Ciekawe Historie

W Patronite od 12.03.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 47

liczba Patronów: 38

288 patronów
4 962 zł miesięcznie
68 066 zł łącznie

Rozwój Ciekawych Historii

6 000 zł

miesięcznie

82%

osiągnięto

1 038 zł

brakuje

Dzięki takiemu miesięcznemu wsparciu jestem w stanie rozwinąć kanał Ciekawe Historie. Mogę ograniczyć swój udział w innych projektach i poświęcić więcej czasu na przeszukiwanie i zbieranie materiałów a zarazem ich weryfikację oraz zakup licencji do niektórych archiwalnych nagrań. Jednocześnie pozwoli mi to na nagrywanie niektórych wypowiedzi osobiście - przeloty, utrzymanie sprzętu. Jednym słowem kwota ta oznacza rozwinięcie kanału, poświęcenie mu więcej czasu co przekłada się na stworzenie większej ilości odcinków i ich częstszą publikację.

Osiągnięcie tego progu będzie oznaczać, że na kanale odcinki pojawiać się będą częściej, przez co będzie ich więcej. Pozwoli mi to jednocześnie zacząć nieśmiało planować pracę nad swoim podcastem.

Autorskie reportaże

20 000 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

15 038 zł

brakuje

Przy osiągnięciu takiej kwoty miesięcznego wsparcia jestem w stanie zacząć tworzyć własne reportaże, proste dokumentalne filmy.

Zakup sprzętu, umawianie się na spotkania, dokumentacja, nagranie, montaż - wszystkie te czynności sprawiają, że zajmowanie się tworzeniem autorskiego reportażu to praca na półtora etatu.

Co w praktyce oznacza to dla kanału? Zaczęłyby pojawiać się filmy od początku do końca nagrane przeze mnie. Najpewniej traktujące o tematyce lat 90-ych. Mógłbym zrealizować film o transformacji ustrojowej, aferze FOZZ lub nocnej zmianie. Mógłbym też tworzyć reportaże na temat współczesnych wydarzeń takich jak koronawirus, wydarzenia w Hong Kongu czy dokończenie serii o nieistniejących Państwa. Dla mnie jako twórcy oznaczałoby to rozwinięcie skrzydeł - możliwość robienia czegoś co zawsze chciałem robić a z powodu ograniczeń budżetowych nie mogę.

W przypadku osiągnięcia tego celu po trzech miesiącach opublikowany zostanie pierwszy film. Przedstawię 4 propozycje i Patroni zdecydują o tematyce.
Zostań Patronem