Avatar użytkownika

Ciekawe Historie

522
patronów
9 267 
miesięcznie
522
patronów
9 267 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Symboliczne zdjęcie dokumentujące prace nad odcinkiem

Każda złotówka to dla mnie wyraz wsparcia dla mojej pracy. Dziękuje za nie! Jestem zaszczycony tym, ze postanowiłeś wesprzeć mój kanał. Oznacza to ze doceniasz moja prace. Postaram się zrobić co w mojej mocy by kanał się rozwijał
5 zł miesięcznie
Symboliczne zdjęcie dokumentujące pracę nad odcinkiem z podpisem

Dziękuje za wsparcie! Jestem zaszczycony tym, ze postanowiłeś wesprzeć mój kanał. Oznacza to ze doceniasz moja prace. Postaram się zrobić co w mojej mocy by kanał się rozwijał
10 zł miesięcznie
Dostęp do dodatkowych materiałów. Uzyskasz dostęp do niektórych dodatkowych materiałów niepublikowanych na kanale.

Dodatkowo w ramach tego wsparcie otrzymasz dodatkowe materiały, które nie są dostępne na kanale YT.

Dziękuję za wsparcie! Jest to dla mnie bardzo ważne, bo zależy mi na rozwoju kanału a każda złotówka zbliża mnie do celu.
20 zł miesięcznie
Ta kwota da Ci dostęp do zamkniętej grupy na portalu Facebook gdzie uzyskasz dostęp do serii “Odcienk po odcinku” w której przedstawiam Kulisy prac nad poszczególnymi odcinkami. Dzięki uczestnictwie w grupie będziesz miał realny wpływ na kształt przyszłych odcinków.

Otrzymasz również nagrody wymienione w poprzednich progach.

Dziękuję bardzo! Dzięki Tobie CiekaweHistorie żyją.
50 zł miesięcznie
Nagram dla Ciebie nagranie audio lektorskim głosem o dowolnej treści (w granicach rozsądku :) )

W ramach podziękowania otrzymasz również nagrody wymienione w poprzednich progach

Dziękuje Ci że wspierasz Ciekawe Historie
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
39 dostępnych miejsc
Nagram dla Ciebie dedykowane video z pracy nad odcinkiem

W ramach podziękowania otrzymasz również nagrody wymienione w poprzednich progach

po stokroć dzięki
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
20 dostępnych miejsc
Twoja nazwa pojawi się w napisach końcowych każdego odcinka pod napisem „kanał wspierają”

Dodatkowo otrzymasz nagrody wymienione w poprzednich progach

Dziękuję za tak hojne wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ciekawe Historie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Vlog o tematyce historycznej. Przedstawiamy na nim zarówno odcinki dot historycznych wydarzeń jak i nieznane w polskim YouTube tłumaczenia materiałów źródłowych .

Na moim kanale YouTube reklamy są wyłączone ponieważ jest to kanał edukacyjny. Nie akceptuję również reklam typu product placement wychodząc z założenia, że zawsze w jakiś sposób wpływają na treść. Jeśli postanowisz wesprzeć moją pracę będę mógł zrobić więcej i lepiej.

Zajmuję  się prowadzeniem YouTube'owego  kanału „Ciekawe Historie”.  Research, montaż, nagranie głosu - wszystko robię jako jednoosobowy zespół.

Praca nad jednym kilkuminutowym materiałem to najpierw godziny researchu - sprawdzanie czy każda informacja posiada wiarygodne źródło. Sprawdzam materiały w czterech językach - angielskim, rosyjskim, hiszpańskim i polskim. Wiele rzeczy jest  ukrytych na dnie internetu a rosyjskie, hiszpańskie czy anglojęzyczne archiwa są przebogate. Następnie zdobyte treści należy przetłumaczyć - w taki sposób by nie przekłamać sensu. Potem naczytanie mojego głosu montaż a podczas niego kolejna weryfikacja podawanych informacji. 

To wszystko sprawia, że co kilka tygodni mogą powstać materiały takie jak ten poniżej (o Stalingradzie) , które zawierają wiele faktów nieznanych polskiemu widzowi

 

Założyłem Patronite głównie po to by móc rozwinąć kanał - poświęcić mu więcej czasu, pokryć koszty zakupu przętu, zakupu praw autorskich do materiałów filmowych aż wreszcie móc zacząć robić własne reportaże. Dzięki  Twojemu wsparciu zamierzać robić więcej lepszych odcinków. Przybliżyć więcej ciekawych historii.

 

 

Dziękuję Ci za Twoje wsparcie. Jeśli nie znasz mojego kanału zachęcam bardzo serdecznie do odwiedzenia. Jest to kanał historyczny ale staram się nie przynudzać ;)

Pozdrawiam

Tomek

Cele Autora

Autorskie reportaże
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 10 733 zł brakuje
46%
Przy osiągnięciu takiej kwoty miesięcznego wsparcia, jestem w stanie zacząć tworzyć własne reportaże oraz proste dokumentalne filmy.

Zakup sprzętu, umawianie się na spotkania, dokumentacja, nagranie, montaż - wszystkie te czynności sprawiają, że zajmowanie się tworzeniem autorskiego reportażu to praca na półtora etatu.

Co to w praktyce oznacza dla kanału? Zaczęłyby pojawiać się filmy od początku do końca nagrane przeze mnie. Najpewniej traktujące o tematyce lat 90-ych. Mógłbym zrealizować film o transformacji ustrojowej, aferze FOZZ lub "nocnej zmianie". Mógłbym też tworzyć reportaże na temat współczesnych wydarzeń, takich jak koronawirus, wydarzenia w Hong-Kongu czy dokończyć serię o nieistniejących państwach. Dla mnie jako twórcy, oznaczałoby to rozwinięcie skrzydeł - możliwość robienia czegoś, co zawsze chciałem robić, a z powodu ograniczeń budżetowych nie mogę.

W przypadku osiągnięcia tego celu, po trzech miesiącach opublikowany zostanie pierwszy film. Przedstawię 4 propozycje i Patroni zdecydują o tematyce.
Rozwój Ciekawych Historii
  • 6 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki takiemu miesięcznemu wsparciu jestem w stanie rozwinąć kanał Ciekawe Historie. Mogę ograniczyć swój udział w innych projektach i poświęcić więcej czasu na przeszukiwanie i zbieranie materiałów a zarazem ich weryfikację oraz zakup licencji do niektórych archiwalnych nagrań. Jednocześnie pozwoli mi to na nagrywanie niektórych wypowiedzi osobiście - przeloty, utrzymanie sprzętu. Jednym słowem kwota ta oznacza rozwinięcie kanału, poświęcenie mu więcej czasu co przekłada się na stworzenie większej ilości odcinków i ich częstszą publikację.

Osiągnięcie tego progu będzie oznaczać, że na kanale odcinki pojawiać się będą częściej, przez co będzie ich więcej. Pozwoli mi to jednocześnie zacząć nieśmiało planować pracę nad swoim podcastem.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ciekawe Historie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Patryk Pertkiewicz
Patryk Pertkiewicz
3 zł
Konrad Maciej Kozłowski
Konrad Maciej Kozłowski
10 zł
Bogusława Bytomska
Bogusława Bytomska
20 zł
Tomek Krakowian
Tomek Krakowian
10 zł
Leszek Kijewski
Leszek Kijewski
3 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.