Avatar użytkownika

Historia w 5 minut (HW5M)

57
patronów
1 595 
miesięcznie
24 670 
łącznie
57
patronów
1 595 zł 24 670 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
CEGIEŁKA

Dzięki wielkie za wsparcie! Być może dla Ciebie to niewiele znaczy, ale naprawdę doceniam, że zobaczyłeś wartość w mojej pracy. Dziękuję Ci za to.

Jako sponsor, będziesz wymieniony w napisach końcowych.
25 zł miesięcznie
PODCASTY PREMIUM

Dziękuję! Wpłacając tę kwotę znaczy, że naprawdę chcesz mnie wspierać. Dlatego odwdzięczę się za Twój wkład, wkładem własnym. Od tego progu nie dość, że znajdziesz się w gronie osób wymienianych w filmach, to również zyskasz dostęp do moich comiesięcznych podcastów.
50 zł miesięcznie
WPŁYW NA TREŚCI

Dziękuję! Jest to już poważne wsparcie. W zamian za twoją wiarę we mnie ja odwdzięczę się dopisaniem Cię do napisów każdego kolejnego filmu, dostępem do podcastów, oraz raz w miesiącu zrealizuje jeden podcast na temat, który zaproponują osoby z tego progu. Dodatkowo, w ramach powiedzenia dziękuję, umieszczę w kolejnym filmie odpowiedź na Twoje pytanie specjalne.
100 zł miesięcznie
MECENAS

Jesteś Pierwszy pośród Pierwszych! Znajdziesz się w ramce specjalnej w napisach końcowych + napis pod imieniem/ksywką + dedykacja w jednym z odcinków.
250 zł miesięcznie
Próg oferuje wszystko co poniżej plus specjalną osobistą dedykację w formie listu pamiątkowego od HW5M.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
15 dostępnych miejsc
DOBROCZYŃCA

Dziękuje! Jesteś dobroczyńcą kanału "Historia w 5 minut". Otrzymasz wszystkie wcześniejsze progi + otrzymasz moją osobistą dedykację audio.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
SPONSOR PRODUKCJI

Zostaniesz sponsorem produkcji. Zrealizuje film dedykowany tylko dla Ciebie. Po konsultacji zaproponuje temat na odcinek, który wybierzesz. Otrzymasz wszystkie wcześniejsze progi i certyfikat sponsora. Staniesz się kamieniem węgielnym pod istnienie Historia w 5 minut. Dziękuje Ci z całego serca.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Historia w 5 minut (HW5M) w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zostań mecenasem "Historii w 5 minut". Twoje wsparcie pomoże tworzyć unikalne filmy dokumentalne, które otwierają nowe perspektywy na historię.

Dotychczasowe wsparcie Patronów pozwoliło stworzyć wyjątkowe produkcje filmowe


#1

Jedyne i pierwsze w Polsce dokumentalne opracowanie historii konfliktu Izraelsko-Palestyńskiego, który doprowadził do powstania państwa Izrael w XX wieku. Film zawiera nigdy niepublikowane w Polsce i nietłumaczone na polski kroniki historyczne.

 


#2

Jedyne i pierwsze w Polsce filmowe, dokumentalne opracowanie historii Japonii XX wieku. Prezentuje historię Japonii z perspektywy Japończyków, czyli tak jak nie robi się tego w Polsce i na zachodzie. Zawiera też nigdy niepublikowane kroniki historyczne, po raz pierwszy w historii Polski przetłumaczone przez specjalistów z Japonii na Polski.


#3

Jedyne w Polsce opracowanie pokazujące jak Rosja uczy historii Polski w szkołach. Do materiału zaangażowałem lingwistów języka rosyjskiego i konsultowałem się z osobami powiązanymi z ludźmi działającymi w opozycji demokratycznej w Rosji. Dzięki nim dotarłem do materiałów nieznanych dobrze w Polsce i pokazałem jak Rosja przeinacza historię Polski.

 

#4

Jedyne w Polsce opracowanie w sposób dokumentalny historii Czech w XX wieku. Przedstawia i pozwala zrozumieć mało rozumianą perspektywę Czechów na wydarzenia prowadzące do II wojny światowej i udziału w tym Polski.


#5

Jedyne w Polsce opracowanie pokazujące jak Ukraina postrzega historię II Rzeczpospolitej i Polski. Wyjaśnia w jaki sposób wielu Ukraińskich polityków i lokalnych dziennikarzy postrzega polską historię w XX wieku. 
TWORZĘ TEŻ PODCASTY

#1

Jedyne w Polsce opracowanie historii Niemiec. 3.5 godzinny podcast oparty na najbardziej prestiżowych źródłach akademickich (Oxford, Cambridge) ale także na Niemieckich (Nipperdey, Winkler, Pflanze) 

Pewnie zastanawiasz się czemu "Historia w 5 minut"?

 

Kanał prowadzę od około 2016 roku, kiedy zacząłem popularyzować historię w krótkiej formie (ok. 5-10 minut). Wraz z rozwojem kanału i prośbami widzów od mniej więcej 2018/9 roku robię filmy dokumentalne oparte na archiwach. Od 2018/19 rozpromowałem też serię bez lektora "archiwalną". Bez lektora i nadmiernej ingerencji w narracje prowadzoną przez postacie z epoki. Tu pozwalam mówić historii samej za siebie. W 2021/22 rozpocząłem też serię "Oczami innych" gdzie przedstawiam historię z perspektywy jednej strony np. "Historia Polski oczami Putina". Dla uczczenia pierwszej serii "Historia w 5 minut" po niej symbolicznie pozostała nazwa kanału. Dziś spotkasz tu powyższe serie z naciskiem na filmy dokumentalne w starym stylu BBC, czy VOX, VICE itd, których dokumentami się inspiruję.Zostając moim Patronem, otrzymasz:

 

1.

zaproszenie do prywatnego kanału Discord i UPRZYWILEJOWANĄ RANGĘ PATRONA


2.

dostęp do PODCASTÓW PREMIUM


3.

Twoje imię i nazwisko pojawi się w KAŻDYM KOLEJNYM FILMIE (jeżeli tego chcesz)
 

4.

weźmiesz udział w co miesięcznym LOSOWANIU KSIĄŻEK i fantów
wyłącznie dla Patronów.Jeżeli doceniasz moją pracę możesz mnie wesprzeć na Patronie.
 

PODCASTY HW5M PODCAST

https://www.youtube.com/@hw5mpodcast

KANAŁ YOUTUBE

https://www.youtube.com/@historiaw5minut

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Historia w 5 minut (HW5M) w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Historia w 5 minut - Pełną parą
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 8 405 zł brakuje
15%
Ten cel pozwoli mi poświęcić się realizacji kanału i Waszych próśb na pełen etat.
Filmy dokumentalne pełną parą.
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 18 405 zł brakuje
7%
Produkować filmy dokumentalne na tematy zgodne z wolą moich patronów pełno etatowo. W tym celu muszę poświęcić się produkcji na stałe, zatrudnić skromną pomoc, zaopatrzyć się w materiały i licencje.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Historia w 5 minut (HW5M) już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dominik Fassa
Dominik Fassa
25 zł
Damian Bystron
Damian Bystron
10 zł
Krzysztof Jarosław Szurko
Krzysztof Jarosław Szurko
10 zł
Adam Mianowski
Adam Mianowski
10 zł
marian zlotkiewicz
marian zlotkiewicz
250 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.