Avatar użytkownika

Ida rozmawia

14
patronów
580 
miesięcznie
11 130 
łącznie
14
patronów
580 zł 11 130 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Jako osoba patronująca umożliwiasz mi działanie na rzecz bardziej sprawiedliwego neuroróżnorodnego świata, w tym m.in. tworzenie wyjątkowego podcastu IDA ROZMAWIA.

Masz też dostęp do prywatnego bloga na Patronite.pl, na którym będę zdawać relację z postępów w pracy, zamieszczać zdjęcia, filmy i ciekawostki z kulisów produkcji podcastu i innych moich działań samorzeczniczych:)
20 zł miesięcznie
Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich osób, które korzystają z tworzonych przeze mnie treści. Dzięki Twoim wpłatom mogę pisać, występować, nagrywać i udostępniać moją wiedzę i doświadczenia wszystkim zainteresowanym.

Poza dostępem do mojego bloga, w którym pokazuję moją działalność od kuchni, masz też dostęp do prywatnych relacji na Instagramie (widocznych tylko dla bliskich znajomych), gdzie pokazuję trochę więcej mojego codziennego życia.
40 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję! Twoje zaangażowanie dużo dla mnie znaczy - nie tylko w sensie materialnym. Dodajesz otuchy i pozwalasz zachowawć optymizm i entuzjazm w realizowaniu mojej misji. Chcę być z Tobą w kontakcie i nie być dla Ciebie kimś obcym - jeśli tylko Ty też masz taką ochotę. Zaproszę Cię przynajmniej raz w roku na Patronite'owe spotkanie na żywo - a może uda się nawet częściej niż raz. Poza tym masz też oczywiście dostęp do wszystkich materiałów z bloga i prywatnych relacji na Instagramie.
60 zł miesięcznie
Dzięki!!! Twoje wsparcie nie tylko umożliwia mi produkcję podcastu, ale jest też niezbitym dowodem, że to co robię jest dla kogoś ważne.

Chciałabym podziękować Ci osobiście i chętnie dowiem się czegoś o Tobie - może umówimy się na krótkie spotkanie online lub na spacer w Poznaniu albo Warszawie? Do tego zapraszam Cię także na przynajmniej jedno grupowe spotkanie w roku (podobnie jak osoby patronujące z poprzedniego progu) i oczywiście masz dostęp do mojego bloga i prywatnych relacji na Instagramie.
100 zł miesięcznie
Bardzo, bardzo dziękuję za takie zaufanie i chęć pomocy! Regularne wpłaty w tej wysokości to naprawdę poważne zaangażowanie.

Chciałabym podziękować Ci we wstępie każdego odcinka podcastu IDA ROZMAWIA - wymieniając Cię z imienia i nazwiska, jeśli nie masz nic przeciwko temu. Może być też nazwa firmy lub organizacji!

Poza tym oczywiście masz dostęp do wszystkich materiałow i spotkań, do których dostęp mają pozostałe osoby patronujące. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać "w realu", a jeśli nie, to chociaż online - oczywiście tylko jeśli Ty też będziesz mieć na to ochotę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ida rozmawia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Ida rozmawia" to podcast i fanpage na temat neuroróżnorodności: autyzmu, ADHD i nie tylko. Jest to przestrzeń dialogu, która ma na celu zintegrowanie różnych środowisk i grup osób związanych w ten czy inny sposób z neuroróżnorodnością. Wszystko po to, żeby skutecznie zmieniać świat na lepsze.

O czym posłuchacie w drugim sezonie podcastu?

Na temat neuroróżnorodności nie mówimy jednym głosem. Wydaje się w tej chwili, że istnieją bardzo różne grupy osób zainteresowanych autyzmem czy ADHD, i że nie ma między nimi zgody odnośnie wielu podstawowych kwestii (np. jak najlepiej pomagać osobom w spektrum autyzmu/ADHD?). Może nawet wydawać się czasem, że poszczególne grupy (np. dorosłe samodzielne osoby autystyczne i rodzice autystycznych dzieci niepełnosprawnych intelektualnie) mają różne interesy - ale to wrażenie chciałabym rozwiać w nowym sezonie podcastu “Ida rozmawia”. Już we wtorek pierwszy odcinek nowej serii, a w nim rozmowa z Aśką Ławicką, prezeską fundacji Prodeste. Aśka łączy w sobie różne “role” związane z autyzmem: jest osobą autystyczną i mamą osób autystycznych, a jednocześnie pedagożką specjalną, działaczką oraz autorką. Nasza rozmowa pokazuje, że nie ma się o co kłócić, bo wszyscy chcemy tego samego: lepszego świata, gdzie bycie osobą neuroodmienną nie oznacza cierpienia.

 

Co robię poza podcastem?

  • od listopada 2020 roku prowadzę konto na Instagramie @ida_ma_autyzm
  • piszę o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, historii
  • zbieram i rozpowszechniam informacje na temat możliwości diagnozy autyzmu u dorosłych kobiet w Polsce (zainteresowanym polecam mój webinar i listę placówek)
  • szukam sposobów na włączenie osób autystycznych i ADHD-wych do społeczeństwa na równych prawach, bez dyskryminacji
  • udzielam wywiadów, biorę udział w konferencjach i wydarzeniach, gdzie opowiadam o życiu osoby neuroodmiennej, o samorzecznictwie i o włączającym, niedyskryminującym języku
  • współpracuję z firmami i instytucjami, które chcą być bardziej przyjazne neuroróżnorodności

 

Na co przeznaczam środki?

Obecnie wsparcie od osób patronujących przeznaczam na produkcję podcastu. Nagraniem części i montażem wszystkich odcinków zajmuje się Maja ze Stellar Heart Sound. Poza jej wynagrodzeniem opłacam wynajem studia. 

Jeśli środków będzie więcej, przeznaczę je na zwiększenie liczby odcinków i/lub promowanie treści w internecie. W dalszej kolejności byłoby opłacenie mojej pracy, którą na razie wykonuję nieodpłatnie - w tak zwanym "wolnym czasie". 

 

Kim jestem?

Nazywam się Ida Tymina. Mam 31 lat. W 2020 roku otrzymałam diagnozę autyzmu, a w 2022 - ADHD. Jestem samorzeczniczką, to znaczy aktywistką działającą w imieniu swoim i osób podobnych do mnie. Mieszkam w Poznaniu z rodzicami i młodszą siostrą, która też jest autystyczna i ADHD-owa, a przy tym mniej samodzielna. Poza samorzecznictwem zajmuję się również indywidualnym nauczaniem angielskiego, na tyle na ile godzinowo jestem w stanie. Z wykształcenia jestem anglistką.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Ida rozmawia w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ida rozmawia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dominik Rudzki
Dominik Rudzki
40 zł
Anna Sztyber
Anna Sztyber
40 zł
Joanna
Joanna
100 zł
Marta Sztybor
Marta Sztybor
60 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.