Historia w 5 minut (HW5M)

W Patronite od 29.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 398

Liczba Patronów: 450

Zostań Patronem
Kup na prezent
42 patronów
1 520 miesięcznie
14 770 łącznie
Tworzę filmy dokumentalne i podcasty na moim zdaniem istotne tematy historyczne, polityczne i społeczne.

O Autorze

Dotychczasowe wsparcie Patronów pozwoliło stworzyć wyjątkowe produkcje:


Jedyne w Polsce opracowanie pokazujące jak Rosja uczy historii Polski w szkołach. Do materiału zaangażowałem lingwistów języka rosyjskiego i konsultowałem się z osobami powiązanymi z ludźmi działającymi w opozycji demokratycznej w Rosji. Dzięki nim dotarłem do materiałów nieznanych dobrze w Polsce i pokazałem jak Rosja przeinacza historię Polski.
 

Jedyne i pierwsze w Polsce dokumentalne opracowanie historii Czech w XX wieku. Film zawiera nigdy niepublikowane w Polsce i nietłumaczone na polski kroniki historyczne. Prezentuje też czeski pogląd na historię ich kraju. Film powstał przy zaangażowaniu tłumaczy z Francji, Niemiec, Czech, Polski oraz Węgier.


Jedyne w Polsce dokumentalne opracowanie historii Japonii, które zawiera nigdy niepublikowane kroniki historyczne, po raz pierwszy w historii Polski przetłumaczone przez specjalistów z Japonii na Polski.

 

Jedyne w Polsce opracowanie genezy Konfliktu w Kosowie przy pomocy kontaktów z Serbii i Albanii. Film jako pierwszy w Polsce układa w logiczną całość i pozwala się wypowiedzieć zarówno Serbom jak i Albańczykom.

 

Geneza sporu o półwysep krymski ujawniająca rosyjskie zagrywki, które finalnie doprowadziły do obecnej wojny na Ukrainie. Był to pierwszy film dokumentalny na temat konfliktu na Ukrainie w Polsce.

 

We współpracy z historykami narracyjne opracowanie najważniejszej zwycięskiej wojny Rzeczpospolitej w XX wieku. Być może jednej z najważniejszych na świecie. Wojna polsko-bolszewicka 1920. 

Przez wiele miesięcy, Partroni wspierali mnie i dzięki wsparciu patronów mogłem dotrzeć do wykładowców, akademików i świadków tworząc opracowania tych ważnych społecznie i przez nikogo nieporuszanych tematów.

Każdy projekt, który realizuję, powstaje przy pomocy Patronite.

Swoboda twórcza, którą pomagacie mi uzyskać, sprawia, że unikam komercjalizacji i skupiam się na tematach ważnych dla widzów.

 

Moi Patroni otrzymują także podcasty.

 

PODCASTY 

PODCASTY HW5M PODCAST

https://www.youtube.com/@hw5mpodcast

PODCASTY SPOTIFY

https://open.spotify.com/show/6plLEW2h4q0vmW2g3VEuNh


Zostając moim Patronem, otrzymujesz:

1.

zaproszenie do prywatnego kanału Discord, podcasty, przedpremierowy dostęp do filmów


2.

dostęp do nigdy niepublikowanych kronik, filmów i nagrań tylko dla Patronów.


3.

twoje nazwisko/nick pojawia się w napisach końcowych każdego filmu
 

4.

weźmiesz udział w losowaniach książek i fantów związanych z produkcją filmów, które tworzę

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
RKAMIL
RKAMIL
Próg: 10 zł
Adam Freus
Adam Freus
Próg: 25 zł
Geesio
Geesio
Próg: 25 zł
Tomasz Smal
Tomasz Smal
Próg: 100 zł
krx1988
krx1988
Próg: 50 zł