pomóc. Dziękujemy. ;)

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów. ;)
Zostań patronem
128 zł / miesiąc
patroni: 0
"Czy jesteś hakerem?" tier - o takich patronów walczyliśmy. Czynisz tworzenie hakerspejsu dużo łatwiejszym, kilkoro patronów takich jak Ty i z głowy mamy opłacenie prądu czy ogrzewania. To cenne - odwdzięczymy się wysyłając Ci naszą hakerspejsową koszulkę (taką, jak na http://gadgets.hskrk.pl) oraz pisemne podziękowania.

Stokrotne dzięki! :)

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów ;)
Zostań patronem
256 zł / miesiąc
patroni: 0
"Na bogato" tier - brak nam słów. Twój wkład w naszą działalność naprawdę wiele dla nas znaczy. Otrzymasz wszystkie profity wynikające z poprzednich progów + wyślemy Ci jakąś fajną niespodziankę. Coś wymyślimy - albo wytniemy to na laserze, albo wydrukujemy na drukarce 3D, albo zepsujesz tą niespodziankę i o coś nas poprosisz, a my zobaczymy co da się zrobić.

I to nie będzie jedyna niespodzianka dla Ciebie i patronów tego progu.
Raz na jakiś czas będziemy was obsypywać podarkami stworzonymi w miejscu, które wspieracie ;)

Dwustukrotne dzięki! :)

* Ten próg/tier zawiera również nagrody z poprzednich progów ;)
Zostań patronem
512 zł / miesiąc
patroni: 0
"Now we're talking business" tier - no, to możemy się już do Ciebie zwracać per "sponsorze". Logo Twojej firmy znajdzie się wśród innych naszych sponsorów*. Jeśli masz inny pomysł na warunki sponsoringu, napisz na info@hackerspace-krk.pl. Dogadamy się.

* - No chyba, że nie masz firmy. Wtedy dostaniesz to, co gwarantują poprzednie progi i będziemy Cię podziwiać.
Serio.
Zostań patronem
1024 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
"Real deal" tier - Tym bardziej możemy się już do Ciebie zwracać per "drogi sponsorze". Logo Twojej firmy znajdzie się wśród innych naszych sponsorów*, a jeśli masz jakiś rollup, postawimy go podczas naszych wydarzeń w siedzibie. Jeśli masz inny pomysł na warunki sponsoringu, napisz na info@hackerspace-krk.pl. Dogadamy się.

* - No chyba, że nie masz firmy. Wtedy dostaniesz to, co gwarantują poprzednie progi i będziemy Cię podziwiać.
Serio.
Zostań patronem
1337 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1337
W tym momencie wychodzimy z założenia, że przy tak wysokich wpłatach (i wyższych) lepiej od razu porozmawiać bezpośrednio - napisz na info@hackerspace-krk.pl i spiszmy umowę. ;)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK